GP Texasu - Sprint ovládl Maverick Viňales

Šampionát MotoGP se přesunul do Ameriky. Sprint v Austinu vyhrál Maverick Viňales, který tak navázal na výkon v Portugalsku. Druhé místo bral Marc Márquez, jenž v první polovině závodu odolával Pedrovi Acostovi. Ten nakonec skončil až na čtvrté pozici, předstihl ho ještě Jorge Martin. V Moto2 si pro pole position dojel Aron Canet, Filip Salač odstartuje ze sedmé řady. David Alonso zvítězil v kvalifikaci v Moto3.

Moto3™ - 2. trénink

Jezdci Moto3 svůj druhý trénink odstartovali krátce před čtvrtou hodinou odpolední středoevropského času. V Austinu panovaly ideální podmínky, teplota se pohybovala kolem 20 °C. I díky tomu hned v prvních kolech několik závodníků vylepšilo své páteční časy. Nejlépe na tom byl David Alonso (CFMOTO Valresa Aspar Team), který měl zhruba po dvaceti minutách na trati naměřený čas 2'14,850 sekundy. Na druhé příčce se pohyboval Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), jenž zaznamenal čas o 0,149 vteřiny pomalejší. Dvojice byla následovaná Adrianem Fernandezem (Leopard Racing) se ztrátou 0,316 sekundy na prvního.

David Alonso si první příčku pohlídal až do odmávnutí konce tréninku, ve kterém ještě zrychlil na 2'14,153 sekundy. Spolu s ním se do druhé kvalifikace podívají také Joel Kelso (BOE Motorsports), Ivan Ortola (MT Helmets – MSI), Daniel Holgado (Red Bull GASGAS Tech3), David Muñoz (BOE Motorsports), Angel Piqueras (Leopard Racing), Jose Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), Tatsuki Suzuki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), Taiyo Furusato (Honda Team Asia), Filippo Farioli (SIC58 Squadra Corse), Scott Ogden (MLav Racing), Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) a Stefano Nepa (LEVELUP – MTA).