Yamaha FZR 600 (1996)

Vlastník m.a.c.h.o
Vloženo 27.12.2012
Aktualizováno 6.1.2013

Tak to je holčina, co se jen tak něčeho nelekne.

První dojmy - První dojmy z jízdy byly celkem příjemné až na to, že jí vyskakovala 2. rychlost , což při řazení 1 - 3 není zrovna optimální. Byla chuděrka na řezaných a olítaných kolech a vůbec celkový dojem byl takový ušmudlaný. Ale už tenkrát jsem v ní viděl potenciál.

No co k ní dodat? Mám už jí 12 let a po té , co jsem ji celkově dal do pořádku stále jezdí a ani jednou mě nezklamala. Dnes už jí samozřejmě chybí dech na supersporty, ale nevzdává se. V době svého vzniku byla královna silnic - R 600 R - , dnes se musí holka hodně snažit, ale zhruba od 7000 ot. se začíná probouzet a je příjemě poslušná na reakci plynu. Podvozkově je trochu labilnější, ale dá se to korigovat slušným obutím a seřízením tlumičů, příp. zvětšeným "ponořením" tlumičů do vlidlí - to je ale pouze individuální pro styl jízdny řidiče. Jinak s tím nic moc nenaděláte. Točí nějakých 13 000 ot. - na dvojku to čítá rychlost řádově 160 km/h a což je na případnou lítačku po městě a jinde dostačující. Brzdy v základu jsou dost neutrální a tupé, ale je to opravdu o zvyku...no co, tak trochu víc zatáhnu a co...? Ta moje babka je osazena konečkem od yoshimury, který je při volnoběhu zvukově poněkud nezajímavý, ale když si pak zařve , je velmi velmi osobitý. Na cestování je FZR dobrá a při běžné jízdě víc než slušně zvládá nerovnosti na silnici a navíc chroustá něco kolem 4,5 litru na sto a tak se spolu můžeme smát na benzince "litrům", se kterýma jezdíme vlastně nejčastěji, když tankujeme jednou a oni i třikrát...Co na závěr?? Už jsem ji chtěl i vyměnit, ale nikdy jsem se k tomu opravdu neodhodlal, protože důvěru a spolehlivost jí chci oplácet stejným - ale tak to má asi každý motorkář, který už se svou motorkou něco zažil...

Thunder
Thunder napsal 23.01.13 v 20:16

Ne ne sedmu sem neprodal a snad už ani neprodám Pocitově tam těch 90 kw je bych řek. To víš R6 na rovince bude asi tak nějak podobně, ale uject by ti asi neměla. Můžu ti říct,že jak sem si na zx sjel, tak mě strašně chytlo a čím dýl na ní jezdim tím mě baví víc. Neni to trhač asfaltu ale chytne tě tim jejím charisma. Myslim že kdybys do ní šel, tak nebudeš litovat.

Thunder
Thunder napsal 15.01.13 v 05:03 10b.

Hezký FZR já ji měl taky a rád na ni vzpomínám. Jen mi nevyhovoval záběr spojky, ale jinak super

volverin01
volverin01 napsal 08.01.13 v 10:38 6b.

jo tahle babča už posrala hodně kingu)) yoshimura řve jak start "hurikanu" takže až kolem proletí tak to poznáš