Aprilia RS 125 (2008)

Vlastník mariankabrt
Vloženo 19.7.2014
Aktualizováno 9.7.2021

Motorka je, jak je tomu většinou u 2t. motorů, na svůj obsah velice dospělá a mohutná. I když z velké části to tvoří úžasně stylově vymyšlené krycí plasty, které motorce dodávají úžasnou aerodynamiku a vzhled.

První dojmy - První dojem, když jsem motorku viděl na vlastní oči, byl úžasný. Design vycházející z RSV 1000 R přizpůsobený RS 125 to je prostě něco úžasného, velká nádrž, krásně tvarovaný zadek do špičky, maska připomínající kobru a lité ráfky, které dodávají motorce neodolatelný vzhled.

Motorku bych doporučil pro - Tento typ motorek obdarovanými 2takt. motory, jako vždy doporučuji zapáleným horlivým jezdcům, kteří se chtějí vyřádit a nebojí se rychlosti. Méně zkušeným začátečníkům doporučuji větší opatrnost a v klidu a míru získat zkušenosti, které na této motorce určitě získáte.

Motorku jsem vybral ze zájmu a lásce k 2t. Italským motorkám. Někdo by si mohl ťukat na čelo, ale každý máme svoji úchylku. Motorku jsem po předchozím majiteli, který hlavně asi jenom jezdil, po určitých částech rozebral a začal postupně ladit různé vymoženosti, na kterých jde potom sebemenší ovladatelnost znát, jako třeba po dotahovat různé spoje, přidat podložky, vymezit vůle, promazat a hlavně postupně všechno vyčistit, protože po technické stránce zatím opravdu žádný problém, ale ta špína byla všude, a nebo je to spíš tím, že jsem trošku puntičkářský.

Motor krásně šlape a vrní, jediný problém byl, že na 6. rychlost motor vůbec netáhl a rychlost šla ihned dolů. Proto se točil na 5. rychlost, přibližně k 10 000 ot.min, ale motor neřval nebo nebyly náznaky únavy, spíše naopak jako by si stále říkal o větší otáčky. Poté jsem zjistil, že přední řetězové kolečko má maximální počet zubů ( 17 ). Později se pořídilo místo 17 ozubeného kolečka, 15 zubé, kde následně nastala razantní změna v nárůstu výkonu v nízkých otáčkách a motor konečně vytočí aspoň přibližně 10 000 ot.min na 6. rychlost. Jinak motorka není nijak technicky upravovaná nebo laděná, jako výměna výfuku, CDI jednotky nebo tzv. otevírání na vyšší kw. Jedná se o originální 11 kw. verzi, která vyniká větším tahem v nižších otáčkách. Takto moto. udělá max. mezi 130 a 140km/h. Bohužel velká Achillova pata už asi i tradičně u řady RS 125 jsou zrcátka, v kterých vidím tak maximálně sebe, nebo stojánek, s kterého jste neustále nervózní, aby vám z něj nespadla motorka, jako že se to často lidem stává. Také krycí plasty, na kterých praská lak a barva ve stejných bodech jako u staršího modelu, hlavně u zrcátek. Naopak co se mě, jako změna velice líbilo, byl samozřejmě nový design, ale hlavně digitální přístrojovka, která má konečně kontrolku o stavu hladiny benzínu v nádrži.

Na přelomu roku 2014/2015 jsem přes zimu, jako snad každý pravý motorkář, udělal všeobecnou údržbu jako brzdy, gumy, tlumiče, výměna různých kapalin a řetězovka, dle toho jaké je opotřebení. Motorku jsem pro změnu zase rozebral, všechno vyčistil, namazal a zase postupně sešrouboval, nešlo by ani o to, že moto. byla nějak rozbitá nebo poškozená, ale spíše o to, že mám rád, když je všechno na novou sezonu 100% a že mě to asi i baví. Jediné, co snad bylo opravdu potřeba vyměnit, byla tepelná izolace, která byla zasr*** a loupala se na plastech kolem katalyzátoru. Přidaly se také nějaké nové kosmetické úpravy např.: na původní závaží se udělaly drážky a místo černé se udělal červený Komaxit, dále jsem doplnil černou folii přes žluté lepení, zadní stupačky se daly pryč a místo levé stupačky, která zároveň držela výfuk, se udělal za pomocí vodního paprsku držák na výfuk, a samozřejmě ještě další drobnosti jako červené proužky na ráfky, SPZ se nastavila bez plastového držáku a výše atd...

Felix007
Felix007 napsal 14.07.15 v 14:47 10b.

TRIBES
TRIBES napsal 21.04.15 v 20:07

Super dvoutakt.

Sallen
Sallen napsal 21.04.15 v 15:40

pěknej kousek a dobrá volba

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 18.02.15 v 18:20 10b.

Kráska! Hezky vystajlovaná! Úspěšnou sezónu!

Marketka_rebel
Marketka_rebel napsal 11.08.14 v 19:34 10b.

Super design!!!