GP Valencie – kvalifikační sobota

MotoGP – 3.volný trénink

Třetí trénink standardně rozhoduje o postupující desítce nejrychlejších do druhé kvalifikace. V polovině tréninku vedl tabulku časů Marc Márquez (Repsol Honda), který měl maximum na 1'30,950 sekundy, ale zároveň také zaznamenal pád, takže bez motorky zamířil zpátky k boxům. Na druhém místě figuroval Andrea Iannone (Pramac Racing) a třetí byl Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP). Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) byl až devátý s časem 1'31,767 sekundy. Český závodník Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) byl s časem 1'32,725 sekundy sedmnáctý. Jezdec Suzuki Randy De Puniet (Team Suzuki MotoGP) byl prozatím osmnáctý.

Pět minut před koncem byl mimo postupovou desítku Valentino Rossi s jedenáctým časem 1'31,767 sekundy. Ital nicméně zabral a časem 1'31,318 sekundy se posunul na čtvrtou pozici za trojici Marc Márquez, Pol Espargaró a Jorge Lorenzo. V závěru tréninku chtěl zabrat také Héctor Barberá (Avintia Racing), ale v jedenácté zatáčce spadl a o postupovou pozici už neměl šanci bojovat. V posledním měřeném kole zabojoval Karel Abraham a trénink uzavřel osmnáctým časem 1'32,585 sekundy. Třetí trénink vyhrál časem 1'30,950 sekundy Marc Márquez.

Do druhé kvalifikace postupuje rovnou tato nejrychlejší desítka jezdců – Marc Márquez, Pol Espargaró, Jorge Lorenzo, Andrea Iannone, Andrea Dovizioso, Dani Pedrosa, Valentino Rossi, Aleix Espargaró, Cal Crutchlow, Bradley Smith.