GP Valencie – kvalifikační sobota

Poslední kvalifikační sobota rozhodla o pozicích na startu závodů všech tří motocyklových kubatur seriálu Grand Prix. Pole position v třídě Moto3 získal Niccoló Antonelli, první místo na startu od roku 2010 má Valentino Rossi v MotoGP a rekordní jedenáctou pole position v sezoně zaznamenal domácí jezdec Esteve Rabat. Nejlepším z českých jezdců je šestý Karel Hanika.

Moto3 – 3.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách posledního tréninku nejnižší kubatury měl zajeté nejrychlejší kolo 1'39,253 sekundy Jack Miller (Red Bull KTM Ajo). Na druhém místě byl s časem 1'39,746 sekundy Niklas Ajo (Avant Tecno Husqvarna Ajo) a třetí nejlepší kolo měl John McPhee (SaxoPrint-RTG). Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0) byl prozatím šestý s časem 1'40,235 sekundy. Z českých jezdců byl Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) čtrnáctý s časem 1'40,813 sekundy a Jakub Kornfeil (Team Calvo) jednadvacátý s časem 1'41,173 sekundy.

Těsně před pokořením hranice 1'39s zůstal Australan Jack Miller, který s časem 1'39,068 sekundy třetí trénink Moto3 vyhrál a jasně všem řekl, že je připraven bojovat o titul a dá do toho všechno. Na druhé místo se v závěru posunul Juanfran Guevara (Mapfre Aspar Team Moto3), který na Millera ztratil jen osmaosmdesát tisícin. Třetí John McPhee ztrácí necelé dvě desetiny. Španěl Alex Márquez, který s Millerem bojuje o titul Moto3, byl pátý s třemi desetinami ztráty.

Až v samotném závěru zrychlil Jakub Kornfeil, který ještě pár minut před koncem figuroval na třiadvacáté pozici. Časem 1'40,055 sekundy z posledního měřeného kola se jezdec týmu Calvo posunul na patnáctou příčku výsledkové listiny třetího tréninku. Karel Hanika trénink uzavřel osmnáctým časem 1'40,178 sekundy. Jezdkyně na divokou kartu Maria Herrera (Junior Team Estrella Galicia 0,0) zajela sedmadvacátý čas, takže zatím nejlépe.