Puch 200 (1937)

Aktualizováno 7.9.2022

Deník motorky
Nalezeno 42 záznamů

• Česká verze manuál po 77 letech

"Když nešprechtíš, tak si to přelož", řekl mi... No fajn. Takže po 77ti letech tu máme konečně českou verzi uživatelské příručky pro dvoustovku :)

Vloženo: 28.01.2023
    Uskutečněno: 28.01.2023
  • Poslední originální kousek Lega

Skloubit časově, ale i finančně, koníček staré motorky a rekonstrukci baráku dost dobře nejde. Letos se mi podařilo Rakušákovi "jen" nechat zrepasovat dynamo. Ovšem i to byl pro mne velký počin, když si vezmu, co to stál

Vloženo: 14.12.2021
    Uskutečněno: 14.12.2021
  • Dynamo po repasu

Po dlouhém hledání se mi podařilo najít pana doktora na dynamo z Rakušáka. Nikdo, o kom vím, že dělá v republice dynama, to nechtěl vzít. Takový je to u nás exot.. Slitoval se nade mnou až jeden mistr a hodil mi na něj o

Vloženo: 09.03.2021
    Uskutečněno: 08.03.2021
  • Máme nachromováno

Po takřka roce se mi vrátila nádrž od chromaře. Musela jít prý 4x na měď, aby se srovnala. Za mně moc pěkná práce. Na dnešní burze jsem koupil kožené brašny. Vše je pěkně namontováno.

Vloženo: 20.06.2020
    Uskutečněno: 20.06.2020
  • Menší úprava karburátoru

Pro originální karburátor, který jsem nedávno sehnal, mám nově vyrobené díly. Je to modifikovaný jehlový ventil plováku. Originál je napevno, takže výška hladiny se nedala upravit jinak, než přidáváním nebo odebíráním

Vloženo: 24.03.2020
    Uskutečněno: 24.03.2020
  • Zase pár střípků...

Podařilo se mi sehnat originální přítlačné podložky do třecího tlumiče přední vidlice, levý držák předního světla s držákem tachometru a originální držák klaksonu. Je to sice jen pár drobností, ale když je nemáte, je

Vloženo: 23.02.2020
    Uskutečněno: 23.02.2020
  • SCI-FI

Tak dnes tu mám takový, skoro by se dalo říci, až SCI-FI příspěvek.. Já sehnal originální karburátor! Vůbec jsem s tím ani nepočítal a bastlil jsem na motor Binga.. Tyhle originální karburátory byly odlévány z nekval

Vloženo: 31.01.2020
    Uskutečněno: 31.01.2020
  • Máme Světlomet!

Originální světlo hledám od doby, kdy jsem dovezl Pucha domů. Na dvoustovku se montovaly během výroby dvě provedení. Starší, které bych měl mít i já, bylo výroby Siemens o průměru 145mm. Montovalo se mezi léty 37-38.

Vloženo: 17.02.2019
    Uskutečněno: 14.02.2019
  • Kastlík - další střípek je doma

Dlouho nesehnatelný nářaďový kaslík je doma. Jednoho krásného dne se objevil na eBayi, kde ho nabízel polský kolega. Slovo dalo slovo a kaslík je namontovaný na mém motocyklu. Zase je to o chloupek veselejší.. :-) Ta

Vloženo: 09.08.2018
    Uskutečněno: 18.06.2018
  • U pana doktora III.

Resuscitace se podařila, pacient očividně přežije. Je až k nevíře, co všechno lze opravit. Vyměněná je dobrá polovina nádrže. Ale za mne luxusní práce. Jsem spokojen :-DD

Vloženo: 28.05.2018
    Uskutečněno: 28.05.2018
  • U pana doktora II.

Tak zase kouknem pod ruce panu doktorovi.. Zadní blatník je hotový, na nádrži se pracuje. ;-) Měla by být v brzké době už hotová. Nečekal jsem, že na ní bude tolik práce, ale víte, jak to je, když rozděláte starou moto

Vloženo: 23.05.2018
    Uskutečněno: 23.05.2018
  • U pana doktora

Potřeboval jsem lehce přeléčit blatníky na Velouška, tak jsem při té příležitosti poslal na kotrolu i zadní blatník a nádrž. Tak trošku jsem čekal zradu, ale ta nádrž byla tak trošku šok.. Držte pěsti, aby operace dopad

Vloženo: 16.04.2018
    Uskutečněno: 16.04.2018
  • Montujeme po třetí

Sešlo se mi za poslední dobu několik dílů. A protože včera bylo tak luxusně, tak jsem pradědouška vytáhnul ze zimního spánku na sluníčko a jal jsem se montovat. Nemám totiž rád, když se díly povalují v krabicích. Člověk

Vloženo: 05.03.2017
    Uskutečněno: 04.03.2017
  • Výroba rukojeti řadicí páky a nového třmenu baterie

Tak tentokrát další drobek do velkého puzzle jménem Puch 200. Na mém motocyklu je neoriginální řadicí rukojeť. Je to jakýsi bakelitový hříbek. Řadička je už z výroby hodně blízko a tím, že je vyměněná rukojeť za větší

Vloženo: 27.02.2017
    Uskutečněno: 27.02.2017
  • Výroba křídlové matice přední vidlice

Tak zase kousínek popojedeme. Chyběla mi křídlová matice horního svorníku přední vidlice, kterou se nastavuje tuhost třecích tlumičů. Originál neseženu, replika se nedělá.. A proč taky shánět repliku, když si to člově

Vloženo: 24.02.2017
    Uskutečněno: 24.02.2017
  • Výroba "fejkového" akumulátoru

Sice mám koupený obal na akumulátor "Bosch", ale naskytla se příležitost pořídit původní originál bakelitovou baterii Akuma. Moc jsem neváhal. Po patřičném vybrakování z ní půjde udělat originálně se tvářící takřka dobo

Vloženo: 18.02.2017
    Uskutečněno: 28.01.2017
  • Výroba "výlisku" nosiče zavazadel

Nosič zavazadel - to je nový cíl pro následujících pár týdnů. Replika se nedělá a originál neseženu. Šlo o nadstandardní výbavu. A když nemůže Mohamed k hoře... Originál nosič byl plechový výlisek. Vyrábět lisovaný ku

Vloženo: 12.03.2016
    Uskutečněno: 11.03.2016
  • Ďábel se skrývá v detailech :)

A protože se ďábel skrývá v detailech, koupil jsem opředené kabely pro budoucí elektroinstalaci

Vloženo: 18.02.2017
    Uskutečněno: 08.03.2016
  • Držák klaksonu a řadicí táhlo

Během týdne jsem dokončil výrobu držáku klaksonu. Proto jsem ho včera upevnil na motocykl. Při té příležitosti jsem konečně dokončil i řadicí táhlo. Vše je již na motocyklu a já si škrtám další položky na seznamu chybě

Vloženo: 06.03.2016
    Uskutečněno: 05.03.2016
  • Montujeme podruhé :)

Konečně jsem se zase jednou dostal k motorkám. Měl jsem dnes naplánováno namontovat vzpěry blatníků, které se vyráběly. Trochu jsem měl strach, zda jsem vše dobře odměřil a zda bude vše pasovat. Úplně bez komplikací se

Vloženo: 20.02.2016
    Uskutečněno: 20.02.2016
  • Vyrábíme chybějící držáky

Včera přišel na řadu držák spojkového lanka. Bez něj není možné spojku vypnout. A jelikož není originál k dispozici, musí se vyrobit náhrada. Měl jsem štěstí a držák mi oměřil jeden ochotný Rakouský kolega. Původní drž

Vloženo: 14.02.2016
    Uskutečněno: 13.02.2016
  • Máme cívku

Jelikož je na Rakušákovi indukční cívka na očích, musí vypadat. Tento motocykl má kompletně elektrovýzbroj od firmy Bosch, takže jsem musel řešit nákup nějaké staré cívky. Podařilo se mi koupit krásnou dobovou cívku Bos

Vloženo: 09.02.2016
    Uskutečněno: 09.02.2016
  • Vzpěry jsou hotové

Konečně jsou hotové nové vzpěry blatníků. :-DD Sice jejich výroba nakonec trvala čtvrt roku, ale s výsledkem jsem nad míru spokojený. Jen teď doufám, že jsem všechno dobře odměřil a bude to pasovat

Vloženo: 04.02.2016
    Uskutečněno: 04.02.2016
  • Montujeme :)

Všechny nastřádané díly za poslední měsíc jsem dnes ráno namontoval. Pomaličku, ale jistě se mi v dálce začíná rýsovat konec tříletého maratonu, jménem kompletní Puch 200 :-) Stále toho ještě dost chybí, ale už rozhod

Vloženo: 23.01.2016
    Uskutečněno: 23.01.2016
  • Hodní lidé ještě nevymřeli!

Úplně náhodou jsem při brouzdání netem narazil na jednoho kolegu ze Slovinska, který právě dokončuje renovaci svého Rakušáka. Napsal jsem mu, jestli by mi nepoměřil pár šroubků, které mi chyběly a které jsem si chtěl

Typ: Reportáž
    Vloženo: 23.01.2016
    Uskutečněno: 23.01.2016
  • Kapka ke kapce

Tentokrát originální zadní lampa. Často chybí. Na každém druhém Puchovi je nabastlené světlo z něčeho jiného. Má radost nezná mezí :-DD Cestue mi z Norska. Značeno Gebr. Franke A-G Mühlhausen Thür. D.R.P-D.R.G.M

Vloženo: 11.01.2016
    Uskutečněno: 11.01.2016
  • Další díly se scházejí.

Z Německa dorazily řídítka s origo plynovou rukojetí Magura. Jako bonus s jednou páčkou. Z Rakouska v týdnu došly pružiny sedla a nově pochromovaná originální pružina přední vidlice. Nechal jsem si vypálit i sekeru na př

Vloženo: 22.11.2015
    Uskutečněno: 21.11.2015
  • Dovezeno z Motortechny

Pár drobotin jsem na včerejší Motortechně pořídil i Rakušákovi... Jednak je to držák plechovky Mobiloil. Budu muset upravit zadní závěs. Puch má strašně širokou vidlici, takže to nesedí zrovna moc dobře. Ale je doma a

Vloženo: 01.11.2015
    Uskutečněno: 01.11.2015
  • Pár drobností je vyrobeno

Laserové výpalky mi kolega v práci nohýbal. Takže jsem je včera mohl namontovat. Taky jsem sundal z motocyklu vzpěry blatníku, které poslouží, jako mustry pro výrobu chybějících a poškozených. Všímavější jistě zaregistro

Vloženo: 18.10.2015
    Uskutečněno: 18.10.2015
  • Downgrade je hotov!

Downgrade je hotov. Už nikdy žádné teleskopy. Na předním ani na zadním kole. :-DD Rám se liší číslem oproti motoru jen o 143 čísel, prostě haluz :) Palivová trubička je hotová a pasuje. Namontoval jsem držák zadníh

Vloženo: 26.09.2015
    Uskutečněno: 26.09.2015