bmw_r1300gs_cartec





Téma: Střešní krytina - recenze zkušenosti
 
12.10.2020 v 12:44
Ahoj chlapi, využiju, že se nejedná o dámskou diskuzi a zeptám se .. :D Plánujeme rekonstrukci střechy, zvažujeme jestli pálené tašky nebo dát plech. Rád si přečtu názory, zkušenosti. Díky!

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

13.10.2020 v 22:22 | Nahoru | #31

jetam píše: asi záleží na řešení střechy, já budu chtít na střechu ples ale mám pod střechou takový izolace že o tom ani nebudu vědět.


Ples na střeše musí být ještě hlučnější než déšť
Já mám na střeše trávu.

Střešní krytina - recenze zkušenosti

13.10.2020 v 22:24 | Nahoru | #32
(

Naposledy editováno 19.10.2020 15:39:46

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 08:55 | Nahoru | #33
Yura> Může být. Tlustý a křivý jsou. Těžké mi nepřipadají. Můžou to být z té samé dílny, barák je v Suchdole n L.
Původně jsem je chtěl použít jako záklop do kobky kachlového sporáku, ale jak píšeš, připomíná to strukturou cihlu skoro až porobeton. Tak nevím.

Naposledy editováno 14.10.2020 09:01:02

1 reakcí na tento příspěvek Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 09:17 | Nahoru | #34
Brejlovec - klidně je na záklop kobky kachláků použij a kolem dej jíl s pískem, ne maltu. Tyhle starý tašky se chovají dobře.

Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 10:14 | Nahoru | #35
Dnes jsou všechny materiali docela v pohodě akorát každej má něco třebas plech o hluku psát nebudu ale očem jo že je s ohledem na obydlené podkroví dát enormně více izolantu vůči vodivosti tepla ponevač plech v létě topí víc jak beton a taška za další vykyv teplotního rozdílu u plechu občas udělá že se dost rosí že spod a nenatahne to dosebe jako ostatní materiály tudíž bez pořádné difuzky je o průser postaráno ale ohledně pylu a jiných nečistot má prvenství ,
Beton je fajn ale je potřeba taška která je pořádně lisovaná a když už tak aby měla pořádný protektor aby mech neměl možnost se chytnout a prorůstat to samé je dnes i u pálené kr. Ale u obojích materiálu se to dá omezit nebo minimalizovat měděnými třásněmi pod hřebenem pokud nevěříte koukněte se někdy na x let starou střechu kde je oplechování u komínů mědí a pod ní to je čistě o proti okolí
Jinak nevyhoda betonu je ten nastřik třeba minulej měsíc sem dělal nějakej creaton tak nějak se to jmenovalo a takhle srajda měla nástřik že to bylo stříkaný i z prachem na těch taškách a některé měli i trávu ale hlavně té nástřik když si člověk nani klekl tak se přilepil to u té pálené krytiny není tam to prochází tepelnou úpravou
Jinak oba materiali se ze zpod nepotí tolik jako plech tuto vlastnost nemají a s ohledem jak tu někdo psal ohledně šupinatění tašek že spod tak to je buď špatně zvolená hlýna jako třeba libčické tvárnice atd ale hlavní důvod jest špatné nebo nedostatečné odvětrání tašek ze spodní části.

Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 11:28 | Nahoru | #36
100 let byla na našem statku betonka a dala to, tak jsem šel zase do betonky, zatím po x letech super...někde jsem potřeboval odlehčit, tak jsem nacpal plech, záruka jak na betonku /pálenou a zatím vše super......nevýhoda plechu je opravdu jen ten hluk při větší průtrži

Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 11:32 | Nahoru | #37
Podle me dneska vic nez vylozene na typu materialu zalezi na rukou ktery s nim delaji. U strechy je vzdy problem u detailu a tam prave rozhoduji ty ruce.

1 reakcí na tento příspěvek Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 12:19 | Nahoru | #38
Zatr, koľko je to enormne více izolantu? Mne rozdiel vychádza v milimetroch sklenej vaty.Na obytné podkrovie treba kvalitnú difúznu foliu pod každý typ krytiny a aj na škridle vodné pary skondenzujú tak, že z nej kvapká. V tom rozhodne nevýhoda plechu v porovnaní so škridlou nie je. Osobne vidím jedinú výraznú nevýhodu obyčajnej plechovej krytiny v porovnaní so škridlou len v nižšej životnosti, inak je skôr výhodnejší - ľahký, rýchlo sa pokladá. Bežne dostupné plechy nemajú vyššiu záruku, ako 50 rokov, ja som dal so zárukou 35 rokov. Škridla má asi viac, mne to vychádza, že na staré kolená bude musieť strechu znova meniť. Ale to asi barák radšej predám a pojdem na ten rok života do starobinca

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 13:00 | Nahoru | #39
Bimbam> Stavím to postaru. Takže to chci uložit do kamnářské hlíny. Hlína a ostřím si ji pískem, cca 20%.
Dám je tam. Místy jsem tam taky dával takový lehký pórovitý šamot. Jako v druhé řadě za klasickým šamotem.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 13:41 | Nahoru | #40
Brejlovec> Já měl kousek od baráku bejvalej hliník cihelny, tak jsem bral odtam. Těch zhruba 20% písku by asi odpovídalo. A šamotky máš vysokopecní, komínový ze stavebnin anebo ze starejch akumulaček?

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 14:18 | Nahoru | #41
jean192> nejsou tabulky tvořeny hlavně ohledně ztráty tepla zevnitř ven ?
Jinak v létě si na beton či pálenku tak nějak i kleknu při práci ale na plech při stejným dnu ani hovno to je o spáleniny jak prase .

Naposledy editováno 14.10.2020 14:22:51

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 14:47 | Nahoru | #42

Brejlovec píše: Yura> Může být. Tlustý a křivý jsou. Těžké mi nepřipadají. Můžou to být z té samé dílny, barák je v Suchdole n L.
Původně jsem je chtěl použít jako záklop do kobky kachlového sporáku, ale jak píšeš, připomíná to strukturou cihlu skoro až porobeton. Tak nevím.


jo, to se nedá vyloučit. Tady u nás na hradecku jsou ještě velmi vzácně k vidění, ale už to mizí. Většina těch střech to má dávno za sebou. Ty tašky z nich vypadají všechny stejně, takže jejich původ v jedné výrobně je docela pravděpodobnej. Jestli to vydrží v kamnech - tak to nevím. Teoreticky by mohlo - je to vlastně pálená cihla, a navíc prověřená staletím služby na povětrnosti, takže materiálově a dílensky to asi bude hodně poctivá záležitost.... těžko soudit. Nejsem znalec stavebnin.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 14:52 | Nahoru | #43

Brejlovec píše: Bimbam> Stavím to postaru. Takže to chci uložit do kamnářské hlíny. Hlína a ostřím si ji pískem, cca 20%.
Dám je tam. Místy jsem tam taky dával takový lehký pórovitý šamot. Jako v druhé řadě za klasickým šamotem.



možná to chápu blbě, tak se omlouvám, ale v těch záklopech bývala výplň z drceného křemene, ne? To se dávalo jako akumulační prvek.

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 19:36 | Nahoru | #44
Bimbam> Kachle, šamotové plátky ( 2 a 3 cm ), šamotové cihly i hlínu mám z Letovic. Tedy budou to komínové. Ty pórovité jsem našel na chalupě, podle literatury to budou vysokopecní používané v dalších řadách dál od ohně. Mimochodem šamot se vyrábí ve 4 jakostních kategoriích.

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 19:44 | Nahoru | #45
Yura> Záklop myslím tu vrstvu nad troubou mezi šamotovými plátky a kachlemi. O drceném křemeni nevím. Možná máš asi na mysli výplň mezi podlahou a prvními šamoty popelníku a kouřovodem k troubě. Tam se původně dávala hlína s plevami nebo nověji keramzit. Trochu jsem to modernizoval a dal jsem tam porobeton, na něj pálenou cihlu a pak šamot.

2 reakcí na tento příspěvek Střešní krytina - recenze zkušenosti

14.10.2020 v 22:21 | Nahoru | #46
je strašně úsměvné, jak spousta lidí dává plechovou krytinu, aby ušetřili zatížení stávajícího krovu. Rozdíl v zatížení plechem a pálenou taškou je cca 40-45kg/m2, což je celkem zanedbatelné oproti zatížení sněhem a hlavně větrem! Popravdě, asi bych nechtěl bydlet pod střechou, kterou může ohrozit pár kilo navíc...

Co se týče materiálu, tak je to skoro prašť jak uhoď (krásným příkladem jsou obchoďáci od Bramacu - prodávali beon a plivali na keramiku a hlavně na plech... pak pod své křídla vzali výrobce keramické tašky a plivali jen na plech... a teď nabízí už i plechovou krytinu - no a všechny jsou super ) Obecnělze říct, že nejlevnější pálená taška bude kvalitnější než nejlevnější plech a nejlevnější beton, kvalitní plech i kvalitní beton se cenou vyrovná pálené tašce. Kvalitu betonové krytiny dělá její povrchová úprava (pouze nějaký nátěr), u plechu je to taky o povrchovce, vrstvě zinkování a o tom, jak výrobce moc podválcuje ocelové jádro. Pálená taška je furt více, nebo méně kvalitní pálený střep a ten je tu i tisíce let.
Každá krytina se nehodí všude, nejde to paušalizovat...
Ve finále je to jen o kvalitě provedených detailů a vyhnutí se nejlevnějším krytinám (co může čekat za kvalitu u betonové krytiny za 135Kč/m2 bez DPH?) a o nezprasení detailů a skladby u plechové střechy - plechová se dá víc podělat, jak tašková (imitace tašky - špatně dotažené, nebo přetažené těsnění u šroubů je otázka pár let, než tama poteče, nová krytina je hned "děravá", u clic systému je riziko hluku sáním větru, což se dost podceňuje - každý řeší jen déšť (ten většinou majitelé neslyší kvůli izolacím, ale okolní sousedé už ano...)

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

15.10.2020 v 05:41 | Nahoru | #47

Radim-CC píše: je strašně úsměvné, jak spousta lidí dává plechovou krytinu, aby ušetřili zatížení stávajícího krovu. Rozdíl v zatížení plechem a pálenou taškou je cca 40-45kg/m2, což je celkem zanedbatelné oproti zatížení sněhem a hlavně větrem! Popravdě, asi bych nechtěl bydlet pod střechou, kterou může ohrozit pár kilo navíc...

Co se týče materiálu, tak je to skoro prašť jak uhoď (krásným příkladem jsou obchoďáci od Bramacu - prodávali beon a plivali na keramiku a hlavně na plech... pak pod své křídla vzali výrobce keramické tašky a plivali jen na plech... a teď nabízí už i plechovou krytinu - no a všechny jsou super ) Obecnělze říct, že nejlevnější pálená taška bude kvalitnější než nejlevnější plech a nejlevnější beton, kvalitní plech i kvalitní beton se cenou vyrovná pálené tašce. Kvalitu betonové krytiny dělá její povrchová úprava (pouze nějaký nátěr), u plechu je to taky o povrchovce, vrstvě zinkování a o tom, jak výrobce moc podválcuje ocelové jádro. Pálená taška je furt více, nebo méně kvalitní pálený střep a ten je tu i tisíce let.
Každá krytina se nehodí všude, nejde to paušalizovat...
Ve finále je to jen o kvalitě provedených detailů a vyhnutí se nejlevnějším krytinám (co může čekat za kvalitu u betonové krytiny za 135Kč/m2 bez DPH?) a o nezprasení detailů a skladby u plechové střechy - plechová se dá víc podělat, jak tašková (imitace tašky - špatně dotažené, nebo přetažené těsnění u šroubů je otázka pár let, než tama poteče, nová krytina je hned "děravá", u clic systému je riziko hluku sáním větru, což se dost podceňuje - každý řeší jen déšť (ten většinou majitelé neslyší kvůli izolacím, ale okolní sousedé už ano...)



V tom pripade radeji nelez do zadne haly kde se na stresnim trapezu resi kazdych 10kg.

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

15.10.2020 v 08:55 | Nahoru | #48
Radim-CC> No... zanedbatelné je silne slovo to možná tak na Pradedu...
Samozrejme záleží na snehovych/vetrovych oblastech, ale na většině našeho území bude uvazovanej sníh na střeše nejspíš těch 80kg/m2, někde i 54 kg/m2... S tím, že při vysokym sklonu se to dá i ponizit.. Navíc je to na půdorysny průmět střechy, ne na délku krokvi-tzn. cca srovnatelný zatížení z vl. tíhou tašek... Vítr takový účinek vyvine taky málokde...
Ve vyšších polohách zatížení sněhem i větrem samozřejmě narůstá a tam už je ten poměr nižší.. Ale rozhodně ne zanedbatelnej...

Naposledy editováno 15.10.2020 08:57:04

Střešní krytina - recenze zkušenosti

15.10.2020 v 12:40 | Nahoru | #49
Jestli potřebuješ přehled, co je potřeba vědět při vybírání střechy, tak se podívej tady. Máš tam přehled o hmotnosti krytin, potřebného sklonu, různých materiálech apod. Jak už bylo napsáno výše, při výběru střechy hraje roli hodně faktorů, nejenom jestli se ti líbí víc plech nebo pálená.

2 reakcí na tento příspěvek Střešní krytina - recenze zkušenosti

16.10.2020 v 14:13 | Nahoru | #50
Aktuálně řeším po 10 letech s betonkou zatékání, střecha je samý mech i kdyt má jakousi polevu. Dřív jsem měl bobrovku, měla 100 let. Na dalších budovách mám starou pálenou a vydrží ještě desítky let.
Soused po necelých dvou letech vyreklamoval plech, byl vyšisovaný a po kroupách, dostal kompletní novou střechu, ale při dešti dělá randál.
Druhý soused dával zároveň se mnou pálenku a je spokojený. Znova bych už šel jen do pálené.

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

16.10.2020 v 14:30 | Nahoru | #51

cmiral píše: Aktuálně řeším po 10 letech s betonkou zatékání, střecha je samý mech i kdyt má jakousi polevu. Dřív jsem měl bobrovku, měla 100 let. Na dalších budovách mám starou pálenou a vydrží ještě desítky let.
Soused po necelých dvou letech vyreklamoval plech, byl vyšisovaný a po kroupách, dostal kompletní novou střechu, ale při dešti dělá randál.
Druhý soused dával zároveň se mnou pálenku a je spokojený. Znova bych už šel jen do pálené.



To ze ti tam tece nebude typem krytiny, ale rukama co strechu delaly....

E: Mech je jasnej. S tim ma beton kvuli porum problem.

Naposledy editováno 16.10.2020 14:32:48

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

16.10.2020 v 14:32 | Nahoru | #52

cmiral píše: Aktuálně řeším po 10 letech s betonkou zatékání, střecha je samý mech i kdyt má jakousi polevu. Dřív jsem měl bobrovku, měla 100 let. Na dalších budovách mám starou pálenou a vydrží ještě desítky let.
Soused po necelých dvou letech vyreklamoval plech, byl vyšisovaný a po kroupách, dostal kompletní novou střechu, ale při dešti dělá randál.
Druhý soused dával zároveň se mnou pálenku a je spokojený. Znova bych už šel jen do pálené.



ja jsem psal, mám betonku 22 let a žádné zatékání, jak píše VICI, to bude spíš tím, kdo to dělal

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

16.10.2020 v 16:09 | Nahoru | #53

JardelT píše: ja jsem psal, mám betonku 22 let a žádné zatékání, jak píše VICI, to bude spíš tím, kdo to dělal



jo znám v okolí jediné dvě reklamované porevoluční střechy - jedna je lepenka (oficiálně Bitumenový kanadský šindel), tam začalo chcát skrz materiál, prosakovalo to. Druhá je pálená taška, která se na střeše rozhasila a vystřílela na padrť. U obojího šlo o ojebaný materiál a ojebané technologické postupy při výrobě (dle toho, co říkali majitelé po vyřízení reklamace). Obě střechy následně překryty a dodnes bez potíží slouží.
Beton drží jak bejk. Nejstarší porevoluční střechu u nás ve vsi mají z r. 1991. Dokonce režné provedení bez povrchové úpravy, to se snad už vůbec nedělá teď. A střecha kromě normálního šednutí vlivem deště nemá jedinej problém a je ve 100% kondici.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

16.10.2020 v 16:13 | Nahoru | #54
JardelT> není to tím, kdo to dělal. Střechu jsem včera na rychlo otevřel a žlábky jsou plné prachu a mechu. Budu to muset přeložit, žlábky bramaku jsou oproti pálené plytké. Ale nikoho melámu, betonky jsou náchylné i na mech tačí se podívat na střechy kam nezasvítí slunko .
Teď jdu čerpat vodu zase pro změnu ze sklepa, přetekla mi studna, to ani pamětníci nepamatují.

1 reakcí na tento příspěvek Střešní krytina - recenze zkušenosti

17.10.2020 v 03:38 | Nahoru | #55
značkuji, páč co nevidět budu taky řešit...

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

17.10.2020 v 07:56 | Nahoru | #56
Jsem nad tim ani nepremyslel a projektantovi nahlasil palenou

mára929r> Co je,uz ke stesti nestaci panelak,kolo a kawa?

(reakce na) Střešní krytina - recenze zkušenosti

19.10.2020 v 19:08 | Nahoru | #57
[quote=cmiral]JardelT> není to tím, kdo to dělal. Střechu jsem včera na rychlo otevřel a žlábky jsou plné prachu a mechu. Budu to muset přeložit, žlábky bramaku jsou oproti pálené plytké. Ale nikoho melámu, betonky jsou náchylné i na mech tačí se podívat na střechy kam nezasvítí slunko .
jak říká můj tchán---beton patří do základu

Střešní krytina - recenze zkušenosti

20.10.2020 v 06:09 | Nahoru | #58
jak jsem psal, sděluji jen svoji zkušenost, ono taky bude záležet na sklonu střechy, ať si tam dá každý, co chce

Střešní krytina - recenze zkušenosti

31.10.2020 v 16:49 | Nahoru | #59
Hosi, nejake zkusenosti/nazory na betonove tasky?

2 reakcí na tento příspěvek Střešní krytina - recenze zkušenosti

5.11.2020 v 15:37 | Nahoru | #60
Tak info k betonovym (glazovanym) taskam bramac mam, pujdu do nich, ale jeste zkusim stresni okna, kdyby naaaahodou vedel, jake doporucit.
Samoze pomer cena/vykon vyhrava. :)

Dulezita je izlace, takze urcite trojskla a staci plast, kde si muzes volit vnejsi barvu.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist