Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník jkocik
Vloženo 13.10.2009
Aktualizováno 5.11.2009

Barva černá, doplňky: hliníkové kufry, kryty předních páček, kovový kryt motoru, padáky, hlavní stojan.

10/2009 Tak jsem si po 20ti letech udělal radost a koupil jsem si svoji druhou motorku v životě. Po dlouhém přemýšlení, diskuzích a čtení jaký vlastně typ motorky bych si měl koupit, jsem se rozhodl pro teto enduro. Motorka je velmi příjemná,jedese mi na ní velmi dobře i když přiznám nemám s čím porovnávat a na tétomotorce jsem zatím najel jen 1000km i tak cítím, že by jsme si mohli rozumět, měřím 185cm a stavbou mi tato motorka moc sedí. Nejsem závodník a protože simyslím, že i znovu začínám tak i výkonově jsem spokojen.Rád bych s touto motorkou cestoval a využíval ji i pro svoje pracovní cesty. Jenže mámi po tak krátké doběšpatné zkušennosti:

Motorku jsem si koupil v červenci 09, modelový rok 08 byl v akci s doplňkama v hodnotě asi 45000Kč, černá barva se mi líbila, tak jsem neváhal. Po té co jsem zaplatil zálohu motorka asi po 10ti dnech přišla na krám prodejci, protože jsem byl dost netrpělivý chodil sem se ptát obden, mno a jednoho dne motorka přišla, měl sem velkou radost ále, bohužel účetní je na dovolené a není kdo by mi vystavil fakturu, týden sem musel čekat. Motorka vypadala moc dobře a i když doplňky v akci ( určené pro podporu výprodeje modelu 2008) nebyly všechny ( chyběl hlavní stojan, který přišel asi po necelém měsíci ) mávl jsem rukou a motorku jsem si s radostí odvezl.

Bohužel v té době jsem zase odjížděl na plánovanou dovolenou s rodinou k moři a na tenerku jsem se musel jen těšit. Po návratu jsem pečlivě zajížděl 1000km, motorka jezdila bez problémů a dobře, liboval jsem si. Po 1000km jsem dal motorku do servisu a kromě servisní kontrole jsem si nechal načipovat nový klíč který jsem ze své blbosti ztratil. Po servisu a čipování jsem si motorku odvezl ale po té co jsem zastavil a pokecal s kamarádem už jsem nenastartoval. Ze servisu druhý den ochotně přijeli a s konstatováním, že se asi vybila baterie, motorku odvezli. Druhý den jsem si motorku vyzvedl po druhé a s vervou jsem se vrhl na projížďku do lehčích terénů, mno a přišlo to znovu, rozsvícení kontrolky, postupné odpojení světel až kzhasnutí motoru, stal jsem se tedy po druhé kokotem tlačící motorku, naštěstí to nebylo daleko od vesnice kde mám známého a mohl tam u něj motorku nechat. Druhý den si opět motorku odvezli a s konstatováním, že jsou vypálené kontakty a že se musí vyměnit celá elektroinstalace nemám tenerku dodnes, bude to již měsíc. Po včerejší výměně názorů se spolumajitelem dealerské firmy u nás v Litoměřicích, jsem nabyl dojmu, že motorka nebude opravena ještě tři týdny, protože je problém se sehnání elektrosvazku, který se musí vyměnit. Bylo mi naznačeno, že tento problém se již vyskytl jako výrobní vada na tenerce. Takže buď mám velkou smůlu nebo v dodávce náhradních dílů u této značky něco vázne???!!! Zapomeňte například na náhradní klíček od origokufrů k této motorce.

11/2009 Motorka se stihla opravit těsně před vypršením lhůty pro záruční opravu, tak snad už jsem si své vybral a teď si s Bárou ( jak jí říkám) budem jen užívat. Hned po vyzvednutí z opravy jsem vyjel otestovat stav a vypadá to dobře, najel sem 200km několikrát zastavil a dobíjíme, to mi potvrdilo i otestování baterie. V tomto chladnějším si musím pochválit oblečení nakterém sem nešetřil (Buse) a musím říct, že mi je v něm lépe než v létě. S motorkou jsem si užil mokrých terénů a musím říci, že pneumatiky dodávané k motorce ( Metzeler/Torance ) na mokrý terén opravdu nejsou, zatímco v suchu to jde, při mokru jsem byl jak na másle. Úkol na zimu: výběr pneumatik do terénu! Musím vyzdvihnout tuhost rámu a dílů na motorce, užil jsem si svůj první pád a zatímco motorka měla jen drobnou oděrku na krytce páčky a na stupačce spolujezdce, tak betonový obrubník na chodníku byl stupačkou rozštípnut vejpůl. Taky jsem se rozhodl založit uživatelské hodnocení, ten berte prosím s rezervou, jsem přeci jen po dlouhé době zase začátečník, předpokládám tedy že s počtem ujetých km se bude měnit. Ještě malé doporučení pro ty kdo mají nosiče kufrů, sundavejte společně s kufry i gumy na nosičích, nejsou přilepeny a stalo se mi, že mi jeden manželka skopla, takže jsem si gumu musel dodělat. Nebo na stálo přilepit.

Batmam
Batmam napsal 17.07.14 v 10:35

CUS,

Tenere ma celkem casto problem s usmernovacem (regulator). Vodice konci v konektoru do ktereho se muze dostat voda ( idiotskej design and ulozeni primo za prednim kolem) ktera pusobi korozi na kontaktech a zkratuje obvod. Usmernovac prestane fungovat a baterka se prestane nabijet. Doporucuji kazdemu majiteli to poradne zaizolovat v miste kde draty vedou do konektoru. To co popisujes ukazuje spise na tento problem.

Jinak jsem seste neslysel ze by se kvuli tomu musela menit cela elektrika proste se koupi novy usmernovac. Ze by se vsechno vypalilo, no nevim od toho mas poistky aby ti vsechno neodeslo najednou. Muj model je 2010 ale je mozne zo drivejsi model mel opravdu problem s kabelama nevim..

ziki.xt
ziki.xt napsal 28.08.13 v 17:02 10b.

10b za tenerku, závada kterou popisuješ v úvodu je bolest první série tohoto modelu kvůli poddimenzovanému kabelovému svazku včetně konektorů vedoucích k regulátoru. tak teď už to bude jen samá spokojenost to ti přeju,stejně jako pohodové km v sedle i ve stupačkách a to hlavní : z každý štreky šťastnej návrat

johnyboy
johnyboy napsal 08.03.13 v 11:18 10b.

jojo, tak ted uz to urcite poslape, jak ma! Tak spoustu krasnych navratu

Štemby
Štemby napsal 21.03.10 v 15:50

krásná motorka... přeju ať slouží

task71
task71 napsal 10.11.09 v 14:17

Pěkná
Hodně kilometrů bez nehody.