globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: AXA
5.2.2019 v 18:58
Nazdař pánové.
Už nekolik dni bojuji s axou o zruseni pov. ruceni. Uz me tak serou ze bych si je potreboval nejak podat.
Nechcou mi to zrusit dokud jim nedodam kopii velkeho TP se zmenou nebo vypis z registru.
Ja uz jim dodal ( abych mel uz klid ) kupni smlouvu + novou pojistku. Porad malo a ohani se jen pojistnyma podminkama .
GDPR a zakon o povinnem ruceni 168/1999 § 12 odst. 1 písm. a je nezajimaji a vubec se k tomu nejak nevyjadruji.
Trosku jsem to zkratil at to neni slohovka, jinak posledni komunikaci sem muzu hodit.

Nemate nekdo podobny zazitek s posledni doby?
Fakt me serou. Jak na ně?
Dik

Gal píše: Každej druhej se tu ohání zákonama, až mi to přijde vtipný. Smluvní podmínky jsou součástí každý smlouvy s pojišťovnou a v nich se zpravidla říká, jak se taková smlouva ukončuje a co k tomu chtěji. Tady vůbec nejde o zákon, ten vám stanovuje to minimum co musí chtít. Pojistné podmínky nejsou nadřazené zákonu a nikdy být nemůžou, ale tím, že si je podepsal, si se k něčemu zavázal. Zavázal si se, mimo jiné, k tomu, že tu smlouvu vypovíš tak jak oni chtěji. Oni si podmínky zpřísnily, ty si s tím svojím podpisem souhlasil, tak se pak nediv. To co je v zákoně jako minimum toho co potřebují splnili a ještě překročili. Oni sou lepší, dělají něco navíc než jen vyhovět zákonu. Ale oni můžou, protože si jim to podepsal a tím s tím souhlasil. Ať uzavřeš jakoukoli smlouvu s kýmkoli, budeš vždycky trvat na jejím úplném dodržení. Je jedno jestli ti firma staví dům nebo uzavíráš pojistku. Jestli mají dobře napsané smluvní podmínky a podmínka kopie techničáku tam je, tak si prostě v háji. Jestli tam není a je tam jen napsáno, že ukončení smlouvy se řídí zákonem bla bla, tak to po tobě sice můžou chtít, ale to je tak všechno. A řeči typu prackarr "Pohrož jim ČNB, je to jejich zřizovatel. Pojistné podmínky nesmí nadřazovat zákonu a 168/1999 §12 odst. 1 písm. a hovoří jasně." sou úplně k hownu. V tomhle případě to totiž funguje obráceně. Oni totiž splnili a ještě překročili. Když ti stavební firma bude stavět barák a nad rámec smlouvy ti upraví i zahrádku a udělá chodníčky, taky se s ní budeš soudit?
Moje rada zní, Přečti si smluvní podmínky, alespoň část o výpovědi smlouvy a zachovej se přesně podle toho. Jestli tam sou jen obecný kecy, použij Medvedovo postup. Srát na ně. Informovat doporučeným dopisem a hotovo. Ale k něčemu ses zavázal, tak to dodrž.

V prosinci sem v práci jednomu kamarádovi kopíroval právě velkej techničák kvůli odhlášení auta na nevím jaké pojišťovně a on je docela vtipálek, tak vzal nůžky a všechny informace, které by mohli vést ke ztotožnění jeho i nového majitele i všech předchozích, vystřihal nůštičkama na nehty. Přiložil průvodní dopis, že z důvodu ochrany osobních údajů GDPR ho musel anonymizovat a nemá dostatečně černou fixu, kterou by neprosvítil scaner, tak to musel udělat tímto způsobem.



Nezlob se, ale pleteš se. Určitě neplatí, že pojistné podmínky můžou jít nad rámec zákona a ukládat pojistníkovi víc povinností, než zákon. Je třeba rozlišovat, obecně řečeno, jít nad rámec zákona ve prospěch klienta, nebo jít nad rámec zákona způsobem, že klientovi uložíš povinnost, kterou zákon neukládá.

Tvůj příklad se zahrádkou a chodníčky je přesně ta situace, kdy jednání protistrany je ku prospěchu klienta. Tvou logikou bychom taky mohli říct, že když si obec v obecně závazné vyhlášce stanoví, že na jejím území se všude bude jezdit 20 km/h, ačkoli zákon říká, že 50 km/h, tak je to v pořádku, protože obec si zákon ještě zpřísnila. Vyhláška obce je taky podřízená zákonům, souhlas s ní není třeba, je to obecně závazný právní předpis.

Naposledy editováno 08.02.2019 10:43:51

(reakce na) AXA

8.2.2019 v 10:46 | Nahoru | #2

felix001 píše: ...................když si obec v obecně závazné vyhlášce stanoví, že na jejím území se všude bude jezdit 20 km/h, ačkoli zákon říká, že 50 km/h, tak je to v pořádku, protože obec si zákon ještě zpřísnila. Vyhláška obce je taky podřízená zákonům, souhlas s ní není třeba, je to obecně závazný právní předpis.


Neblbni, ještě si to tady někdo z vedení obce přečte, navrhne místní úpravu a namísto Zóna 40 nebo 30 bude na začátku každé obce Zóna 20

felix001 píše: Nezlob se, ale pleteš se. Určitě neplatí, že pojistné podmínky můžou jít nad rámec zákona a ukládat pojistníkovi víc povinností, než zákon. Je třeba rozlišovat, obecně řečeno, jít nad rámec zákona ve prospěch klienta, nebo jít nad rámec zákona způsobem, že klientovi uložíš povinnost, kterou zákon neukládá.

Tvůj příklad se zahrádkou a chodníčky je přesně ta situace, kdy jednání protistrany je ku prospěchu klienta. Tvou logikou bychom taky mohli říct, že když si obec v obecně závazné vyhlášce stanoví, že na jejím území se všude bude jezdit 20 km/h, ačkoli zákon říká, že 50 km/h, tak je to v pořádku, protože obec si zákon ještě zpřísnila. Vyhláška obce je taky podřízená zákonům, souhlas s ní není třeba, je to obecně závazný právní předpis.



Jenže obec si to může udělat, po zdůvodnění a souhlasu policie. A ještě schválením na patřičném odboru okresu.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist