Triumph Scrambler (2011)

Vlastník Olie
Vloženo 6.10.2022
Aktualizováno 6.10.2022

Příjemná pohodová, Mám jí asi od roku 2018

První dojmy - Na první dobrou padla do ruky, to jsem ještě netušil že má zhuntovanej, nazdvihanej podvozek...postupně jsem jí dal do původního stavu a je to vlastně pořád lepší a lepší

Motorku bych doporučil pro - Pro pohodový týpky

Doplňky na motorce - -Pošťácká malá brašna, vešla se ze strany vedle filtrboxu
-kryt motoru
-držák/podpěra pod levou brašnu. Originál, chromová trubka. Drží na dvou šroubech a instaluje se i sundavá snadno.
-používám svůj nepromok batoh namísto brašny a teď zkouším brašnu z Decathlonu-je jednoduchá, černá a za 800 peněz tuším

Najeto mnou aktuálně asi 15 000 km. Většinou stojí měsíc a pak odjede 400-500 km za víkend. Na cestování dobrá, dá se s ní celkem zablbnout mimo asfalt, ale nemá to ráda. Je lepší se k ní chovat "na páprdu" a podle toho oplácí. Takže když mimo asfalt, tak v poklidu na dvojku.

Ve stupačkách se stojí dobře, ale pravá noha má málo místa kvůli výfuku. Zvyknete si na to rychle a není s tím problém.

Výfuk hřeje. Méně než u nové 1200, ale i tak hřeje. Většinou je to ku prospěchu věci. Jen málo kdy mě to fakt štve. Jde o to naučit se typický posez scrambleráků s nohou vybočenou :)

Brzdy jsou starý, mě vyhovují a je třeba za ně trochu vzít. Motorka se ale nepotápí. ABS není, takže zadní kolo se rádo kousne.

Podvozek je pro mě problém. Jsem mlaďas ale mám abnormální zádovou skladbu - plotýnky mám v prdeli a proto už jsem několikrát řešil výměnu celé moto za nějakou pohodlnou cestovku (Teneré 700 např.). Mám na moto asi 3 roky progresivní pružiny vpředu i vzadu. Pomohlo to, ale není to dost dokonalý. Dostal jsem nabídku ještě na řešení díky odpružení 'o'hlins...jenže ta cena :/ Zatím řeším tak, že pokud se chci svézt na obláčku, malinko podfouknu gumy a pak je super (případně jezdím s holkou).

Na cestování vhodná. Ujel jsem 3500 km za necelé 4 dny. Nic z toho neteče, olej nežere. Také od lidí co jsem potkal se stejnými motorkami mám stejné zkušenosti. Bezúdržbový motor. Pravidelný servis a nic víc. Za mě se nikdy porucha nekonala a vždy jsem dojel do cíle s jistotou.

Na ostrou jízdu nevhodná. Brzdy nic moc, podvozek plave a gumy z logiky věci moc nedrží. Jistota tam není, ale stačí ubrat a je vyřešeno.

Na pohled fantastická. je to pořád ten typ motorky, který ostatní jen kopírují. Podle mě pořád platí to, že komu se líbí a jezdí na jiném stroji typu scrambler... buďto jí prostě nesehnal, nebo na ní neměl prachy. Každopádně stojí za každou korunu.

Není pro introverty. Jste středem pozornosti. Retro dnes frčí a všude na vás čučí, zdvihají palce a usmívají se...mě to naštěstí baví a nevadí mi dát řeč s někým na potkání :)

Existuje mnoho doplňků, které se na to dají sehnat. Hodně si ale lidi dodělávají hlavně držáky brašny po domácku.

Milan1963
Milan1963 napsal 07.10.22 v 07:46 10b.

PSanec
PSanec napsal 06.10.22 v 19:57 10b.

PĚKNEJ KOUSEK A ŠIKOVNÝ RUCE.