BMW K 1200 GT (2006)

Vlastník magor12
Vloženo 19.5.2018
Aktualizováno 11.9.2018

Veľká a ťažká ale pohodlná. Cestovný koráb vhodný aj na každodenné použitie.

BMW R 1200 RT: je to dvojvalec a bál som sa že po cbr mi bude slabý

První dojmy - Všetko super,trochu problém si zvyknúť na smerovky ale po týždni som si zvykol. Trochu laborujem z plexisklom zdá sa mi že originál je dosť hlučný- hľadám vhodnú alternatívu.

Motorku bych doporučil pro - Je vhodná pre cestovateľov, len si tak ísť a ísť a ísť . Ale dobre sa dá používať aj na každodenné dochádzanie do práce.

Doplňky na motorce - Na motorke je od výrobcu skoro všetko - vyhrievané gripy, vyhrievané sedadlo vodiča aj spolujazdca,tempomat, ESA- elektronické nastavenie podvozku, palubný počítač, bočné kufre ,xenonové svetlo.

Zatiaľ najazdených 1000 km ale spokojnosť až na to plexi. Momentálne riešim výmenu sviečok za iridiové,dám nový vzduchový filter, sitko pred palivovým čerpadlom tiež treba vymeniť.
Z jazdením som spokojný dá sa to na svoje kilá prekvapivo dobre naklopiť , v zákrutách sa dá aj superšport potrápiť a ak je horší jazdec tak aj predbehnúť. Spotreba mi stále klesá momentálne ukazuje priemer 5,2 a to nejazdím vôbec úsporne povedal by som skôr športovo.

Čo sa týka brzd- brzdia super snáď až veľmi. Sú až jedovate ostré ani na CBR 1000 čo som mal pred tým neboli také dobré brzdy. Mal som aj príležitosť ich vyskúšať naozaj v krízovej situácii keď mi vybehlo auto z bočnej ulice iba pár metrov predo mnou a brzdy to ubrzdili. To bolo asi prvý a zatiaľ posledný raz čo sa mi zaplo ABS na suchej ceste. Trochu mi vadí zvuk posilňovača.
Motorka sa dobre cíti na všetkých cestách s dobrým asfaltom ale tých je na slovensku čoraz menej. Zákruty vyberá z prehľadom, možnosti podvozku sú dalej ako tie moje takže musím na sebe ešte popracovať aby som to ešte trochu viac vedel naklopiť. ESA- elektronické nastavenie podvozku je fajn na začiatku som sa s ním aj hral ale už ma to prešlo momentálne tam mám comfort ale keď som v zákrutách prepínam na sport.
Spolujazdec (manželka) si pochvaľuje- sedí sa jej dobre po presadnutí z CBR sa jej ani nečudujem. Vlastne som Káčko kúpil aj preto aby so mnou začala jazdiť, na CBR odmietala. Len som jej musel namontovať zadný kufor aby sa mala o čo opierať a aby som ju pri mojom štýle jazdy nestratil. Kúpil som SHAD kôli cene- originál BMW sú brutálne drahé.
Bočné kufre sú fajn ale nenosím ich motorka je s nimi dosť široká mám problém sa trafiť do brány na každej strane mám 4cm. Na dennodenné použitie stačí aj topcase.
Ešte ma napadla jedna vec čo by mohla byť lepšia-prevodovka. Skutočne tie rýchlosti tam zapadajú dosť stuha.Neviem to vysvetliť je presná ale akoby jej bolo zaťažko prehodiť. Hlavne jednotka,dvojka ,trojka.
11.9.2018
Tak som čo to pojazdil a vyskytli sa už aj prvé závady. Asi najväčšia zatial bola že motor začal ísť ako keby na tri valce bolo to utrpenie jazdiť hlavne do 3000 otáčok. Opravil som si to sám po porade tu na motorkári .cz- bola to zapalovacia cievka na jednom valci. Podarilo sa mi zohnať od chalana z Hlohovca mal doma dve , požičal na skúšku a po odstránení závady som mu jednu vrátil a druhú kúpil.
Ďalej mi zablblo zadné svetlo keď som bol v Rumunsku- prestalo svietiť, aj brzdové. Rozobral som to na ceste ale neprišiel som na to kde je chyba, žiarovky sú v poriadku. Potom mi to striedavo svietilo a nesvietilo- ako sa tomu chcelo.Teraz to zase funguje.
Tretia závada- ukazovateľ stavu paliva neukazuje, nemám chuť to teraz riešiť tak jazdím a počítam kilometre na nádrž cca po 350 km idem a doplním. Spotreba je neuveriteľná dá sa zajazdiť aj na 4,5 l podľa palubného počítača. On tak trochu klame
v reále sa to blíži k piatim litrom ale musím povedať že jazdím svižne, nezdržujem premávku.
A ešte posledá vec zdá sa mi že pribudol motorový olej. Od výmeny som prešiel 6500km a nič neubudlo a skôr pribudlo. Dúfam že mi nikde neprechádza voda z chladenia.
Inak motorku musím pochváliť za jazdné vlastnosti, je neuveriteľné ako ide v zákrutách. Fakt žasnem -je výborná. Nechcem tu machrovať ale v zákrutách pri Banskej Štiavnici som hore smerom na Počúvadlo musel dva krát spomaliť aby ma chalan na ducati 848 dobehol. A tiež so ženou keď sme išli dole po tej istej ceste som predbehol aprilia tuono. Trochu mi je ľúto že v Rumunsku na Transalpine som na žiadnych paličov na superšportoch nenatrafil, veľmi rád by som ich poskúšal ako jazdia.

Dan66
Dan66 napsal 31.12.18 v 04:39 10b.

pěkná mašina i recenze. hodnotím za 10 b

maroth71
maroth71 napsal 05.06.18 v 21:35 10b.

Hodně šťastných kilometrů

bmwk1200gt
bmwk1200gt napsal 02.06.18 v 08:09

mnoho šťastných kilometrúuu...
zdraví skupina:GT K BMW

bmwk1200gt
bmwk1200gt napsal 02.06.18 v 08:07 10b.

mnoho šťastných kilometrúuu...
zdraví skupina:GT K 1200

Forss
Forss napsal 26.05.18 v 19:14 10b.

Parádní sněhulák Desita jista:)