Puch 200 (1937)

Vlastník jawarmaniak
Vloženo 23.4.2014
Aktualizováno 7.9.2022

Výroba rukojeti řadicí páky a nového třmenu baterie

Vloženo: 27.02.2017, Uskutečněno: 27.02.2017, Zhlédnuto: 14x, Firma: jawarmaniak s.r.o.

Tak tentokrát další drobek do velkého puzzle jménem Puch 200.

Na mém motocyklu je neoriginální řadicí rukojeť. Je to jakýsi bakelitový hříbek. Řadička je už z výroby hodně blízko a tím, že je vyměněná rukojeť za větší, tak drhne o nádrž. Originál neseženu a replika se, jak je už dobrým zvykem, nevyrábí.

Rozměry jsem získal od jednoho ochotného rakouského kolegy. Výsledek máte na fotografiích níže.

Také jsem se pustil do výroby nového bateriového třmenu. Originál opravovat nebudu. na to je až v moc dezolátním stavu. nicméně posloužil, jako mustr pro výrobu nového. Už ho stačí jen povařit a bude hotovo..

• Česká verze manuál po 77 letech

"Když nešprechtíš, tak si to přelož", řekl mi... No fajn. Takže po 77ti letech tu máme konečně českou verzi uživatelské příručky pro dvoustovku :)

Vloženo: 28.01.2023
    Uskutečněno: 28.01.2023
  • Poslední originální kousek Lega

Skloubit časově, ale i finančně, koníček staré motorky a rekonstrukci baráku dost dobře nejde. Letos se mi podařilo Rakušákovi "jen" nechat zrepasovat dynamo. Ovšem i to byl pro mne velký počin, když si vezmu, co to stál

Typ: Oprava
    Vloženo: 14.12.2021
    Uskutečněno: 14.12.2021
  • Dynamo po repasu

Po dlouhém hledání se mi podařilo najít pana doktora na dynamo z Rakušáka. Nikdo, o kom vím, že dělá v republice dynama, to nechtěl vzít. Takový je to u nás exot.. Slitoval se nade mnou až jeden mistr a hodil mi na něj o

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.03.2021