Aprilia RS 125 (1997)

Vlastník blahi
Vloženo 5.2.2008
Aktualizováno 8.5.2010

Aprilku netřeba představovat...dvoutaktní mašina která jezdívávala na moto GP a vozila velikány jako Rossiho nebo Biaggiho...výkonově skvělá a při troše údržby neni problem s poruchovostí. Moto má neobvyklou barevnou kombinaci/provedení.Sem spokojen

Výkon: v této kategorii motocyklů je to bezkonkurence. Otevřená verze jede srovnatelně se 4 taktními "pětkami" . Nárůst výkonu je skvělý, výkon je dost velký pro naprosté začátečníky, Já jsem se na ní klepal když sem jel poprvé a to nebyla zrovna 100% v pořádku. Moto má 22 KW a točí do 14. tis otáček/min.

Jízda: Požitek v sedle tohodle stroje mi bere dech. Krásně ovladatelná motorka která pobaví. Je lehká a kopanec při otevření přívěry je super. Nesrovnatelná se 4T jako CBR apod. CBR jsem jel a přišlo mi to ,jako bych seděl na hračce na baterky...podvozek je super, když funguje zadní tlumič je to paráda o rámu ani nemluvím, povídá se ,že je to jeden z nejlepších sportovních rámů vůbec.

Vzhled: Tahle je sice starší ale na svoji dobu si myslím velmi nadčasová. Oválné boky a vzhled dospělé motorky z ní dělá pro mnohé exkluzivní záležitost. Pro mě přitažlivější než nové CBR. Nemůže se rovnat sestřičkám vyrobených nyní za poslední 2-3 roky...nový vzhled RSy je prostě na tuhle kubaturu nevídaný. Jediné co mi snad chybí je ostřejší tvar světel. Ze strany vypadá božsky

Všeobecné: Já jsem s RSou naprosto spokojen. Nedavno jsem dělal generální opravu motoru (píst, válec, nikasil, těsnění atd...) vyšla mě na 13 500 kč. Je nutná přibližně po 20 tis. najetých kilometrech, ale dá se vyhnout drahým věcem jako Nikasil když se vše ostatní vymění včas. lze se dostat pod 10 tisíc...za trochu péče vám dá motorka spolehlivost a na 125 ccm pro 16 a 17 leté kluky skvělý zážitek z jízdy.

Nevýhodou je pak spotřeba: přibližně 6 litrů na 100 km ale záleží na stylu jízdy. Přimazávací olej přibližně pak 1 litr na 800 km a tento stojí cca 350 kč/litr (motul 710- plná syntetika, ta je nutná u 2T strojů) takže pro ty, kterým dost záleží na cestovních nákladech raději doporučuji hondu CBR nebo novou Yamahu R125. Vzhled je super a náklady na provoz jsou menší, spotřeba kolem 3 litrů.

Posez je na sportovní motocykl docela pohodlný, nemam problem s delší trasou, je to hlavně o zvyk napoprvé sem jel kolem 3 hodin a byl sem vyřízenej, polámanej a tak...ale čim víc jen ajeto tim míň mě všechno bolí :)

Při nedostatku oleje hrozí zadření motoru = GO motoru, což se velmi prodraží a může se to stát pokud nemáte správně nastavené olejové čerpadlo a v případě že mažete přímo do benzínu( odpojíte čerpadlo a olej se leje přímo do nádrže v poměru cca 1:40 až 1:50 rozhodnutí je na vás) je způsobena nesprávným poměrem oleje na množství benzínu. Existují i jiné příčiny například opotřebení materiálu (překročením oněch 20 tis. km o něaký velký kus- materiál nevydrží věčně) nebo porucha čerpadla, hadiček atd... prostě kdo maže ten jede, ve válci musí být olej a dyž ne tak se to prostě zadře- zjednodušeně řečeno :)

pro detailní info doporučuji web: www.aprilia.mysteria.cz

Tak doufám že sem někomu mladému pomohl s výběrem nebo alespoň zodpověděl pár otázek ohledně Aprilie RS

Alcza
Alcza napsal 08.08.08 v 19:40

moc krásná =)

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 14.02.08 v 16:18

Pěkná... Spoustu km bez nehody...

blahi
blahi napsal 08.02.08 v 12:59

Palec_caferacer> za 1. NEpíšu že podvozek je nejlepší ale dobrej, pokud je pořádně funkční, konkurenci má v Mitu ta má podvozek taky super, možná lepší, o tom že je nejlepší to píšu o rámu a to s všeobecně říká že se moc moc povedl a kokurence moc nemá, rozhodně ne mezi 125ccm
A předpokládám, že když se vyráběla Max Biaggi Replica tak na ní jezdil stejně tak jako Rossi když se dělala Rossi Replica nezjišťoval sem to ale vycházim z toho

Bluejacker
Bluejacker napsal 08.02.08 v 09:34

Čuuz, já sem Martin, byliste u mě s Hojkmanem ten den, kdy ti montoval ten motor. Já ho budu mít co nevidět taky, tak až se trochu oteplý, tak můžem udělat menší RS projížďku, aby ostatní viděli, co to je pořádná motorka

Oooneil
Oooneil napsal 08.02.08 v 00:32

Moc pekna...mas ji pekne nalestenou