BMW K 1200 GT (2004)

Vlastník Brůča.
Vloženo 13.10.2015
Aktualizováno 19.8.2022

Byla ve stavu, který si koupi vynutil.

První dojmy - Zase si budu muset zvykat na vysokou hmotnost.

Překvapilo mě, jak při stejném základu jako mnou popisované RS se motorka dost odlišuje. Posez díky jiným řidítkům a jiné sedačce více komfortní. Díky rovnější poloze je menší zátěž na řidítkách, sice příjemnější na rovinkách, ale horší v zatáčkách - horší zpětná vazba (i díky odlišnému zavěšení kola)
Motor? - asi elektro - bez vibrací, bez emocí...německé TDI. Bez velkého výkonu, ale solidně táhnoucí - prostě cestovní.
Brzdy? - nevím, co roste v okolí Mnichova za kytky, ale asi dobrý materiál - jinak si nelze vysvětlit posilovač brzd. Brzdí to solidně, ale nebrzdím já, ale nějaký bzučící skřítek pod sedadlem - najít, kdy to bude přebrzděné nejde - ještě že to má ABS.
Podvozek? - asi to jezdí po kolejích - horší odezva od předku, ale jinak prvotřídní a chválihodný počin. Asi bylo při vývoji před sklizní.
Ovladatelnost? - když to jede OK, když to stojí KO.
Spolujezdec? - ono je to opravdu jen dvoumístné? Vždyť by se nemačkali ani tři.
Úložný prostor? - nějaký německý humor - vezměte techniky na exkurzi někam, kde vyrábí motokufry, ať vědí, co mají vlastně vyrobit.
Spotřeba? - ještě akceptovatelná (kdybych jezdil na spotřebu, jezdil bych pořád s Triumphem a dokoupil NC od Hondy)
Servis? - určitá specifika, ale stále zvládnutelné v domácím prostředí.
Poruchy? - jako každý stroj. Možná díky větší vybavenosti to vypadá, že snad i někdy více, než jiné stroje. ( Na motorce se nerozbije jen to, co na ní není )

Motorka nejvhodnější na rychlý asfalt. Vracečky už taková pohoda nejsou, město kupodivu je akceptovatelné, terén jest pokusem o infarkt.
GT - granturismo - svižné cestování "téměř" první třídou. Vyšší třída je snad jen LT a nebo Goldwing.

miguelitto
miguelitto napsal 17.08.22 v 20:33 10b.

Pěkná, moc. Když nebude na trhu boxer, pořídím Káčko.

raid
raid napsal 06.01.17 v 01:29 10b.

krásná motorka a prima recenze, takže rozhodně 10.
Také jsem o ní uvažoval, dokonce to byl velký favorit, ale jednak nebyla žádná pěkná k dosažení a za druhé mě vyloženě vadil ten výfuk. Cestovní motorka s takhle vystrčeným laufem, který navíc posune stupačku spolujezdce a ukousne třetinu kufru. Neuvěřitelný, to by snad nebyl takový problém spustit ho trochu níž, když už dělali nový model. Navíc za dva roky vyrobili úplně jinou motorku, která má ovšem stejné označení. To mě taky hlava nebere, písmen v abecedě snad měli dost pro novou řadu motorů.
Asi si tam fakt něco šlehaj A kvalita jim kolísá...

Novis
Novis napsal 04.01.17 v 21:18 10b.

Parádní krasavice, by mě zajímalo, jestli je znát jiné uložení motoru na jízdních vlastnostech

antol
antol napsal 29.11.16 v 19:17 10b.

Ahoj prosím te kde ma GT winko na rámu dík T

dafikk
dafikk napsal 22.09.16 v 08:52 10b.

Krasavec! Přeju hodně kilometrů