Jawa 350/640 (1998)

Vlastník Andrej350
Vloženo 3.12.2013
Aktualizováno 15.3.2024

Kúpiť si jawu 350/640 po tom ako dosiahnem vek 18 rokov som vždy chcel a bol to malý sen a mám to šťastie, teraz som jej majiteľom :)

První dojmy - prvý krát som na 640 skúšal jazdiť v 14 rokoch, robil som na nej aj autoškolu tak som vedel do čoho idem, motorka má svoje chyby a nedostatky o tom som vedel ale ako srdcom zaritý jawak to neriešim patrí to k tomu. Pre mňa má viac kladných vecí a som s ňou spokojný.

Motorku bych doporučil pro - tým ktorý majú k tomu vzťah a hlavne k jawe.

Doplňky na motorce - pneu Michelin Pilot Sporty (momentálne už Metzeler Me22)
-vyrobil som držiak zadnej značky a odstránil pôvodný blatník čo bol ako z traktora

-zamykateľné víčko
-podložky pružín prednej vidlice

-športové blinkre+ nový iný prerušovač
-všetky žiarovky LED
-nerezové závažíčka
-riadidlá tramp
-spätné zrkadlá yamaha xt660
-vyhrievané gripy Oxford
-zadný nosič na kufor
-otvorené+rozoberateľné koncovky výfukov
-pancierová brzdová hadica
- číra parabola z golfa takže okrúhle svetlo
-plexi Puig
-stupačky z jawa travel
-12V zásuvka
-kyvka tramp+bronzové uloženie
-zlícované kanále v motore+príruba karburátora
-odstránené tesnenia pod hlavami, hlavy zalapované
-drobnosti už nejdem menovať.

Prečo JAWU? Pretože mám tú značku najradšej, niekedy ani neviem prečo, no neni to prvá jawa čo som kúpil a dúfam že ani posledná Japonca nemám lebo jawa je pre mňa viac, aj keby som si kúpil miesto tejto jawy japonca musel by som si časom kúpiť aj jawu aby som mal pokoj na duši 640 som kúpil preto, lebo sa mi páči jej už celkom moderný vzhľad s 2T srdcom a dá sa na tom aj dobre zajazdiť Kúpil som ju v máji 2013 s našľahanými 13 336 km od výroby po prvej sezóne pribudlo síce len 4500 km ale už sme sa spolu zoznámili, 640tka mi pasuje. Časom chcem určite skúsiť japonca čo to povie ale jawa svoje miesto v garáži neopustií.. na foto je pár minút po príchode do nového domova

pred kúpou som si mohol celú motorku rozobrať-pôvodný majiteľ už na ňu nemal čas rok stála a tak pred cestou domov (po vlastnej osi) trebalo vyčistiť nádrž atď.
Keď som ju doviezol domov bolo treba ešte raz vyčistiť nádrž+kontrola všetkého.

Čo sa týka klasicky spojených dvoch vecí vibrácie-jawa, nemám pocit že by to bolo niečo strašné s čím sa nedá jazdiť alebo vydržať v sedle dlhšie.. za jeden deň som prešiel 701 km z domu až do Zell Am See, bez problémov. Chcel som ale verziu s laďákmi a bezkontaktom čiže o zapaľovanie sa netreba starať. Motoru chýba 5 kvalt ale žijem aj bez neho
v motore mám odstránenú clonku v saní+ vymenenú hl. trysku, zlícované kanále vo válcoch+príruba karburátora,vyhodené tesnenia pod hlavami, upravený airbox.
Podvozok tiež potreboval svoje keďže sa vlní je tam kyvka Tramp+ uloženie bronz.
Pneu mám Michelin Pilot Sporty bo na tých pôvodných traktorových.. radšej sa k tomu nevyjadrujem. Doplňujem: po roku čo mám tie Micheliny už by som ich nechcel, sedia na ceste super ale po 6000 km a zadná guma je KO - ani 0,5mm vzorku tam nie je...
predný kotúč postačuje, je tam pancierová hadica a časom aj väčší kotúč ale to hlavne pre ten dobrý pocit na duši Letecké víčko by sa mi tiež pozdávalo :D

Poruchovosť mojej jawy: raz mi vypadli káble z fajok tesne po kúpe motorky po rokoch tam už nedržali, 2x urvaté plyn. lanko.
údržba: podľa servisného plánu..
na dialnicu to nie je ale tam ma to aj tak nebaví, ideálna motorka na vozenie všade okrem dialnice a terénu. Cestovanie nie je problém veci na ňu zmestím dosť a pohodlie je tiež v norme

úpravy sú robené výmenou dielov, kedykoľvek ju môžem vrátiť do pôvodného stavu.

CadLubeen
CadLubeen napsal 13.11.16 v 12:20 10b.

Dobře ty! Pěkně jezdíš a navíc na pěknym bajku. Ta fotka se stupačkou na zemi... co dodat Bodů bych dal víc, ale nejde to

fiato
fiato napsal 09.11.16 v 21:31 10b.

Super Tripade, preju spoustu stastnych kilometru...

Andrej350
Andrej350 napsal 29.06.14 v 22:55

Dík, pochvala poteší Týnec bol fakt super, 13.09. má ČZ 95. výročie takže sa ide

jawamistral
jawamistral napsal 28.06.14 v 21:46 10b.

Máš ji opravdu vymazlenou A Týnec byl super

_Sláva_
_Sláva_ napsal 23.01.14 v 20:43 10b.

Krásná je Přeju spoustu pohodových km