GP Velké Británie – Zlato slaví Rossi, Kornfeil skvěle druhý

Moto2 – Warm Up

Dobrou zprávou na úvod byl zdravotní stav Esteve Rabata (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing), který v závěru sobotní kvalifikace absolvoval těžký pád přes řídítka a Španěla museli odnést na nosítkách. Výsledkem je naražené pravé koleno, kde má silnou podlitinu, ale naštěstí nic zlomeného, takže už ráno jsme mohli Rabata vidět trénovat na mokrém povrchu Silverstonu.

V polovině tréninku byl s časem 2'29,006 sekundy nejrychlejší Marcel Schrötter (Tech 3), druhý v pořadí byl Malajec Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysie), který ztrácel 0,079 sekundy, třetí Johann Zarco (Ajo Motorsport) byl o půl sekundy pomalejší. Australan Anthony West (QMMF Racing Team) byl čtvrtý, pátý čas patřil vítězi kvalifikace Samu Lowesovi (Speed Up Racing).

Britský závodník Sam Lowes ve druhé polovině tréninku havaroval ve dvanácté zatáčce a třebaže se stačil vrátit do boxů, warm up pro něj skončil. Spadl také Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing), který nezvládl šestnáctou zatáčku, ale v jeho případě bylo poškození motorky daleko menší než u Lowese. V závěru tréninku skončil v šestnácté zatáčce také Thomas Lüthi (Derendinger Racing Interwetten).

Mokrý zahřívací trénink vyhrál časem 2'26,245 sekundy Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40). V posledním rychlém kole se na druhou pozici posunul Johann Zarco, který zajel 2'26,829 sekundy a na prvního Španěla ztratil necelých šest desetin. Třetí v pořadí je Esteve Rabat s časem 2'26,868 sekundy a ztrátou na Rinse v podobě 0,623 sekundy. Rabat je zároveň posledním jezdcem v jedné sekundě, protože čtvrtý Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia) ztrácí sekundu, pátý Julian Simon (QMMF Racing Team) byl o 1,050 sekundy pomalejší.

GP Velké Británie, Moto2 – Warm Up
15°C, dráha mokrá, 16°C, vlhkost: 89%

1 - Alex RINS - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 2'26.245
2 - Johann ZARCO - FRA - Ajo Motorsport - Kalex - 2'26.829 - + 0.584
3 - Tito RABAT - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 2'26.868 - + 0.623
4 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 2'27.249 - + 1.004
5 - Julian SIMON - SPA - QMMF Racing Team - Speed Up - 2'27.295 - + 1.050
6 - Jonas FOLGER - GER - AGR Team - Kalex - 2'27.514 - + 1.269
7 - Simone CORSI - ITA - Forward Racing - Kalex - 2'27.728 - + 1.483
8 - Xavier SIMEON - BEL - Federal Oil Gresini Moto2 - Kalex - 2'27.847 - + 1.602
9 - Marcel SCHROTTER - GER - Tech 3 - Tech 3 - 2'27.997 - + 1.752
10 - Alex MARQUEZ - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 2'28.098 - + 1.853
11 - Sandro CORTESE - GER - Dynavolt Intact GP - Kalex - 2'28.367 - + 2.122
12 - Ricard CARDUS - SPA - JPMoto Malaysia - Suter - 2'28.411 - + 2.166
13 - Thomas LUTHI - SWI - Derendinger Racing Interwetten - Kalex - 2'28.853 - + 2.608
14 - Anthony WEST - AUS - QMMF Racing Team - Speed Up - 2'28.910 - + 2.665
15 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - Kalex - 2'29.052 - + 2.807