globalmoto_kveten





Téma: Přestupek vs podezření ze spáchání přestupku
 
21.3.2019 v 16:47
Hledal jsem všude a odpověď nenacházím. Když spáchám zločin, policie to šetří, obviní mě- ale o zločinu nakonec rozhodne soud. Tzn. teprve rozhodnutím soudu jsem skutečně spáchal zločin, do té doby jse m nevinen. Jak je to u přestupku. Jedu rychle, cajti mě zastaví a sdělí mi podezření ze spáchání přestupku. Pokud s tím souhlasím a podepíšu ten papír o přestupku a zaplatím pokutu- je to jasné přestupek se s definitivní platností stal. Ale když s tím nesouhlasím, vyplní se papíry a postoupí do správního řízení. V této fázi (podle mě) tedy existuje stále jen podezření ze spáchání přestupku a přestupkem se to může stát až rozhodnutím v tom správním řízení? Ptám se proto, že v různých dokumentech (viz výzva k uhrazení určené částky a nebo minimálně v návazných jednáních) se o přestupku vlastně hovoří jako o hotové prokázané věci. Víte někdo, v jakém okamžiku se z podezření na spáchání přestupku stává přestupek? Neskýtá tato nejasnost nějakou možnost obrany hlavně u přestupků (vlatně podezřeních na spáchání přestupku) zaznamenaných automatizovanými systémy?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Přestupek vs podezření ze spáchání přestupku

28.3.2019 v 10:46 | Nahoru | #1
truk> Obě strany by se měly snažit o pochopení a navzájem pochopit svá stanoviska. Ano, některé věci by zasloužily změnu, ale výchozí pozice policie je prostě díky represivní funkci trochu znevýhodněna.
Odešel jsem z místa, ne firmy. Vím, co chci a jak to chci dokázat, takže si na tom pracuju.
To byl jen příklad, nápad. Jsem šťastně svobodnej a mám tak čas naplno se věnovat tomu, v co věřím.

Jenom bokem, aniž bych se chtěl nějak nacistického německa zastávat, ale dějiny píšou vítězové. Zvěrstva se děla na všech stranách, státní zřízení na to asi moc velký vliv nemělo. Dokážu si představit, že mnoho lidí tak opravdu jen plnilo rozkazy, aby si uchovali aspoň vlastní život.
Ve vztahu k dnešní době to je zase tak, že mnoho policajtů prostě kousne dost věí, které se jim nelíbí, aby měli za co žít a živit své rodiny. Nebude to ale jen případ policajtů, nýbrž mnoha dalších odvětví. Podle proirity každého jedince.

(reakce na) Přestupek vs podezření ze spáchání přestupku

28.3.2019 v 12:22 | Nahoru | #2
Krejza> a nepleteš si náhodou represivní funkci (bránit pachatelům v další trestné činnosti...) s buzerací občanů (tj. obtěžováním lidí, kteří se ničeho zásadního nedopustili)? Neměla by policie spíš doopravdy pomáhat a chránit? Vždyť stávající stav je spíše k pláči než pro legraci.
A zase píšeš kraviny- Státní zřízení má a vždy mělo klíčový vliv (a odpovědnost) na represe a zvěrstva, které se pod jeho správou dějou. Argumentovat že Stalin byl ještě větší lump než Hitler je mimo- oba režimy -nacistický i komunistický byly zločinné a založené m.j. na represi.
Jo, ve věci, že někdo dokáže ze zištných zájmů toho zkousnout více než někdo jiný - v tom máš pravdu. A stačí se letmo podívat do čela našeho státu. Ale je to o morálce každého jednotlivce. Může někdo vyčítat jinému, že se chová nemorálně, když ten třeba žádnou morálku nemá?

číkus> Nevzal sis ráno čtvrtku viagry? (že ty jenom tak popichuješ... )
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist