Yamaha YZF-R125 (2008)

Vlastník ZZilvi
Vloženo 27.3.2010
Aktualizováno 28.4.2022

V pátek 13.4.2012 se slzou v oku prodána. Bude mi chybět holka jedna, zažili jsme spolu nezapomenutelný chvíle. Byla to super motorka.. Vřele doporučuji.

První dojmy - Parádní mašina do začátků. Doporučuju.

O téhle motorce jsem snil od doby, co přišla na trh. Byla koupená jako funglovka. Ročník 2008, do provozu uvedena v červnu 2010.

Takže od června 2010 společně hltáme kilometry a parádně si rozumíme. Dlouho jsem váhal mezi 2taktem a 4taktem. Už od začátku jsem slintal právě po YZF, ale nikdy bych nevěřil, že ji teď budu opravdu mít. Prolezl jsem snad všechny stopětadvacítky a hodně mě lákala jedna RS. Nakonec jsem si koupi RS rozmyslel a po chvíli se naskytla dobrá možnost mít YZF. Jelikož bylo ERko mým snem, nakonec vyhrálo. No znáte to.. :)
---
Motorka byla koupená nová, takže prvních 1000km jsme si na sebe mohli v klidu zvykat a v poklidu jsme zajížděli. Nyní už spolu máme nalítáno přes 13 000km a jedním slovem můžu říct, že je to PARÁDA. Tahle motorka mi suprově sedí a strašně mi přirostla k srdci. Jsem rád, že ji mám. Za ty 2 sezony jsme spolu zažili super chvíle.

Ikdyž je to maloobjemová motorka, tak si s ní člověk užije spoustu zábavy. Krásně se ovládá a dělá přesně to, co po ní vyžaduju. Do zatáček jde úplně sama. Brzdy, podvozek, motor, všechno mi vyhovuje. Líbí se mi průběh výkonu, i když občas by se hodilo pár koníků navíc. Ale myslim, že na stopětadvácu 4takt jede Erko fakt hodně dobře :)
Dalším plusem je určitě supr spotřeba, 3litry jsou 3litry. Servis také nenáročný.

ERko je bezproblémová motorka a ikdyž je to "jen" dváca, dokáže taky slušně svištět. Celou tu dobu motorka jezdí úplně bez problémů nebo nějakého protestování. Kromě klasické údržby a spotřebních věcí jsem do motorky nemusel investovat ani korunu. Jede super, vypadá super, je to prostě luxusní stopětadváca. Cena motorky je sice vyšší, ale myslim, že Erko se výborně odvděčí.
---
Na motorce jsou reflexní proužky na kolech do barvy motorky, držák SPZ Evotech s LED diodou a pár samolepek.
---
Doufám, že mě Erko nepřestane překvapovat a že spolu budeme dál zažívat super chvíle. Byli jsme spolu samozřejmě na pár srazek a spanilejch jízdách. Hodně se mi líbilo Hledání přívěr 5, kde jsme měli možnost si vyzkoušet i nějakej ten sprintík.

Co se rychlosti týče, není to žádné dělo, to je jasné, ale 100-120km/h se dá držet pořád. Maximálka je 134km/h, ale nemá cenu ji tolik drásat, lepší jsou zatáčky ;)

Samozřejmě na eRku můžu nechat oči, protože ten design se chlapcům z Yamahy fakt povedl. Myslim, že celkově je to hodně povedená motorka a jen těžko se na ní hledají chyby.

Co víc si v 16ti přát?:) Dle mého názoru je to asi nejlepší stopětadváca:)

Pomalu ale začínám pokukovat po nějké šestce a do léta bych rád nějakou koupil, tak uvidíme.

Jinak samozřejmě velký DÍK patří rodičům. Hlavně tátovi, kterej je do motorek asi stejnej blázen jako já.

Cortex
Cortex napsal 18.09.13 v 23:17

Koukám, že už je to dýl, co jí nemáš, ale každopádně závist, jako prase. Taky to byl můj sen, ale právě z finančních důvodů jsem skončil u Hondy cbr-125r :) YZF125 je fakt paráda, nikdo by prostě na první pohled neřekl, že je to 125ka 4takt. :) Tak snad jednou osedlám alespoň R1, když ne její o něco více menší sestřičku :D :)

pernik92
pernik92 napsal 22.10.11 v 19:22

moc pěkné fotky a krásná mašina a HP5 bylo luxus

FOPE
FOPE napsal 18.10.11 v 22:35

Moc pěkná tak šťastné KM bez nehod !

TVGSXR
TVGSXR napsal 05.09.11 v 09:11