motozem_rijen

Téma: Cestovní moto střední kubatura
Zdravím vespolek a prosím o váš názor. Motorku na ježdění sólo okolo komína mám už léta vyřešenou, ale chci přikoupit ještě něco na cestování po ČR i Evropě. Na této moto bych jezdil 99% ve dvou s maželkou. Mívali jsme 650 Transalpa, pak byly jiný starosti, takže šel do světa, teď bychom se rádi k cestování v jedné stopě vrátili.
Transalp nebyl špatnej a je to taková moje jistá volba, pokud nevymyslím něco lepšího. Jde o to, že mám trochu protichůdný požadavky - uvítal bych ještě trochu víc místa a komfortu na delších přesunech než nabízel tranďák, zároveň jsem ale menší postavy a motorky typu Varadero už jsou na mě moc - zkoušel jsem a necítil jsem se na tom dobře a ten výkon taky nepotřebuju.

Zatím teda přemýšlím o:
Transalp 650 nebo raděj 700 - věděl bych, do čeho jdu
NT700V - dost se mi líbí, zatím jsem nezkoušel, váha na papíře se zdá hodně vysoká, ale v této kubatuře je to snad jediný čistě cestovně zaměřený stroj, pro mě trochu krok do neznáma, vždy jsem byl zaměřený na endura nebo aspoň pseudoendura
DL650V - všichni stromka strašně chválí, mám trochu problém, že se mi dost nelíbí, ale to bych asi překousl, stejně jako posed, kterej jsem zkoušel a na první dobrou to nebylo, necítil jsem se dobře, ale pohodlnej asi bude, prostornej je hodně
TDM 900 - překvapivě nízká váha, vždy se mi líbily už od prvního modelu 850, ale nevím, jestli to není moc sportovní a málo cestovní - hledám komfort na dlouhých cestách ve dvou

No už jsem dostal rady typu Varadero nebo ST1100, ale to jsou hrozný parníky, na dálnici bych tomu sice kroutit knedlíkem zvládl jako každej, ale my rádi - když už někam dojedeme - vymetáme ty nejzapadlejší venkovský zatáčkovitý asfaltky a taky pak často zastavujeme, otáčíme, vracíme, fotíme... a prát se potom pořád s velkou obludou se mi nechce. Abych to shrnul - výkon nehledám, důležitý je pohodlí a přiměřená váha.

EDIT: mám rozpočet +/- 80 tisíc

Naposledy editováno 10.09.2019 15:44:55

1 reakcí na tento příspěvek Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 10.9.2019 v 15:43 | Nahoru | #1
Ale doporučuji zkusit alespoň pár km na jiných strojích,ať máš jasno.Je možné že zjistíš že ti něco sedí víc....Velkej bazar,kauce a můžeš zkoušet.

1 reakcí na tento příspěvek Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 10.9.2019 v 15:47 | Nahoru | #2
TDM . Měl jsem 650 V-Strom , K7 , super motorka , pohodlná , spolehlivá. Teď mám třetí sezónu TDM a zpět bych nešel.
Musíš doladit detaily jako je jiné (turistické) plexi , ideálně s deflektorem a vyměnit tragické origo řídítka.
Yamaha v noci hůř svítí a ochrana proti větru je horší , nicméně naprosto dostatečná. Na Suzuki jsem v létě naopak trpěl tím , že na mě nefoukalo.
Spotřeba je srovnatelná , podvozek na TDM jednoznačně lepší , brzdy jakbysmet. To , že je 900 pro cestování ve 2 lepší než 650 nemá cenu psát.
Beru to z pohledu cestování po silnici. Na šotolině najedu tak 20 metrů ročně...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 10.9.2019 v 15:55 | Nahoru | #3

Transalp2005 píše: Jakej je na TDM posez oproti stromu? Já TDMkům fandím, ale jsem zvyklej na hodně vzpřímenej posaz.Hele, Stroma jezdím teď mám to chvilku, ale na TDM je ten posaz fakt nějak trochu lepší, přišlo mi. Ona je o fous nižší ještě a pocitově kratší, nebo co..
Možná bych stromka i poslal dál...koukám furt po Shiveru nebo Hypermotardu

Naposledy editováno 10.09.2019 15:58:13

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 10.9.2019 v 16:01 | Nahoru | #4

DVI píše: Hele, Stroma jezdím teď mám to chvilku, ale na TDM je ten posaz fakt nějak trochu lepší, přišlo mi. Ona je o fous nižší ještě a pocitově kratší, nebo coTDM je především užší. Má stejně vysoko sedlo (podle tabulky) a líp dosáhneš .

Transalp2005> posez je v klidu. Má to delší nádrž , ale sedí se na tom pohodlně. Někde si na to sedni a uvidíš.

(reakce na) Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 10.9.2019 v 16:44 | Nahoru | #5
vikik> někde jsem teď viděl devítku TDM kolem 80, to bych řekl že jako dobrý... Akorát teda fakt blbě svítí. Když jsem koupil Stromka, tak jsem nechtěl věřit, ty dvě H4 a velká plocha světel svítí bezkonkurenčně.
A jede to jak vlak, i když je těžší než Strom , tak se podobně snadno řídí.

(reakce na) Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 10.9.2019 v 17:03 | Nahoru | #6
Slavan>
Honda nuda motor. I Vstrom nuda motor. Yamaha nad TDM nedostupná - ale motory od Yamahy jsou zábavný a přitom spolehlivý. Multistrady se nezbavíš, kdyby bylo třeba, ani Tigra. BMW v daný ceně jednoválec... nic.
Aprilka Shiver, ale to je na cestování ve dvou blbý.

Ale kdyby, tak tady jsem teď v ceně kolem 80 viděl dva Transalpy 700... A to zas jako v pohodě cenduro.

Jo, a na Stromu je v létě docela hic, jak tu už někdo psal. Helma nevětrá, bunda nevětrá... kapotáž funguje až to někdy mrzí

Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 10.9.2019 v 18:48 | Nahoru | #7
po Transalpu jsem přešel na V-stroma 650 a byl jsem dlouho hodně spokojenej. Víc místa, pohodlí, výkonu a menší spotřeba... když dosáhnes na model 2011 tak ještě lepší

Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 10.9.2019 v 21:55 | Nahoru | #8
když se bavíme v cenové hadině 80tis, asi bych v tvém případě (.."..jsem ale menší postavy a motorky typu Varadero už jsou na mě moc ..."..) volil mezi TA a TDM.
jsem Hondař, a bohužel jsem cenduro nevybral, TA se mi moc líbil, ale klukům s kterýma jezdím bych nestačil a Varan byl i na mě /187cm/ velký autobus, zkoušel jsem ho. Už jsem byl rozhodnut pro TDM, několik jsem jich objel, ve finále dílem náhody (stav,doplňky,cena) jsem koupil Tigra 900/r 99, a super, spokojenost, nadšení.
Na trochu odlišný vzhled jsem si rychle zvykl, no dokonce se mi líbí víc a víc. Ale je to motorka pro dlouhé kluky, podle mě tak od 185 cm +

Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 11.9.2019 v 08:25 | Nahoru | #9
sice som viac "hondar" ale na tvojom mieste by som TDM minimalne skusil. Prisla mi trochu pohodlnejsia a ten motor mi pripadal pre dvoch o dost lepsi, vzhladom nato, ze chces cestovat v dvojke.

1 reakcí na tento příspěvek Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 11.9.2019 v 12:24 | Nahoru | #10
No se přesně na tom jak ty, ale navýšil jsem cenu 150 000,- Kč. Do 80000,- toho moc není pro dva z endur(cenduro), když to nebude 15 let starý. TA 700 je to lína mrcha moc to nejede jen to dobře vypadá a za 80 to bude holátko. Měl jsem ji v plánu taky, ale nakonec rozhodl rozum. TDM 900 je dobrá volba pro dva nebo Tiger 955i obě do 80 seženeš a mají dost výkonu na ten rok. Versys do 2015 je pro dva malej je to taková hravá malá potvora. V strom je mohutnější a na cestování lepší jen ten motor je takový gumový mě nesedl do ruky a do 80 to bude nic moc. Včera jsem si projel V Stroma r.2013/4 a ta mi sedí líp než ten starej, ale to je na každým co mu padne a vyhovuje V Strom motorka je pohodu.

Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 11.9.2019 v 14:30 | Nahoru | #11
Se 172 cm ti bude TA 700 celkem prostornej. Já ho měl 5 let. Podle mě je ale na ježdění ve dvou slabej a nevýhodu má ve svém podvozku, který je dost rozpočtový a zadek je bída. Můj skromný názor. Já to vyřešil tlumičem od YSS, což je sice investice, ale motorku to komfortem posune o slušný kus jinam. A ještě jedna vlastnost je na té motorce zvláštní a to je způsob jejího ochlazování, kdy nebyl problém při chvilce stání dostat teplotu na 103°C a větrák pak funěl o stošest. V létě při cestování, mě to docela sralo. Stačí pak 30°, roztahaná vesnice, semafor a následnou jízdou ve vsi ji jen tak neochladíš.
Pokud vyloženě nepotřebuješ enduro/cest. enduro a jsi hondař, tak bych se možná mrknul na CBF 1000 i vzhledem k tvému rozpočtu.

(reakce na) Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 11.9.2019 v 16:57 | Nahoru | #12
Transalp2005> no ja mam taky 172, ale dlouhy nohy tak vystačím. Máš pravdu, že je Tigr těžkej na místě ta manipulace byla dost obtížná, ale když jsem se rozjel tak super. No pokud jezdíš hodně na pohodu tak vyzkpusej TA 700 a TDM. TA je vyšší jak TA 650, ale dá se to nechce snížit na kostich nebo sedle

(reakce na) Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 11.9.2019 v 19:56 | Nahoru | #13
K tomu Tigerovi - vždy se mi líbil, ale považoval jsem ho za motorku pro dlouhány. Mám 172 cm štíhlá postava, nevím, nevím. Za jízdy dobrý, ale manipulace na místě je taky důležitá . Jak jsem psal, když se pak cestuje, člověk často zastavuje, otáčí se, vrací, fotí... a já bych si z toho nerad dělal noční můru, zvlášť když za sebou budu mít ještě manželku. Ale jinak by se mi líbil, to jo, i když je to pro mě exotika, s britskými stroji mám nulovou zkušenost.

- tak to je dvojnásobná škoda, protože Tobě bohužel Tigra doporučit nemůžu, i když ho sám mám. K výšce jezdce jsem psal v #16 , tak ještě k manipulaci ( klidně ať mi tu napíšou, že jsem střevo, je to pravda ) upadl mi 2x, vždycky na místě, resp. při rozjezdu v ostrém úhlu, prostě se v jednom bodě nějak zlomil a bylo

edit: první odstavec je výtažek z příspěvku od zadavatele

Naposledy editováno 11.09.2019 19:58:36

Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 11.9.2019 v 22:26 | Nahoru | #14
Tak, ony ty cendura jsou vsechny takový vysoký, klativy...zrovna včera jsem stromka malem omlatil, bo jsem si blbě vyklopil policajta a on se zavřel
Na jedny noze, druhou ještě prehozenou, az se mi posunul levej grip po riditkach, jak jsem se snažil
Ale povedlo se to naježit zpátky svisle nakonec... S plnou nádrží po špunt, 22 litru...
Strom 650 je totiž při své velikosti jeden z nejlehčích cendur v této dvouválcové kategorii.

Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 12.9.2019 v 18:01 | Nahoru | #15
Zdravím. Jezdil jsem na NT 700V Deauville, nyní na ní jezdí manželka, syn jezdí V-Stroma 650. Obě motorky na cestování v pohodě. V-Strom je vyšší, za mě krásně ovladatelný, nadchl mě podvozek. Ale mám na něm jen pár km, syn mi ho nepůjčuje Podle mě výborný poměr ceny a užitné hodnoty. Deavillku považuji za výborný
cesťák střední třídy (a také jediný, snad ještě BMW F800GT - jiná cena), výborná ochrana proti nepřízni počasí, integrované kufry, integrované padáky, kardan, spolehlivý a osvědčený motor (jako v Transalpu), pohodlný posed pro jezdce i spolujezdce, má svoji váhu, ale dobře se s ní manipuluje i na místě. Kdyby ses potřeboval ohledně těchto motorek na něco zeptat, klidně mi napiš zprávu a můžeme si třeba i zavolat. Přeji dobrý výběr, ať jsi spokojený.

Cestovní moto střední kubatura

Skvělá odpověď, děkuji! 12.9.2019 v 22:19 | Nahoru | #16
BMW F 800 ST a rozpočtom sa mestíš! Skúšal som síce novší model a pohodlie ma milo prekvapilo a široká sedačka sa pozdávala aj manželke. Treba skúsiť.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Nezpevnene cesty ve dvou, s batuzkem [1, 2] Suzuki DL 650 V-Strom sotra 46 Včera v 21:45 PetNed
O krouzek Yamaha TDM 900 batmo 8 Včera v 16:02 batmo
Posunou velké ventilové vůle výkon ... [1 ... 8, 9] Suzuki SV 650, Suzuki DL 650 V-Strom, Suzuki SV 650S... Mufiozo 244 18.10.2020 v 07:36 FJRPEPA
Zimní pneu na Adventure :-) [1, 2] Suzuki DL 650 V-Strom Tomáš_GSR 40 17.10.2020 v 21:59 Kafoholik
najeto 200 000 km [1, 2] Suzuki DL 650 V-Strom Roman2bk 49 17.10.2020 v 17:41 SuperSic58

TOPlist