Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 30.12.2023

Deník motorky
Nalezeno 29 záznamů

• Vidlice - výměna trubek? Zatím ne.

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, napadlo mme že to mohl být důvod, proč vlastně ta vidlice vloni

Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 11.04.2024
  • Přední kolečko 14z na zkoušku

Na FB skupině byl příspěvek o použití jiné velikosti ozubeného kolečka (větší), aby se při dlouhých cestách snížily otáčky motoru. No a mě to dalo podnět k tomu, naopak vyzkoušet použití o zub menšího pastorku (14zubů),

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Výměna oleje ve vidlici, vyčištění brzd a promazání pře

Sezóna sice ještě nekončí ale v týdnu už nemam moc šancí se projet, bo už je brzo tma a já se většinou domů dostávám pozdě, mám alspoň čas na trochu údržby. Jelikož jsem měl doma balení oleje do vidlice navíc, řekl jse

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.10.2023
    Uskutečněno: 26.10.2023
  • Výměna řetězového kolečka sekundárního převodu

Již nějakou dobu jsem poslouchal občasné ťukání/křupání, patrné především při změně zátěže motoru a na nerovnostech. Zvuk se ozýval z přední části stroje, výrazněji po zahřátí. Napadlo mne zda už nedošlo na ložisko krku

Vloženo: 21.09.2023
    Uskutečněno: 21.09.2023
  • Kulatiny ***60.000km***

Rok, dva měsíce a den po tom, co jsme slavili padesátku, jsou tu další kulatiny. Cestou z podzimního V-Strom srazu tam skočila šedesátka před Starým Městem pod Landštejnem. To to pěkně přibývá. A stromek mě pořád baví.

Vloženo: 25.09.2023
    Uskutečněno: 17.09.2023
  • Zkušební jízda s 800DE

Na začátku července jsem se v rámci výletu do Ostravy měl možnost krátce svézt na nové 800DE v rámci akce Suzuki Days. Jelikož to bylo ale pouze půlhodinové svezení, které je dobré pouze pro první dojem, ale člověk si mo

Typ: Reportáž
    Vloženo: 26.09.2023
    Uskutečněno: 14.09.2023
  • Podzimní sraz

Druhá letošní mini-motodovolená vyšla na třetí zářijový víkend. Tou dobou se tradičně koná podzimní sraz V-Strom klubu. Letos padla volba na jižní Moravu, a to v hotelu Radějov. Jelikož jsem si chtěl zas projet kousek tr

Vloženo: 25.09.2023
    Uskutečněno: 14.09.2023
  • Nové 40/60 pneu Heidenau K60 Ranger

Michelinky měly na hrbu 14700km, což znamenalo na předku necelé 3mm a zadek byl s 1,7-2mm už na hraně. Jelikož mne čeká cesta na podzimní sraz a nepojedu zrovna přímou cestou, bude to tam a zpět minimálně nějakých 1100km

Vloženo: 13.09.2023
    Uskutečněno: 13.09.2023
  • Výměna oleje a oprava držáku krytu motoru

Jelikož jsem se rozhodl zkrátit interval výměny oleje na 6tkm, musel jsem provést výměnu ještě před odjezdem na podzimní sraz, protože tam a zpět to dá dalších tisíc km. Drobná komplikace nastala při sundavání krytu mo

Typ: Údržba
    Vloženo: 07.09.2023
    Uskutečněno: 07.09.2023
  • Soft bags Sakwy 30L od 21Brothers - první zkušenost

Na začátku druhé motosezóny jsem měl velké plány na cestování, společně s kamarádem. A tak jsem přemýšlel, jaký systém zavazadel zvolit. Jestli kufry a případně jaké, nebo měkká zavazadla.. I přes nesporné výhody kufrů

Vloženo: 19.07.2023
    Uskutečněno: 19.07.2023
  • Kontrola a seřízení synchronizace v rámci výletu po poh

Poslední dobou se mi zdálo, že motor neběží tak čistě a klidně, jako dřív. Motorka jela furt dobře, ale při jízdě samotné jsem pociťoval drobné vibrace, které jsem si z dřívějška nepamatoval a i volnoběh si lehoučce pohu

Vloženo: 17.07.2023
    Uskutečněno: 15.07.2023
  • Repase vidlice

Cca 1000km po zahájení sezóny a po několika intenzivnějších svezeních mimo asfaltové cesty jsem začal mít divnej pocit z přední vidlice. Motorka se pohupovala a jakoby vidlice přestala tlumit, přitom ale z vidlice žádnej

Vloženo: 31.05.2023
    Uskutečněno: 31.05.2023
  • Kryty rukou a neoprény

Již od koupě jsem na motorce měl originál kryty rukou - “blástry”, které výborně fungují jako ochrana před větrem a zimou. Do nějakých 3 stupňů s nimi je možno jezdit, i když nemám žádné zimní rukavice.. Nicméně při příp

Vloženo: 02.04.2023
    Uskutečněno: 02.04.2023
  • Přídavná LED světla

Pokud si můžu jízdu naplánovat, tak se nočním jízdám snažím vyhnout… Sice se říká že stromek na poměry motorek (rozumněj motorek s halogenovýma světlama) svítí slušně, ale já si prostě po tmě jízdu neužívám, jednak kvůli

Vloženo: 12.02.2023
    Uskutečněno: 12.02.2023
  • Montáž doplňků

Když už mám motorku doma a na venkovní aktivity to moc není, rozhodl jsem se že namontuju doplňky od Marseluse, co jsem našel pod stromečkem.. - Kryt chladiče: v nerezovém provedení. Pro jeho montáž bylo potřeba demon

Vloženo: 28.01.2023
    Uskutečněno: 28.01.2023
  • Břichoplazí lišej - oprava krytu motoru

Když jsem si přivezl motorku ze servisu, slyšel jsem nějaké rezonance. Pátral jsem co to je, až jsem zjistil že zdrojem onoho zvuku je hliníkový kryt motoru Givi. Při zkušební jízdě v servisu se to neprojevilo, protože p

Vloženo: 21.01.2023
    Uskutečněno: 21.01.2023
  • Velký servis na závěr sezóny - pokračování

Tak si nakonec mašina v servisu pobyla dva měsíce, protože k potížím s dílama se přidaly zdravotní komplikace servismana.. Dneska jsem si jí konečně dovezl domů. Na mašině se dělalo: *Brzdy: repase předních brzdičů

Vloženo: 15.01.2023
    Uskutečněno: 15.01.2023
  • Velký servis na závěr sezóny

Tak jsem právě odvezl stromka do servisu (y) Vzhledem k tomu, že původně jarní servis jaksi nedopadl (v servisu se na to za 4týdny nedostali), v létě se mnou nekomunikovali a teď na podzim také ne, podařilo se mi najít

Vloženo: 10.11.2022
    Uskutečněno: 10.11.2022
  • Kulatiny ***50.000km***

Při včerejší vyjížďce měl stromek kulaté jubileum - 50.000km - na tachometru. Tak jsem zastavil a udělal mu pár foteček na památku. Nezbývá než mu i sobě popřát do další padesátky pevné zdraví, ať dělá dál jen radost,

Vloženo: 16.07.2022
    Uskutečněno: 15.07.2022
  • Kosti 135mm

V popisu motorky jsem psal, že neplánuju jezdit nějakej větší terén a tak mi nevadí že je stromek břichoplaz.. No, trošku se ten můj pohled na věc od té doby změnil. Rád bych měl trošku víc klidu když přejíždím obrubník

Vloženo: 29.05.2022
    Uskutečněno: 22.05.2022
  • Motoškola STOP nehodám

I když začátek sezony jsem měl již někdy koncem února, tak jsem si řekl, že do nové sezony by bylo fajn navštívit nějakej kurz, kde by mi profíci řekli co a jak, abych se jako “defakto začátečník” maličko posunul. Předev

Typ: Reportáž
    Vloženo: 01.06.2022
    Uskutečněno: 15.05.2022
  • Vypínání ABS

Asi každej kdo zavítal s motorkou mimo zpevněnou cestu se dostal někdy do situace, že potřeboval brzdit, ale ABSko mu to jaksi dostatečně neumožnilo.. Sice toho v terénu se Stromkem moc nepojezdím, ale říkal jsem si, že

Vloženo: 20.03.2022
    Uskutečněno: 20.03.2022
  • Snížené sedlo

Již delší dobu jsem přemýšlel o sníženém sedle. Na silnici s došlapem ze standardního sedla není až takový problém, ale mimo asfalt bych za trošku lepší došlap byl rád, přecijen stačí zastavení na trošku terénní nerovnos

Vloženo: 20.04.2022
    Uskutečněno: 11.03.2022
  • Příprava na jaro

Od poslední lednové vyjížďky už venku nebylo počasí do kterého by se mi s motorkou chtělo a tak jsem mašinu zaparkoval a po týdnu klidu se v ní začal vrtat. Sundal jsem nádrž, vyměnil vzduchovej filtr, vyměnil jsem svíčk

Vloženo: 08.02.2022
    Uskutečněno: 08.02.2022
  • Silvestrovská větračka

Dnešních silvestrovských 12stupňů - to by byl hřích neprovětrat stroj. A podle toho, kolik motorkářů jsem dneska potkal, napadlo to spoustu z nás. Na silnici to vypadalo pomalu jak na jaře. :-DD Napřed jsem se zajel p

Vloženo: 31.12.2021
    Uskutečněno: 31.12.2021
  • Zadní tlumič Touratech a nosič kufrů

Jelikož chci mít mašinu v co možná nejlepším stavu, měl jsem v plánu že přes zimu nechám zrepasovat i zadní tlumič. Protože si nedělám iluze, že po skoro 50tkm ten tlumič funguje tak jak má. Jenže shodou náhod se objevil

Uskutečněno: 21.11.2021
  • Unašeče rozety výměna

Při výměně pneu mi servisák říkal že unašeče už jsou celkem omačkaný. Rozeta měla lehkej vakl v ose a při jízdě jsem cítil lehký cuknutí když šel motor do záběru. Díly jsem si objednal abych měl do budoucna na výměnu až

Uskutečněno: 03.10.2021
  • Servis vidlice a hlavní stojan

Při koupi bylo vše v pořádku, ale cca po 1500km začala sáknout levá vidlice. V servisu (David Kovanda) mi tam prozatimně dali molitan, než budou mít čas udělat mi repas. Když už se vidlice měla otevírat, rozhodl jsem s

Uskutečněno: 13.08.2021
  • Nové pneu

Jelikož pneu, co byly na mašině při koupi, už měly něco za sebou, rozhodl jsem se pro nové obutí. Volba padla na Michelin Anakee Adventure. Při výměně maličko komplikace v chybějícím centrálním stojanu. Zadek jsme zved

Uskutečněno: 30.06.2021