Suzuki DL 650 V-Strom (2009)

Vlastník drakoo
Vloženo 27.8.2009
Aktualizováno 21.8.2012

Po skušenostech s MZ 250 a Pegasem 650- je tato suzuki V-strom 650 K9 zcela odlišná! V první řadě hraje roli motor je to dvouvál a má znatelně lepší výkon 49 kw. Dále na stejné pozici je poloha jezdce a spolujezdce ktera je velice pohldlná! Jediné co bych asi tak vytknul je podvozek, jelikoš jsem chtěl ušetřit tak jsem si pořídil centralní stojan od MO-tech a je o něco nižší než originál a opčas si sednu na tvrdo.

Jinak to je krásné cestovní enduro

Letos se chystáme na cesty do rakouska a Italie, podle času projedeme také beskydy a hlavně veliké množství srazů jako například Kateřina, Lužany, Motomanie u Liberce, Ironbiker, ...
V současné době mám najeto 10 000 km a doufám že letos najedu alespoň tolik co loni.
Zdravím přátele jedné stopy...
Martin.

Itálie a Rakousko jsem se svojí partou projel o pár roků později, ale nakonec se splnily mé plány, a poprvé jsem zajel ke svým sousedům dál, než 20 km .
Bylo to super mašina šlapala na plno a při plném naložení jme i s kamarádem, který jel na Transalpu 650 jeli jako draci. Pokořili jsme Grossglockner a spoustu různých pass. Vychutnali jsme si celé Rakouské, Italské a nakonec jsme si projeli i Slovinské alpy. Člověk neví kam dříve koukát!!! Do Itálie jsme jeli přes jezero Garde, pak přes Veronu až do Venézie, kde jsme si odpočinuli celé 4 dny ve čtyřhvězdičkovém campu Evropa ve městě Cavallino, které bylo vzdálené 10 Km od města Punta Sabbioni z kterého jsme jeli lodí do Benátek. Město je to krásné,samá památka, ale nebyl jsem v takovém rozpoložení, abych si to užil, snad někdy příště!!! Domů jsme jeli přes zmiňované Slovinsko a dále Rakousko. Celá dovolená byla super, počasí nám přálo, ale až do doby, než jsme přejeli České hranice! Tam na nás čekalo odporné počasí, které nás provázelo celou cestu domů!!!

Ják jsem zmínil, tak V-strom šlapal jako hodinky a jsem rád za volbu, kterou jsem udělal při koupi tohoto krásného a živého stroje. nyní mám najeto 32 000 Km a jsem pořád nadšen!!!

Zdravím po dlouhé době!!!
Nevím co o tak skvělým příteli, jako je můj stromík, mámpovídat  ?
Roky se táhnou, a jsou tomu už tři roky co jsem si přivezl mojí krásku do garáže. Motorka stále šlape jako ďáblík, ať po našem cestování v naší rodné zemi, tak po koutech Evropy! Stromík má nalítáno 35000 Km a pořád vypadá jako noví, až na nějaký ten malí šrámek!!! Co se týče oprav a poruch, tak žádné nebyli, jen klasický servisní interval.
Výlet po delší době
Po delší době jsme s kamarády vyrazily na volné noze, po tom co chlapi dostali opušták od žen, po naší České Republice. Vydali jsme se směrem na Šumavu, kterou jsme z většiny projely a pomalu se dostali i k Lipnu. Oproti minulé cestě, která nám propršela, tak nám to letos vyšlo na jedničku! Vyděli jsme Šumavský národní park v celé jeho divoké kráse!!! Co se týče západu slunce, burácení řeky, šumění lesů až po zvuky zvířat valící se z lesa! Ve kterém jsme taky jednu noc zůstali a užily si to. Dále jsme pokračovali na Lipno kde jsme byli přes noc. Druhý den jsme si ho celé objeli, včetně převozu na druhý břeh. Jelikož jsme měli všichni cestovní endura, tak jsme si to sem tam zpestřili menším offroadem, které nám trochu zvedli obavy o naše mazlíčky! Ale vše dopadlo dobře, i na kamaráda, který se na Varaderu teprve učil!
Po procestování Lipna a okolí, jsme se vydali směrem na Třeboň, kde jsme chtěli projed ráj rybníků! Po delší cestě, zpestřenou o panoramata, které nám jižní Čechy nabízí. Jsme se dostali až nad Třeboň, do vesničky Staňkov, kde nám byla doporučena restaurace U Sumečka. Je to restaurace, specializovaná na ryby a vše co s tím souvisí. Po delším hledání jsme jí našli, ale jak se dalo čekat, tak byla přeplněná až k prasknutí! Pří pohledu na nebe a teploměr, který ukazoval vysoké teploty, jsme se dohodli o zabydlení v nedalekém campu. Těšili jme se už na kraťásky a pěkně orošený pivečko!!! Po uložení našich strojů, jsme se dobelhali k Sumečkovi a po vyloknutí první Svijanský jedenáctky, jsme si obědnali mořského sumce. Bez ze slova to byla dobrá volba a všichni jsme se jen oblizovali!!! Mohu jenom doporučit! Po pár dávkách pivka, jsme se vykoupali v pěkném rybníku. A s chutí zalehli do našich spacích pytlů vedle naších mazlíku pod širým nebem.
Poslední den se nám stávat nechtělo, protože jsme věděli, že je konec naší super dovolené! Po zbalení jsme se nakočírovali a pomalu vyjeli ku domovu. Cestou jsme se ještě zastavili v Týnci nad Sázavou, kde jsme se trochu ochladily v řece a dali poslední žvanec do žaludku. Cestou jsme ještě projeli Jílové u Prahy a jejich krásné silnice a na benzince v Praze se bohužel loučíme a každý vyráží svou cestou.
Výlet to byl více než super a rád bych podobný zopakoval!!! Klukům ještě jednou děkuji!!!
Mého Stromíka a kámoše na Transalpu čeká příští rok cesta na Ukrajinu, tak se pak ještě určitě ozveme, jak to zvládli!!! I když po této čtyřdenní cestě, jsme zbalamutili i Kamaráda na Varaderu, tak třeba pojedeme tři.
Tak vám všem přejí super zážitky a šťastné km!!!

jawa354
jawa354 napsal 23.04.17 v 11:24 10b.

DavM
DavM napsal 20.05.16 v 16:15 10b.

Smrček je nej!

skillman
skillman napsal 12.05.14 v 16:45 10b.

Pěknej stroj
10/10

raser
raser napsal 19.01.14 v 18:04

Pěkné fotky i vybavený Strom

istonbike
istonbike napsal 30.10.11 v 19:45

Krásný Stromek s parádní výbavou taky mám SW-motech a taky škrtám máš to za 10b s přáním super off i onn-road kilometrů