Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník jaruš1974
Vloženo 26.11.2018
Aktualizováno 18.5.2021

Je krásná, je svižná, konečně ta správná pro mě !!!

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I)

První dojmy - Skvělé !!! Když jsem jí viděla v inzerci, bylo rozhodnuto. A první setkání naživo bylo ještě intenzivnější. Jasná volba, padla mi do oka, i pod zadek. Nádherný černý čmelák, elegance sama.

Doplňky na motorce - Zlaté CNC páčky a zlaté gripy, kousané kotouče, klín pod motorem, padáky,
sportovní držák SPZ, nízké plexi. Po sezóně, na podzim určitě nechám přešít sedlo a taky uvažuji o vyhřívaných gripech.

Je to moje již třetí motorka. ( Ponejprv Honda CBR 600 F, pak Suzuki GSX-R 600 ).
Chtěla jsem cestovat na něčem sportovním a zároveň už nechtěla trápit tělo na supersportu, potřebovala jsem narovnat záda.
Taky už nejsem úplný začátečník, slušně zvládám základní motorkářské návyky.
Takže po zralé úvaze padla volba na Yamaha FZ 1. Doufám, že si budeme rozumět.
A s nutnou dávkou sebekázně a respektu snad tuto motorku zvládnu.

První velké svezení bylo jedno velké překvapení.
Když jsem na ní přesedla z předešlé motorky ( Suzuki GSX-R 600 ), největší rozdíl byl především ve vzpřímeném, pohodlném posedu, který oceňuji.
Silnější motor jsem samozřejmě očekávala.

Motor se chová spíše sportovně, podvozek je bezvadný, hezky jede do zatáček.
Sedlu vytknu větší tvrdost, ze začátku mě bolela prdelka :), ale to je maličkost.
Úložný prostor pod sedlem není nic moc, ale na lékárničku to stačí.

Hledala jsem ideální střed mezi cesťákem a supersportem a už se těším až to spolu rozjedeme v nadcházející sezóně 2018. Potom bude určitě o čem psát...
Zatím mám najeto pouhých 700 km, jednodenní výlet na Králický Sněžník, Polsko.
Pak Jeseníky, Slezská Harta, Kružberk, Tošovice a okolí.
Tak snad nás čeká pohodová sezóna, spousta výletů a krásného počasí v sedlech našich miláčků, vždy se šťastným návratem domů.

Červen 2018

A máme za sebou prvních pár 1000 km.
Teď už zcela jistě vím, že Yamaha Fz1 byla pro mne skvělá volba. Nelituji.
První km v sedle byly trochu rozpačité, ale ten pocit nejistoty brzo přešel, teď už si jen užívám radosti z jízdy.
Natrénovala jsem také k perfektní dokonalosti i rozjezdy do prudkého kopce, což mi donedávna činilo větší potíže. Více méně jsem k tomu byla donucena, protože jsme s manželem
(Yamaha Fz1 GT) plánovali naší vysněnou moto dovolenou přes rakouské Alpy až po italské Dolomity a tam už je zapotřebí mít natrénováno.
Dolomity, to byly hlavně přejezdy přes horské passa, zatáčky a zase zatáčky ...no paráda. Zvládli jsme za 6 dní 2 700 km.
V Rakousku to bylo skvělé svezení po známé cestě Hochalmstrasse k přehradě Malta, - nádhera, slovy nejde popsat.
V Itálii pak směr Cortina přes passo dela Mauria, passo Giau, passo Falzarego, passo Valparola, passo Gardena, passo Sella.
A už jsme u Bolzana, passo Lavazé, pak výlet k jezeru Lago di Resia, kde je uprostřed jezera zatopený kostelíček.
A konečně passo dello Stelvio, přes Bormio směr Santa Caterina, passo Gavia, passo del Tonale.
V závěru naší dovolené jsme se na dva dny ještě pozdrželi u jezera Lago di Garda a nešlo odolat návštěvě zábavního parku Gardaland.
Moje motorečka je opravdu ten správný parťák na dlouhé cestování ve sportovním duchu.

Sezóna 2018 - shrnutí

Je listopad a je na čase zhodnotit jaká byla tato sezóna.
Skvělá a parádně jsme si to s manželem užili. ( Manžel jezdí Yamaha FZ1 GT )
S mojí motorečkou jsem nadmíru spokojená, je ideální na delší mototripy, nemám co bych vytkla. Užili jsme si spoustu zatáček, radosti z jízdy, vůně spáleného benzínu, je to perfektní relax a odpočinek a takto si vždy parádně pročistíme hlavy.
Najeto duben až říjen rovných 10 000 km.
O moto dovolené v červnu po rakouských Alpách a italských Dolomitech jsem se tady již zmiňovala výše.
Ponejprv jsme vyjížděli jen tak kolem komína a s přibývajícím sluníčkem se z vyjížděk stávaly výlety celodenní, 250 km - 300 km.
Naše oblíbené trasy jako např. Jeseníky, Karlova Studánka, přehrada Slezská Harta, Kružberk, Oderské Vrchy a Beskydy - přehrada Šance, Bílá, Bečvy, Kohútka a Valašsko se nám nikdy neomrzí a s nadšením jsme hltali kilometry .
Taky jsme již tradičně se účastnili čtyřdenního moto srazu na Slovensku Tanec slnka s vyjížďkou a výšlapem na hrad Trenčín.
V září pak ještě třídenní výlet opět na Slovensko, kde zatáčka střídala zatáčku a jako bonus panenská příroda k tomu.
Projeli jsme přes Nízké Tatry, Slovenský ráj a kras až k Rimavské Sobotě a Filakovo a podnikli i nějakou tu turistiku na Spišský hrad, relax u přehrady Dobšinská a Palcmanská Maša a u Ružomberoku návštěva památky UNESCO Vlkolínec.
Toto naše motorkářské nadšení však zastínila událost, ze které se dodnes vzpamatovává celá naše rodina.
Naši dva synové jezdí také, starší syn enduro KTM LC8 Adventure 950,
mladší syn supermoto Honda FMX 650.
V září měl starší syn vážnou dopravní nehodu, kdy mu řidič auta nedal přednost, když syn jel po hlavní silnici. Byl to čelní náraz. Zprvu se zdálo, že zranění budou hodně vážná, ale měl obrovské štěstí a ochránili ho všichni andělíčci.
Rekonvalescence trvala přes dva měsíce, dnes je již zdráv a motorky jsou pro něho vášeň, takže už teď v garáži opečovává svou novou motorku, ta původní po nehodě byla totálka.
Přeju nám všem nadšencům a milovníkům jedné stopy, ať nehody se nám vyhýbají a pozor na nepozorné blbce - řidiče za volantem.
Hodně šťastných kilometrů v sezóně příští.

...a jen na závěr, tyto krásky byly moje první. Vzpomínám se slzou v oku.

...dále viz Deník

Paul230
Paul230 napsal 24.04.20 v 09:38 10b.

FZ1 Fazer - skvelá voľba pre dievčatá, kolegini prajem veľa krásnych kilometrov,

ako 55 ročný začiatočník som chcel "kludnú motorku pre dievčatá" lebo mám krátke nohy a chcel som motorku s ktorou by som dokázal manipulovať, tak mi v Yamahe poradili a v roku 2014 som kúpil jednu z posledných FZ1 Fazer. Je to moja prvá motorka, doteraz som najazadil 56000 km. Je kľudná i divoká, ale ak to má človek "v ruke a v hlave" v poriadku, tak ju možno doporučiť i začiatočníkovi.

Fazerek
Fazerek napsal 21.03.20 v 13:30 10b.

přeju dlouhou sezónu 2020

Andy00
Andy00 napsal 14.05.19 v 13:42 10b.

Užasná motorka, a ještě užasná motorkářka na ní 10b. tady není nad čím uvažovat hlavně ať jezdí jak má a přeju hodně km bez nehod a komplikací

Jožo73
Jožo73 napsal 07.04.19 v 19:55 10b.

Lenoxx
Lenoxx napsal 03.12.18 v 14:10 10b.