Cesta na Sardinii

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

bubik710 (0) napsal 17.03.2017 v 20:17

Děkuji za pochvalu i poznatky k našemu cestopisu. Domnívám se, že většina z nás jej píše jak pro pomoc a inspiraci druhým, tak i pro svou vlastní radost. Proto se neubráním výběru tématu i fotografií tak, aby když si to sám přečtu a podívám se, mohl jsem se opět usmát a zavzpomínat.
Malé doplnění:
Palubní lístky na trajekt nám zajistila již uvedená společnost z Brna - Ile de Beauté Voyages s.r.o., motorka a řidič cesta tam 48 €, zpět 44 €, kajuta s okénkem 76 € tam a zpět 97 €. Myslím si, že kajuta je vhodná investice. Než jsme si sehnali lístky, byl jsem na stránkách uvedených společností. Ceny byly na daný termín téměř obdobné, jak na stránkách přepravců, tak nabídnuté uvedenou společností.
Rozhodně to je místo, kam je třeba se vrátit!

Košo (45) napsal 17.03.2017 v 16:19+1

Hezky...absolvovali jsme Sardinku 2 x na moto druhou půlku září a myslím, že ji ještě někdy dáme...
P.

Finč (89) napsal 14.03.2017 v 16:20+1

Pěkný Taky se tam v budoucnu chystám

spike-cz (137) napsal 14.03.2017 v 09:20+1

Super cestopis, díky.
PS: Ta guma už byla

Brukev (850) napsal 14.03.2017 v 05:52

Super čtení a evidentně i super dovolená. Konečně cestopis kde je i spousta fotek motorek... to se mi líbí. S gumou jsem měl loni naprosto stejnou fotku ke konci už to jde holt rychle dolu... tak ať Vám to jezdí.

tur0033 (0) napsal 14.03.2017 v 00:22

Pěkné

mkcz (18) napsal 13.03.2017 v 18:59

Pěkné Hezky jste mne navnadili, už se tam těším, nic lepšího pro motorku jsem nenašel

lukas.s - na jízdenky je výborná https://www.aferry.cz Mají i aplikaci pro telefon, kupuji lístek vždy cestou tam a až když jsem v kempu tak kupuji zpět a dá se dostat celkem často na cenu 50 € za jednu jízdu bez kajuty. Jel jsem už i za 32 €. Ale taky za 105 € Cena lístku pár dnů až týdnů před odjezdem pomaličku roste a někdy, ale opravdu jen někdy, pár hodin před odjezdem lodi prudce klesne. Nevyplatí se s tím počítat. Lístky na cestu zpět je koncem sezony - v září - lepší koupit s předstihem pár dnů, už se mi stalo, že den před odjezdem byly některé konkrétní spoje vyprodané.

OndraF: Jenže ty pláže mezi Orosei a Tortoli jsou na silniční motorce nedostupné, pouze lodí. Jen Cala Cartoe a Osalla, ty jsou těsně u Orosei a jsou dostupné po asfaltu. Ale jinak máš pravdu, jsou to určitě jedny z nejhezčích pláží nejen na Sardínii. Lodě na ně vyplouvají z Cala Gonone myslím.

OndraF (38) napsal 13.03.2017 v 17:03+1

Díky za cestopis, každý je něčím poučný . Jen drobné poznámky k trase - přijde mi jako hřích vyhnechat naprosto nádherné pláže podél strmého východního pobřeží mezi Orosei a Tortoli a pak hlavně vnitrozemí - hory v Parco nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu a dál na západní pobřeží - tam je to normálně motonirvána. Kopce tak akorát, nikde nikdo (občas tedy kráva přes cestu), většinou překvapivě dobrý povrch, taková ta jižní panoramata ala Španělsko nebo Mexiko - ne nadarmo se tady točila řada italských Spagetti westernů Skvělé vodítko je ta jejich úzkorozchodka - sice už na většině úseků nejezdí, ale ukazuje dobrou cestu přes hory a doly. A ještě mi to nedá - drobná zpětná vazba k fotkám: jste samozřejmě krásní, ale všeho moc škodí

lukas.s (1) napsal 13.03.2017 v 14:09

kojot: co vím, tak lístky hodně zařizovala cestovka "Ile de Beauté Voyages" (korsika.cz, jsou z Brna, takže to možná bude ono).

Ale není problém si lupeny koupit sám - dvě největší společnosti jsou Corsica Ferries a Moby Lines. Už jsem tam pár let nebyl, ale nikdy jsem za zpáteční cestu nedával o moc víc než 200€ (a to bylo včetně kajuty). Denní přejezdy běžně pod 100€ (moto + 2 lidi, zpáteční).

Ale hodně záleží na termínu, ta cena není pevná (takže třeba o víkendu o prázdninách se možná dostaneš i na těch 600€, i když to už je fakt hodně).

Naklikal jsem si orientačně na www.corsica-ferries.co.uk zpáteční pro moto + 2 lidi na 11.6. - 22.6. a vychází to na 105€ (bez kajuty; s ní zhruba 2x tolik)

kojot (22) napsal 13.03.2017 v 12:24

Ahoj, pěkně popsaný, hod sem odkaz na cestovku, pokud jak zmiňujes že jsi byl spokojeny. Taky ten termín trochu přesněji. A orientačně cena lístků za trajekt. Ja jsem to kvuli ceně zavrhnul, neb 608E za osobu a motorku mi přišlo jako dost.

Karlovarak (12) napsal 13.03.2017 v 09:23

Hezký výlet, taky si budu muset dopřát Sardinku