Aprilia SL 1000 Falco (2001)

Vlastník CharlieV
Vloženo 4.5.2008
Aktualizováno 2.5.2009

Krásný červený Falco - muj aktuální mazlík, a asi ještě dlouho bude :)

Jak to napsat - po přesedlání ze Savage se mi zdála jako hrozná raketa, ale rychle sem si zvykl - jak na jinej posez, tak i na vyšší výkon a vůbec celkově jinej styl jízdy. líbí se mi na něm hlavně krásnej zátah, relativně nízká váha a antihop - to je fakt návyková záležitost (na tom se shodujeme i s předchozím majitelem).

Jenžto sem sklerotik a pak bych taky rád sdělil ostatním svoje zkušenosti, pokud jde o údržbu, tak sem prsknu pár svejch těžce nabytejch vědomostí.

Začnu náhradníma dílama. A-Spirit nemá úplně suprovní dodací lhůty, je dost drahej a italové něco navíc vůbec nenabízej, takže mě i mýho mechanika dost zaměstnává googlení. Něco jde najít na fóru, ale něco ne. Čili:

1) Volnoběžka

Vcelku standardní závada po nějakých 40 tis. km. bývá odešlé kolo a ložisko volnoběžky (to je ten bazmek, kterej převádí moment od startéru na klikovou hřídel, ale už ne obráceně). U Aprilie je krutě draho (ca 9 tis za ložisko), ale Ducati má ten samej díl za cenu více lidovou. Kód je 70140071A free wheel - cca 4,5 tis. Kč. K tomu je nutno už u Aprilie objednat vnější věnec, kterej se taky vymačkává. Konzultujte s prodejcem, na mýho mazlíka se jednalo o AP0659123 Sprag clutch housing.

2) Vstřiky

Tohle už tak standardní věc nejni, ale když už se budete hrabat ve vstřikovačích nebo vůbec ve vstupním ústrojí motoru, doporučuji zkontrolovat. Jde o to, že dvojice vstřikovačů je usazená přes těsnění, které časem degraduje - tvrdne a vymačkává se. Jde o uplně blbej kus gumy, skrz kterej může motor sosat falešnej luft, oprava triviální a finačně nenáročná, pokud víte, co shánět. Aprilie totiž tenhle díl vůbec nenabízí, v katalogu má jen sadu na repas celého sacího ústrojí, a ta je za nějakejch 6kilokorun u našeho dovozce. Pokud ovšem zavítáte do Toyoty, můžete si objednat 2 kousky 23291-41010 těsnění vstřiku, jedno za nějakých 102 korun, a máte po problémech.

Jinak všeobecně hodně dobrá stránka je www.ultimateparts.net, mají krásně přehledný katalog dílů na všechny Aprilie, prakticky se jedná o totéž, jako má ofiko dovozce u sebe na poči. mimochoem jde u nich i objednat a podle jejich vlastních slov doručej kamkoliv. Kdybyste to chtěl někdo zkusit, dejte mi vědět, jak dlouho to trvalo a jaká spokojenost. Ceny mají oproti tuzemsku cca poloviční (jak u čeho).

Tádydádydá, to je konec, přátelé.

Ritchy
Ritchy napsal 13.03.13 v 09:42 10b.

Super informace o náhradních dílech

ReznikCZ
ReznikCZ napsal 25.10.09 v 11:45

Nádhera 10+

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 20.09.09 v 11:42

Sporty nejsou zrovna moje krevní skupina, ale Falco je krasavec Máš tam ode mě 10 bodů a přeju ti pohodu v sedle příteli Jarda

Marex
Marex napsal 28.09.08 v 22:05

Dobrej vkus. Taky jsem o ní přemýšlel. Twin jako bejk a design prostě ITALIANO!

PeTrzx6r
PeTrzx6r napsal 06.06.08 v 11:14

No jo, taky jsem registrovanej .ale ne buzik