GP Valencie – kvalifikační sobota

MotoGP – 4.volný trénink

Po sedmi minutách havaroval Alex de Angelis (NGM Mobile Forward Racing) a moc se mu zvedat nechtělo. Nakonec z místa nehody odešel po svých, ale byl viditelně otřesen, ale na trať se v závěru tréninku vrátil. Po deseti úvodních minutách měl nejrychlejší kolo Dani Pedrosa (Repsol Honda) s časem 1'31,779 sekundy. Druhý byl Andrea Dovizioso (Ducati Team), třetí Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP), čtvrtý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) a pátý Andrea Iannone (Pramac Racing). Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) měl zajeta jen dvě kola a patřil mu prozatím poslední pětadvacátý čas.

Deset minut před koncem čtvrtého tréninku vedl Marc Márquez časem 1'31,419 sekundy. Druhý Andrea Iannone a třetí Jorge Lorenze ztráceli tři desetiny. Karel Abraham se časem 1'33,543 sekundy posunul na jednadvacátou příčku, ale pak ve vysoké rychlosti havaroval. Naštěstí z místa nehody odešel po svých. Před kvalifikací teď mají v brněnském týmu plné ruce práce.

Poslední trénink vyhrál časem 1'31,372 sekundy Marc Márquez před Danim Pedrosou a Andrea Iannonem. Francouz Randy De Puniet musel svoji Suzuki odstavit mimo trať, protože došlo k nějaké technické poruše a trénink nakonec ukončil šestnáctý. Karel Abraham byl zpátky na trati v sedle druhého motocyklu a poslední trénink sezony uzavřel třiadvacátým časem.