GP Velké Británie – Zlato slaví Rossi, Kornfeil skvěle druhý

MotoGP – Warm Up

Také jezdci královské kubatury jeli svůj zahřívací trénink na mokrém povrchu. Součástí warm upu byly nezbytné výměny motorek v boxech, což je věc, která dnes odpoledne může sehrát klíčovou roli. Otázku zůstává, zda bude pršet také v samotném závodu nebo zda jezdci odstartují na mokré dráze, která bude postupně osychat. To vše dnes přichází v úvahu a proto je den závodu britské Grand Prix ještě napínavější než jsme mohli doufat.

První polovinu tréninku uzavřel nejrychlejším časem 2'22,277 sekundy Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3). Druhý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel na Španěla 0,227 sekundy. Třetí Danilo Petrucci (Octo Pramac Racing) byl o 0,298 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Yonny Hernandez (Octo Pramac Racing) a Stefan Bradl (Aprilia Racing Team Gresini), jemuž se na mokrém povrchu podařilo dostat Aprilii hodně vysoko. Karel Abraham (AB Motoracing) byl s časem 2'35,823 sekundy pětadvacátý.

V závěrečných kolech jezdci zrychlili a prvního Cala Crutchlowa (LCR Honda) překonal Marc Márquez (Repsol Honda Team), který v posledním kole zajel čas 2'19,361 sekundy. To ale španělskému jezdci tovární Hondy nestačilo, protože rychlé kolo měl rozjeté Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), který na mokrém povrchu nastavil 2'18,660 sekundy a zahřívací trénink vyhrál. Na druhé místo se rovněž posledním rychlým kolem posunul Danilo Petrucci (Octo Pramac Racing), který na Rossiho ztratil šest desetin. Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) uzavřel první pětici se ztrátou 1,128 sekundy. Karel Abraham byl v tréninku třiadvacátý s časem 2'24,945 sekundy.