globalmoto_duben_nolan





Téma: Přestupek vs podezření ze spáchání přestupku
 
21.3.2019 v 16:47
Hledal jsem všude a odpověď nenacházím. Když spáchám zločin, policie to šetří, obviní mě- ale o zločinu nakonec rozhodne soud. Tzn. teprve rozhodnutím soudu jsem skutečně spáchal zločin, do té doby jse m nevinen. Jak je to u přestupku. Jedu rychle, cajti mě zastaví a sdělí mi podezření ze spáchání přestupku. Pokud s tím souhlasím a podepíšu ten papír o přestupku a zaplatím pokutu- je to jasné přestupek se s definitivní platností stal. Ale když s tím nesouhlasím, vyplní se papíry a postoupí do správního řízení. V této fázi (podle mě) tedy existuje stále jen podezření ze spáchání přestupku a přestupkem se to může stát až rozhodnutím v tom správním řízení? Ptám se proto, že v různých dokumentech (viz výzva k uhrazení určené částky a nebo minimálně v návazných jednáních) se o přestupku vlastně hovoří jako o hotové prokázané věci. Víte někdo, v jakém okamžiku se z podezření na spáchání přestupku stává přestupek? Neskýtá tato nejasnost nějakou možnost obrany hlavně u přestupků (vlatně podezřeních na spáchání přestupku) zaznamenaných automatizovanými systémy?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Přestupek vs podezření ze spáchání přestupku

23.3.2019 v 00:38 | Nahoru | #1
Krejza> On neni mimo, on jen rika ze by te mel policajt oslovit nejak ve stylu "jste obvinen ze spachani prestupku", a ne dokonave tvrdit ze se prestupek stal, ...protoze kdyz se z toho vysekas, tak se "de jure" nestal ani kdyby se "de facto" stal... akorat si myslim ze tolik logiky by nejspis bylo nad chapani vetsiny(rozumej vsech) policajtu

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Přestupek vs podezření ze spáchání přestupku

23.3.2019 v 04:24 | Nahoru | #2
kerut> je a ty jsi taky. Některé méně závažné přestupky je možno vyřešit na místě z důvodu, aby každý prd nemusel řešit správní orgán. Takovou pravomoc policajt má.

Ještě jinými slovy. U těchto méně závažných přestupků je policajt tím "správním orgánem", který rozhoduje o vině.

Že policajt udělá chybu nebo naopak se přestupce chce za každou cenu vyhnout postihu je potom už věc jiná. Ze zkušenosti je mnohem častější potřeba vyhnout se pokutě než chyba policajta. Ale rádo se to na něj hodí.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist