renocar_unor

Yamaha FZ1 Fazer (2008)

Vlastník Tom.coki
Vloženo 9.7.2010
Aktualizováno 22.2.2012

Skvěla, nikdy nezradila a měl jsem ji moc rád, ale změna je život. Pokud někdy zase přejdu na tento typ motorek, tak FZ1 Fazer je jasná volba.

9.7.2010
Po předchozí motorce a celkově dobrým zkušenostem, jsem chtěl zůstat u Yamahy a najít nějakou motorku, která by měla dobrý výkon a přitom bych na ní nemusel ležet jak na supersportu. Musím přiznat, že tato kráska splňuje přesně to, co jsem chtěl. Má sice nějaké malé mouchy, jako např. tvrdé sedlo, u kterého při delších cestách trochu trne pr…l a v základu nízké plexi, ale není to nic, co by nešlo vyřešit. Na druhou stranu zase plně nahrazuje vlastnostmi, kvůli kterým je tato motorka naprosto luxusní, jako jsou malá hmotnost a tím způsobena dobrá pohyblivost, perfektní brzdy, široké zadní kolo které v zatáčkách drží jak přibité,... a samozřejmě ten brutááální výkon. Zátah motoru je uzpůsobený tak, že se dá na 5 jet v pohodě 50kou po městě, a po zatáhnutí za plyn, tam je 150 jen to hvízdne. Motorka si ale spíše jak v menších otáčkách, libuje ve vysokých. Dá se říct, že do 5-6tis.otáček je to pohodlná jízda s kochačkou okolí. Pokud se ale otáčky dostanou nad 5-6tis., tak to se v motoru probudí jeho pravý původ z R1 a s motorky se rázem stává neskutečná raketa.
Při přechodu z DragStaru jsem uvažoval, že bych pořídil nejprve FZ6 Fazer, ale jsem rád, že tomu tak není a že mám co mám.

12.11.2010
Po ujetí cca 7000km do koupení mého Fazera (celkem 13400km), se stále potvrzuje, jak je tato motorka mnohostranně využitelná, myslím tím jak do sportu, tak na cestování. Celková konstrukce, posed a výkon motoru se ale hodí spíše pro cestování než do sportu, kdy cesty do vzdáleností okolo 300km za den jsou příjemně vydržitelné a velice zábavné, lze vydržet i více, ale musí se dělat více zastávek na odpočinekkm za a trochu rozhýbat tělo. Moje max. vzdálenost na této motorce byla s překonáním svého těla cca 530den, kdy po absolvování této cesty jsem odpadl a byl jsem rád, že ležím. Zase na druhou stranu, jsem byl druhý den opět schopný na motorku nasednout a vyjet další dálkovku, z čehož plyne, že posed a celková poloha na Fazeru je udělána tak, aby byla pro jezdce příjemná a nenamáhala jen určité části těla (např.: Supersport = bolavé ruce, shrbené záda)

V případě sportovního využití, lze motorku taky pěkně potrápit, je důležité ale vytočit do oblasti vyšších otáček (kolem 9tis), aby motor poznal, odkud má svůj původ a probudila se skrytá síla. Pro sport má ale tato motorka pár nedostatků, které je nutné u této motorky očekávat, a to, že stupačky jsou posazeny velice nízko a při každém větším náklonu se dřou o asfalt (zase to dobře slouží jako signál aby se motorka nepřetočila ), podvozek i když je docela tvrdý, je nastaven spíše na cestování a nelze s ním provádět to co na supersportu i když řádit se dá velice dobře, na řízení je postupem času určitě potřebné pořídit si tlumič řízení, protože při vyšších rychlostech a hlavně na našich ,,super cestách,, se motorka trochu vlní. Tato sportovní recenze platí při jízdě, jak se říká ,,palbě,,

Po ujetí 7000km jsem s touto motorkou max. spokojený a stále se ujišťuju, že volba tohoto modelu a této značky byla trefa do černého. Pár úprav bylo ale nutných udělat aby byla úplná spokojenost co se týče jízdního komfortu a budou pokračovat úpravy pro můj pocit. Jedna s potřebných úprav bylo zrušení krátkého držáku SPZ a pořízení původního originálu, který perfektně zabraňuje tomu, abych neměl při projížďce v trochu mokřejším počasí zaprasené celé záda od bahna. Dále je objednán laďáček od pana Mivv, který dodá potřebný zvuk a podpoří už tak velký výkon motoru a také klín pod motorem který dodá agersivní vzhled.

16.08.2011
Po ujetí dalších km (celkově cca 23500km) se stále potvrzuji výše uvedené informace. Motorka nemá chybu a její potenciál plně převyšuje možnosti jezdce, tím pádem plně vyhovující. V letošním roce jsem na ni absolvoval cestu do Rakouska, Italie, Švýcarsko, Německo (celkově 3500km) a nevyskytnulo se nic co by mi cestu znepříjemnilo spíše naopak, díky této motorce bylo cestovaní velice příjemné jak z hlediska ujetí delších vzdáleností za den (max.650km/den) tak i celkové pružnosti motoru a samotné spotřeby. Při dodržování předpisu a nepřílišného honění motoru jsem ujel na nádrž 280km.

Je prodaná. Byla věrná, skvělá, bezproblémová, spolehlivá,..., prostě úžasná, ale chci zkusit taky něco jiného. Do teď to byl choper, naháč, tak asi půjdu do supersportu. Třeba se k ní časem vrátím.

roboza
roboza napsal 05.10.15 v 13:38 10b.

Z3Rm0s
Z3Rm0s napsal 14.02.15 v 08:12 10b.

Romino65
Romino65 napsal 06.12.13 v 12:43

ať slouží

dodomz
dodomz napsal 09.04.11 v 16:59

Hedgehogs pičo!!!

G_ringo
G_ringo napsal 31.03.11 v 20:08

Nádhera , užívej to ve zdraví...