renocar_unor

Vlastník jawarmaniak
Vloženo 23.4.2014
Aktualizováno 7.9.2022

Vloženo: 18.02.2017, Uskutečněno: 28.01.2017, Zhlédnuto: 42x

Sice mám koupený obal na akumulátor "Bosch", ale naskytla se příležitost pořídit původní originál bakelitovou baterii Akuma.
Moc jsem neváhal. Po patřičném vybrakování z ní půjde udělat originálně se tvářící takřka dobová baterie. Stačí vybrakovat jen vnitřnosti a odříznou bakelitové přepážky. Krásně pak do ní pásne malá bezúdržbovka.

Fist (7) napsal 19.06.2017 v 23:14

Takových jsem doma míval povícero - dvojice zapojená v sérii se dávala do 502 se startérem. Koho by tenkrát v "šedesátých" napadlo. že by ještě po půlstoletí mohly být prodejné...

• Česká verze manuál po 77 letech

"Když nešprechtíš, tak si to přelož", řekl mi... No fajn. Takže po 77ti letech tu máme konečně českou verzi uživatelské příručky pro dvoustovku :)

Vloženo: 28.01.2023
    Uskutečněno: 28.01.2023
  • Poslední originální kousek Lega

Skloubit časově, ale i finančně, koníček staré motorky a rekonstrukci baráku dost dobře nejde. Letos se mi podařilo Rakušákovi "jen" nechat zrepasovat dynamo. Ovšem i to byl pro mne velký počin, když si vezmu, co to stál

Typ: Oprava
    Vloženo: 14.12.2021
    Uskutečněno: 14.12.2021
  • Dynamo po repasu

Po dlouhém hledání se mi podařilo najít pana doktora na dynamo z Rakušáka. Nikdo, o kom vím, že dělá v republice dynama, to nechtěl vzít. Takový je to u nás exot.. Slitoval se nade mnou až jeden mistr a hodil mi na něj o

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.03.2021