Na motorce kolem Evropy část V.

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

zoller (8) napsal 25.08.2018 v 18:47

Zdravím, Valasku, tento cestopis jsem našel až teď (08/2018) a kloubouk dolů nejen před cestou, ale i stylem, jakým to popisuješ, moc se mi líbí styl Tvého psaní. Hodně štastných km v blízké i daleké budoucnosti !! mj.: i mě šlohli stan (aj.) v Albánii, takže vím, jaká je to občas pakárna..

valasek (153) napsal 04.08.2010 v 20:19

Čauky Zmulin, určitě taky rád cestuješ a tak víš, že to není nikdy monotonní Obzvlášť pokud jsi v zemi, kterou neznáš. Tam je nové a stojí za vidění cokoliv. Trochu jednotvárné je Finsko, abych to ale zjistil, musel jsem ho projet . Hudbu neposlouchám, ruší mne v tom kochání

zmulin (371) napsal 03.08.2010 v 14:02

Moc pěkný.Mě osobně by asi v těch monotónních krajinách chvilkama hrabalo.Posloucháš třeba nějakou muziku,nebo se vydržíš vážně kochat?

venca1 (2) napsal 25.07.2010 v 12:12

super počteníčko

satanachist (27) napsal 20.07.2010 v 16:02

rrss: Tak my jsme byli z Pobaltí nadšeni. Nebylo to tam sice jako letos na Krymu, ale i samotná Riga nás určitě nezklamala. Byli jsme v Pobaltí deset dní a zdaleka jsme nestihli navštívit všechna zajímavá místa. Ještě si tam určitě zajedeme.

fatal_netware (0) napsal 08.07.2010 v 11:35

Nádhernej cestopis jako každý co napíšeš. S radostí jsem si ho přečetl jako všechny Tvé předešlé

valasek (153) napsal 07.07.2010 v 19:05+2

Ještě nežli začnu s popisem míst, jak jsem je viděl a zažil já, chci se omluvit všem, kteří je viděli a zažili jinak. Nejenom události, ale i místa mají schopnost být právě taková jaká je vidíme my právě teď. Převzít na chvíli naše nálady, touhy, hodnoty a dokonce se změnit, když je po čase v jiném rozpoložení navštívíme znovu. Celý svět už je takový, že co je pro jednoho životně důležité, jiný nezná nebo ignoruje. Už to je na cestování krásné, konfrontace vlastních omylů s cizími.
...Na motorce kolem Evropy část I.

rrss (0) napsal 07.07.2010 v 17:08

Umíš krásně psát, člověk by se tam jel hned podívat. Kdyby tam už nebyl. Letos v březnu jsme byli se ženou v Rize a od té doby, když někam jedem a je tam úplný kulový, řeknem oba najednou "Riga". Vysvětlím - na památku Unesco je to hrozně slabý, pěkná řeka s parkem, za ní (bohužel novodobý) pravoslavný kostel, v "historickém centru" jednak čtvrtina baráků pod plachtou, ale hlavně, za druhé, místy postavené prasecké nové budovy vedle historických. U nás by to vedlo k vyřazení ze seznamu. A ten rižský Dóm - vevnitř až na těch pár obrazů a náhrobků totální vybydlenina (není divu, vzhledem k historii). U nás by nedostal ani jednu * do průvodce.
Nic proti tobě, jak jsem psal na začátku, umíš skvěle psát, ale podle mého skromného názoru za to Pobaltí nestojí. Ano, je místy u jezer podobné Finsku, takže pro toho, kdo nechce utratit moc prachů, je to ideální destinace. Jinak ale platí názor našeho známého Litvinova, shodou okolností Estonce - u nás je ho..no, tady (v ČR) to máte mnohem hezčí.

harleyflorida (7) napsal 07.07.2010 v 09:43

Moc hezky napsané,odvaha a dobrodružství.

welli_MB (0) napsal 06.07.2010 v 10:11

supr čtení, dobrodruh

Rimmerak (-8) napsal 06.07.2010 v 10:04

Super cestopis. Musí to být úžasné projet si takhle celou Evropu. A k tomu řetězu - myslím, že je 30000km naprosto normální výdrž, na V-stromu.
Nejvíc mě ale v článku šokovala ta vykrádačka kufrů, to je pěkný hnus :( Na takovou cestu musí být opravdu velká finanční rezerva pro tyhle případy.

Tondaxjr1300 (0) napsal 06.07.2010 v 09:34

Krásně napsané a ještě lepší je to, že si plní svůj sen.
Děkuji za pěkné počtení a za inspiraci.

Bob650 (0) napsal 05.07.2010 v 19:53

děkuju, perfektní počtení!

satanachist (27) napsal 05.07.2010 v 19:29

Perfektní počtení. Pobaltí jsme projížděli loni autem a mohu potvrdit, že Estonsko je nej. Ale všude lidi milí a ochotní. V obchodech všeho dostatek a stejné jako u nás. V supermarketech MAXI je zboží ale mnohem více než u nás. Dokonce i několik druhů českých piv. Všem doporučuju.

fábulus (-1) napsal 05.07.2010 v 16:53

znovu a opět skvělé počteníčko .velký respekt. taky jse do pobaltí příští rok chystám tak že jsem zase o pár věcí chytřejší