Francouzskými Alpami

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Jack.Werner (14) napsal 01.03.2023 v 13:53

Díky za cestopis a inspiraci k trase francouzskými Alpami

Jiří52 (0) napsal 17.07.2022 v 18:01

Před týdnem jsem se vrátil z RDGA Jel jsem sám.Dal jsem si to jako dárek k sedmdesátinám.Průsmyky nádhera.Cesta zpět přez Cuneo a průsmyk Tende tuto trasu nedoporučuji údolí je po katastrofálních záplavách opravovánoí. Tunel Tende je uzavřen a musí se jet po staré stezce šotolinou.Policajti mne nechtěli pustit ale ukecat jsem je.

beda8 (3) napsal 04.02.2022 v 23:40

líbí se mi sólo cesty, ale nikdy se k nim neodhodlám. fakt dobrý

Metric (12) napsal 13.10.2021 v 18:11

Po mne vo Francúzsku chceli covid pass pomaly v každej druhej reštaurácii. Niečo ako cestovný pas v hoteloch... Ale zasa v mnohých na to kašľali, občas ešte aj čašníci bez rúšok, takže je možné, že kto hľadá, nájde.

Na hraniciach ma zastavovali len raz - konkrétne na prechode z ČR do Rakúska (a iba sa pýtal, kam idem, nič nechcel vidieť), plus som ešte videl radu na jednom prechode z IT do FR, keď som šiel do IT, teda opačným smerom. Inak je jediným rozdielom, že sú všade stopky, ale búdky prázdne a nikto nekontroluje.

Inak je sú Francúzske Alpy pekné, jediná škoda je drahé ubytovanie - cenovo na podobnej úrovni ako vo Švajčiarsku, lacnejší benzín než v Taliansku to nedorovná...

Brukev (850) napsal 09.10.2021 v 06:04

Jako vždy klobouk dolu že jsi to dal sám a palec hore z stroj . RDGA je pecka, my bohužel až k moři nedojel protože i na Iseranu bylo 24 st a kolem Milana při cestě zpět 43 ... takže sme to skočili ke Comu na koupacku. Aspoň mám důvod se tam vrátit

StB (26) napsal 08.10.2021 v 17:21

Krásná cesta a pěkně popsáno, vyznat se v těch frankofonních názvech je trošku oříšek, ale stojí to za to se tam vydat. Já jsem plánoval cestu týden před tour de France abych se vyhnul komplikacím a uzavírkám. Za mě jsou Savojské alpy jedno z nejkrásnějších dosažitelných míst.
Jen nevím jestli máš správně ceny PHM, já jsem rozhodně nejdráže nakupoval v It.

mrkvojed (41) napsal 08.10.2021 v 11:02

zajímavá trasa, slušná nálož km. jsi pašák, že se nebojíš sám...ale mě to inspiruje, mám v plánu příští rok taky Francii (Le mans, La Rochelle) tak teď přemýšlím, jestli se do toho taky nepustit solo. Přeji mnoho dalších prima výletů

Gappa114 (21) napsal 07.10.2021 v 14:19

Hezky napsané, je super si to užít. Pěkné fotky. Ale asi máš chybu v "Detaily cestopisu" - viz níže začátek a konec. Nejsem hnidopich, jen mne to zarazilo. Ale jinak a užívej dalších cest.

Začátek cesty 01.07.2021
Konec cesty 06.08.2021

ieiou (9) napsal 07.10.2021 v 11:57

31081 (674) napsal 07.10.2021 v 08:04+1

Tato oblast Francie je nádherná a já měl tu možnost ji vidět a projet,takže rád se s tebou vracím. Pěkné fotky