Aprilia RS 125 (2007)

Vlastník Marek636
Vloženo 19.4.2018
Aktualizováno 19.4.2018

Malá, ľahká a živá 🙂. Je to talianka, čiže temperament jej nechýba a určite vždy vyčaruje rohlík na tvári aj skúsenému jazdcovi.

Cagiva Mito 125: Myslím si, že na aprilku sú dostupnejšie diely.

První dojmy - Ako som už v úvode spomenul. Motorka má svoj šarm. Myslím si, že najlepšia voľba, ktorú môže 16 ročný puberťák spraviť. Motorka nielen že vyzerá proste skvelo ale aj vážne pracuje ako má.

Motorku bych doporučil pro - Aprilka je skvelá voľba pre mladých chalanov, ktorým už pincek nestačí a trošku sa do strojov rozumia. Motorka dá veľmi pekné základy a predprípravu na už dospelého superšporta.

Doplňky na motorce - Pancierové hadice
Mini blinkre
Mini držiak ŠPZ
Rolny na hlavný stojan
Reflexné prúžky na kolesá

Aprilka bola pre mňa takmer jasná voľba a určite jeden zo splnených snov. O štvortakte som ani neuvažoval. Motorka je veľmi hravá a poslušná. Jazda na nej je ako na každom dvojtakte- pod príverou motorka nemá ani zvuk a ani ťah. Nad príveru sa ukáže celý potenciál toho malinkého motorka 🙂. Každá sranda niečo stojí a keď sa motorka drží často nad príverou tak trpí celý motor a potom aj peňaženka pretože motorka v takých otáčkach aj rada papá, porovnatelne ako 600ka 🙂. Na druhú stranu, dá sa jazdiť aj za 4,5 litra. Ale na spotrebu vážne nehladím. Povedal by som, že najlepšia časť motorky nieje ale motor, sú to brzdy. V predu sice len jeden kotúč ale zato plávajúci 320na so 4 piestkovými radiálnymi brzdičami zastaví 130 kilovú motorku jednoducho aj jedným prstom (ideál sú ale dva), brzdy sú aj veľmi dobre dávkovatelné. Podvozok na aprilke je dobrý. Predné USD vidle pracujú tak ako majú, na okruhu by bolo potrebné podvozok trošku pritvrdiť ale na naše jedničkové cesty je možno aj dobre, že nie je tak tvrdý. Kvalitná 150ka guma vzadu a 110na v predu podrží aj vo veľkom náklone do ktorého motorka vďaka svojej váhe padá vážne sama. Vzhľad myslím, že komentovať nemusím. Podľa mňa bezkonkurenčná 125ka aj v tomto ohľade. Ohľadom spolahlivosti... bolo poznať tých najazdených 22000km bez nejakej extra péče. Bohužial, takmer všetko bolo potrebné vymeniť alebo zrepasovať (ojnica, ložiska, gufera atď.). Ak sa motorke niečo nepáči, dá to veľmi jasne najavo. Príliš bohatá zmes spôsobuje neplynulosť pri točení motora. V prípade chladnejšieho počasia (menej ako 10 stupňov) sa jej nechce štartovať alebo zle nastavená prívera zabezpečí trhanie motorky pri jazde. Na záver len tak pre zaujímavosť: oilmaster je parádna vec, ktorá po pravideľnej údržbe pracuje presne ako má, spotreba oleja bola 1liter na 700km!!! Čiže výmluvy, že 2T ťa zožerie aj s botami sú neobjektívne. Ano, nejazdí to za 3 litre na 100 a treba jej dávať olej ale určite to neni také hrozné, ako mnohí popisujú. Každopádne skvelá motorka a skvelé 3 sezóny čo som na nej najazdil.