Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star
Měl bych dotaz, zda někdo máte zkušenosti s Power Commanderem na motorce Yamaha XV 1900 Midnight Star. Zajímalo by mě:
- jak moc je to poznat
- co to přineslo nového
- jak se změnila spotřeba
- co je pro to potřeba ještě vše udělat
Vím, že je potřeba mít nějaké laděné výfuk, nechat seřídit na brzdě a snad nějaký lepší vzduchový filtr?

A druhý dotaz, jestli ste někdo dokupoval plotny pro spolujezdce, jestli jsou nějaký jiný možnosti než Highway Hawk TECH GLIDE

Díky za info
Předchozí
1 2
Následující

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

13.11.2018 v 21:59 | Nahoru | #1
Ahoj...gna brzducpak nemusis...po instalaci oower commanderu se ti vse nastavi samo...idealni je mit otevreny vzduch filtr a otevreny vyfuk, pak to smysl ma...par % nahoru...ja mel na roadkingovi v&h upravu jednotky, vyfuky a filtr a jezdilo to pekne s krasnou spotrebou...ted jak jsem dava, novy motor, tak jsem to nechal rovnou naladit na brzde a prehrat celou ridici jednotku, coz ,e stalo 10000 ale stoji to za to!

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

13.11.2018 v 22:34 | Nahoru | #2
Dival sem se, ze se ten PC prodava za 8k, coz neni tak strasny. Myslel sem, ze se to musi dat seridit, resp nahrat palivova mapa primo pro tvuj vyfuk, ale kdyz ji nevim, tak mi to musi nekdo udelat, to si to prece samo neprebere, ne? Nejake tip na ten filtr?

1 reakcí na tento příspěvek Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 10:00 | Nahoru | #3
Ahoj, přímo Dynojet má na stránkách palivové mapy snad pro 10 různých výfuků/filtrů na XV 1900. Já jsem ho měl na Stratolineru kvůli otevřeným laufům 2-2 Hark Krome, ale ani týdenním laděním jsem nedosáhl eliminace různého pocukávání a divné reakce na plyn. Nejlepších výsledků jsem dosáhl s originálním EU výfukovým systémem a origo filtrem a PCV jsem přepnul na nulovou mapu (= eliminoval).
Za mě na XV 1900 vyhozené peníze.

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 10:03 | Nahoru | #4
A k plotnám: měl jsem tam originál Star plotny (ty kapkovité) a všechny spolujezdkyně si stěžovaly, že a) v botách s trošku podpatkem mají nohy divně vykloubený (špičku moc nízko) a b) se nemají o co nohama zapřít při brždění (a že XV brzdy umí). Ty stupačky co tam máš si na Road Kingovi pochvalovaly víc než plotny na XV.

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 10:04 | Nahoru | #5
Ahoj, s PC zkušenost nemám. Dřív jsem to chtěl montovat na DragStara, ale ta investice se nevyplatila vzhledem k tomu, kolik výkonu si přidáš. Nevím jak u Midnighta, třeba ten nárůst bude větší, i když si myslím, že to tahle motorka nepotřebuje.

Jinak stupačky spolujezdce jsem taky sháněl, ale žádné se mi nelíbily a ty originál jsou po sklopení hrozný. Tak jsem si vyrobil vlastní https://ren-old.rajce.idnes.cz/stupacky/
Pokud chceš, můžu ti poslat modely, nebo upravit text, abys tam neměl můj NICK (ren-old) a můžeš si je nechat vyrobit. Na aretaci ve zvednuté poloze jsem objednal originál pružinky na stupačky z www.partsdepot.cz a bylo to za pár korun (206Kč včetně dopravy). Když jsem si je chtěl nechat udělat, tak mi dali nabídku 500Kč/ks a jsou potřeba 4.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 11:32 | Nahoru | #6
Soap_McTavish> To je zajímavý, to bych nečekal, že PC bude na prdlačku. MOžná to chtělo přímo nechat seřídit. Jinak k moto sem dostal jak origo, tak laděné výfuk, není teda žádné značky, majitel říkal, že si ho nechával dělat přímo na zakázku na moto a je bez homologace (což budu řešit přehozením za origo jen na STK). Domů sem jel na laďák, na evidenčku na origu. A i když sem těch km zatím tolik nenajel, rozdíl byl znát dost. S origo výfukem jednak hodně tlumené zvuk a jakoby to nejelo, připadalo mi, jakoby tam něco tomu vadilo, překáželo, že prostě ten motor nemůže dýchat. S laďákem to jelo prostě mnohem líp a i to líp táhlo, takže ho tam na začátku sezony zase vrátím. Ještě mě právě zajímalo, jaký by to bylo v kombinaci s tím PC a jak říkáš, jesi to sou vyhozený peníze nebo ne. Každopádně díky za info. Co se týká těch stupaček, chcu plotny, protože batůžek má tendence na těch stupačkách opírat patu o véfuk a to by nemělo dobrý následky, proto tam chcu ty plotny

ren-old> Vypadá to dobře, můžu se zeptat, kde sis to nechal vyrábět a na kolik Tě to vyšlo? Vůbec nevím, kde bych si to mohl nechat takhle vyrobit. Pružinky už sou asi jen detail. Vidím, že seš ze Žďáru, což nemám tak daleko, tak bych se na jaře jak to vytahnu klidně přijel mrknout, jak to máš vyřešený a jak to vypadá, kdyby nevadilo

1 reakcí na tento příspěvek Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 11:50 | Nahoru | #7
Pro upřesnění, po zásahu do výfukového systéme a taky toho vzduchového, doporučuji odladit moto na brzdě, jinak v podstatě to budu stát za prd. Všechny mapy co jsou na stránkách dynojetu jsou Ti na prd, protože nikdy tam nenajdeš tu pravou, to stejné platí pokud tam máš noname výfuk, pak jakákoliv mapa nebude pro tvůj stroj. Sice se asi dostaneš na nějaké normálnější hodnoty jako kdyby jsi tam PC neměl, ale i tak to nebude ono.
Ptal jsi se na sprotřebu, to je snad jasný. Zvedneš výkon, zvedneš dodávku paliva s větším poměrem vzduchu, takže Ti to bude víc papat.
Osobně si myslím, že u Tvého stroje je PC naprosto zbytečné věc, a pokud se Ti nechce ladit moto na brzdě, tak kup další krabičku od dynojetu, jmenuje se to autotune, nevím do jaké míry Ti to dokáže ladit bohatost, ale zase to bude lepší jak drátem do oka.

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 11:53 | Nahoru | #8
zeptej se na více info na FB: pepoš moto
Možná ti to dokáže odladit bez PC a máš celkem kousek od Jedovnic

(reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 11:58 | Nahoru | #9
Sonicek> Díky za info, zkusím mu napsat a zeptat se co a jak, každý info dobrý

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 12:04 | Nahoru | #10
Pokud nehoníš koně, je pro Tebe PC zbytečný. Kup si jen výfuk ať máš nějakej zvuk a filtr dej origo a jezdi. Peníze co ušetříš, tak dej do servisu, gum apod., tam to má smysl

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 12:11 | Nahoru | #11
Souhlas se Sonickem. Taky jsem ještě před vrácením originálu zajel do Holubic na odladění a po pokecu jsme se na to vybodli, na co na cruiseru honit pár koní... To co mě to dělalo s laďákama (a podotýkám, že to byly 3 palcové trubky od ventilu až za kolo, bez jakéhokoliv tlumiče) bylo, že při konstantním plynu a delší jízdě se začala moto jakoby dusit a bylo cítit, že pro stejné přidání plynu mín táhne. Řešil jsem vadné TPS, ten PCV a pak jsem jenom nasadil originál, zkalibroval EXUP a bylo po problému. Jo a taky mě nebolela hlava po každé jízdě a kamarádi se mnou začali i někam jezdit

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 13:22 | Nahoru | #12
Kalanis> Původně jsem to chtěl nechat dělat z nerezu, ale nakonec jsem to dělal z certalu, což je něco mezi hliníkem a nerezí co se týká tvrdost. Největší problém je sehnat někoho, kdo to udělá, protože všichni mají zakázek nad hlavu a jsou hrozně dlouhý čekací doby. Musel jsem se domluvit se známým, co mi to v jedné firmě nechal udělat. Materiál vyšel asi na 2000,- (certal = plotny a držáky), osa je dělaná z vyhazováku na formy, takže hodně tvrdá a pevná, dírku na závlačku jsem musel nechat prostřelit, protože ten vyhazovák je kalenej. To bylo cca 300,- . Z PartsDepotu 4 pružinky i s poštovným za 206,-. Kuličky jsem našel doma, ale jinak nerezový stojí myslím kolem 40,-. No a nejvíc stála práce na cnc cca 5000,-. Leštění a gumu jsem dělal sám. No takže když to spočítáš, tak se vyplatí asi koupit nějaký hotový do 2000,-. Já jsem do toho šel, protože jsem chtěl prostě něco originálního.
Žďár je kousek, určitě se můžeme setkat a pokecat. Já mám úplně stejný barevný provedení Midnighta, ale novější rok, tak se to liší znakem na nádrži. Přibližně jednou za vozím do Útěchova manželku a mám vždy cca hodinu čas, tak můžu klidně stupačku oddělat a dovézt ti to ukázat, abys nečekal na jaro. To by nebyl problém.

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 13:51 | Nahoru | #13
Chlapi díky za info, já sem si to myslel, že těch pár kW navíc mi toho tolik nepřinese a asi se do toho nevyplatí investovat. Já právě ten laďák na to mám, je sice no name, ale je to custom dělané přímo na tu motorku. Žel je to pořád 2 do 1 a mně se víc líbí 2 - 2, takže časem asi pořídím jen tohle a bude to

ren-old>mno tak co píšeš, tak to není uplně za pusu, ty Highway Hawk přijdou asi na 5k a nejsou špatny, což co se dívám je jen práce na CNC, co to stálo, tolik teda nevím, jesi bych do toho investoval. Každopádně se rád podívám a jestli budeš mít tu cestu, tak dej vědět, Útěchov je kousek, to je v pohodě

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 19:02 | Nahoru | #14
Proto jsem psal, že se vyplatí koupit už hotový. Když si k tomu ještě spočítáš čas na leštění a na výrobu gumy, tak je to fakt drahý. Jinak do Útěchova jezdím každý tři týdny, nějak mi to v tom příspěvku vypadlo, tak se příště ozvu.

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 19:06 | Nahoru | #15
Ty Highway Hawk mám a manželka si chrochtá. Výhodou je že si můžeš nadstavit sklon, takže se ledvinka při brzdění může i zapřít. Nevýhoda že když je nasadíš bez nějakých úprav nepřiklopíš je úplně k mašině, ale už jsem si zvyknul. Další benefit je že nemusím šrábat zbytky manželčina podpadku z výfuku .

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 19:50 | Nahoru | #16
Čau, já mám Stratoliner ze Států. Přijelo to s laďákem D&D a origoš výfuk s katem mě přišel taky. Na technickou jsem to přehodil, abych prošel a pak zase na laďák. Nic neupravuju a vše v pohodě. Krásné zvuk a táhne jak prase. No ta vyšší spotřeba je k tomu asi adekvátní.

1 reakcí na tento příspěvek Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

14.11.2018 v 21:34 | Nahoru | #17
Hoši, někdy bych si ty vaše laďáky u týhle mašiny poslechl. Taky jsem o tom uvažoval, ale zatím jsem vždy potkal někoho s origo výfukem. Navíc se mi vzhledově líbí 2 na 2. A poslouchat zvuk na youtube není úplně ono. Třeba dáme v létě nějakej sraz.

(reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

15.11.2018 v 06:47 | Nahoru | #18
ren-old> To bysme se mohli domluvit Mám sice ten laďák 2 do 1, ale zvuk není uplně k zahození, na začátku sezony ho tam dávám zpátky, ale jak píšeš, taky se mi líbí víc 2 na 2 a rád bych si to poslechl na živo. Rád bych se sešel s vama ostatníma, co máte stejný stroje a dověděl se různý info a vychytávky, páč sem s tímhle strojem nováček. Takže ničemu se nebráním

1 reakcí na tento příspěvek Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

20.11.2018 v 17:07 | Nahoru | #19
kdo měl na MT-01 ten Dynojet tak ho zase brzy zahodil ... je to zbytečný ladit takhle velký dvouválec kvůli pár kW navíc a navíc to není zas tak jednoduchý a přinese ti to víc problémů než pozitiv

Naposledy editováno 20.11.2018 17:15:31

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

21.11.2018 v 05:49 | Nahoru | #20
jurajda> u prvního bodu souhlasím, ale vysvětli mi to, že to přinese víc problémů než pozitiv.
Přinese to jen pozitiva, ale u strojů jako máte vy, to skoro nic nepřidá.
Co je na tom špatně, že motorka má pak správnej poměr vzduchu a paliva? to by přeci chtěl mít každej ne?
resp, pokud si tam dáš výfuky, nebo jen filtr, takuž správný poměr nemáš, právě že za pomocí PC to můžeš naladit na správnou hodnotu.

(reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

21.11.2018 v 08:29 | Nahoru | #21
Sonicek> Nejspíš to myslel tak, že problémy to přinese, že to budeš muset ladit a možná to není tak easy to poladit. Jasny, musíš na válce, oni to zládnou a udělají, ale vůbec netuším, kolik taková sranda stojí a jak už bylo řečeno, kolik výkonu navíc to vůbec přinese, že by to mělo smysl

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

21.11.2018 v 15:27 | Nahoru | #22
Sonicek> no právě to není tak jednoduchý odladit ... když to krmíš a jdeš po výkonu a rychlosti tak to funguje ... ale při klidné jízdě např. v koloně nebo ve městě na minimum otáček je to špatné ... podle mě nemá smysl ladit takhle velký dvouvál !!! mám tam 160 Nm, víc jak 150 km/h s tím nejezdím a žere mě to 5 l / 100 ... co s tím chceš dělat víc !!! ... akrapoviče jako originál doplněk tam mám - řídící jednotka na to má mapu a není s tím problém ... jak píšu výše kdo tam měl PWC a odladil to na brzdě tak ho časem zahodil a jezdí tak jak to inženýři v yamaze vymysleli !!!

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

21.11.2018 v 15:34 | Nahoru | #23

jurajda píše: Sonicek> no právě to není tak jednoduchý odladit ... když to krmíš a jdeš po výkonu a rychlosti tak to funguje ... ale při klidné jízdě např. v koloně nebo ve městě na minimum otáček je to špatné ... podle mě nemá smysl ladit takhle velký dvouvál !!! mám tam 160 Nm, víc jak 150 km/h s tím nejezdím a žere mě to 5 l / 100 ... co s tím chceš dělat víc !!! ... akrapoviče jako originál doplněk tam mám - řídící jednotka na to má mapu a není s tím problém ... jak píšu výše kdo tam měl PWC a odladil to na brzdě tak ho časem zahodil a jezdí tak jak to inženýři v yamaze vymysleli !!!


Inženýr v Yamaze vymyslí kompromis a hlavně, aby to vyhovělo emisím v té době. Každé doladění (odborníkem, co tomu rozumí) je určitě plus. Jak pro motor, tak pro pocit z jízdy.

(reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

21.11.2018 v 17:17 | Nahoru | #24
BlackSabbath> tomu všemu já rozumím a nehádám se ... ale u tohoto stroje ( MT-01 ) se to zatím nikomu doladit k plné spokojenosti uživatele nepovedlo a není to potřeba


Naposledy editováno 21.11.2018 17:29:20

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

22.11.2018 v 05:53 | Nahoru | #25
No já nevím jak to má MT-01, ale mě to právě vyhladilo křivku momentu, takže cukání apod., je pryč. Když to dělá někdo na brzdě, tak přece sám pak vidíš, jestli ta křivka momentu je plynulá, nebo to díru nebo kopanec.

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

22.11.2018 v 07:39 | Nahoru | #26
Já sice tomuhle nějak extra nerozumím, ale myslím si, že právě od toho to vyladění na brzdě je, aby se to upravilo k obrazu svému, pokud ti co to dělají o tom něco ví, tak přece dycky je nějaká možnost úpravy/doladění, pokud by to nešlo žádným způsobem, proč by se potom ten PC vůbec vyráběl

Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

22.11.2018 v 08:07 | Nahoru | #27
Je to jak píšeš, je to na jemnější doladě, ale skutečnost je zase taková, že PC není úplně nejlepší jednotka na ladění. U některých motorek se dá ladit i originální jednotka, kde se dají urpavovat i jiné věci než samostatná palivová mapa. Dále jsou plně laditelné jednotky, třeba rapidbike a tam jde taky v podstatě všechno nastavit. U své motorky bych dnes postupovat třeba jinak, už bych nekupoval PC, ale nechal udělat mapu na OEM jednotce, ale zase do budoucna chci quicshifter, a k tomu musím mát PC, pokud chci QS od dynojetu.

1 reakcí na tento příspěvek Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

22.11.2018 v 08:53 | Nahoru | #28
Tak nějak. Commander od Dynojetu je sice asi nejznámější (asi z dob, kdy dělali kity na karburátory, dynamometry a potom začali dělat i jednotky), americká firma, USA je velkej trh, prodají toho hodně. Ale zdaleka není nejlepší. Na každou motorku navíc musíš koupit jinej commander. Jiné jednotky, třeba ten Rapid - jednotku si necháš, koupíš pouze jinou kabeláž. Mají víc možností nastavení, atd. Dle ladičů není commander nic extra, dělá se jim lépe s konkurencí, která je prostě i lepší. QS od Dynojetu taky nemá dobrou pověst.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

22.11.2018 v 08:56 | Nahoru | #29
BlackSabbath> pravda prava, je to tak, jednotka pro chudé taky ne všichni ladí plně laditelné jednotky, PC je přece jen easy na nastavení a je nejvíc user frendly. Já bych taky QS od někoho jiného, ale bohužel už mám PC, takže neuvažuji o jiné kombinaci

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Power Commander Yamaha XV 1900 Midnight Star

22.11.2018 v 09:06 | Nahoru | #30

Sonicek píše: BlackSabbath> pravda prava, je to tak, jednotka pro chudé taky ne všichni ladí plně laditelné jednotky, PC je přece jen easy na nastavení a je nejvíc user frendly. Já bych taky QS od někoho jiného, ale bohužel už mám PC, takže neuvažuji o jiné kombinaci


No, ono je rozdíl mít tady tu "plně laditelnou jednotku" a nebo úplně komplet náhradu jednotky, třeba Motec, to už u nás nenaladí skoro nikdo...A skoro nikdo nezaplatí.. Ale to už jsou čistě závodní záležitosti.
Tak ho prodej... Já jsem ho taky vyměnil za Rapida, protože nechtěl úplně spolupracovat s QS. A nakonec za Rapida racing a je klid. Ten snad už vydrží...
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Jaké pneu na yamahu 1900 midnight star Yamaha XV 1900 Midnight Star wittypetr 15 19.11.2020 v 23:00 Mrtvolkar
Divne zvuky na 3 prevodovom stupni Yamaha XV 1900 Midnight Star Cybernetyk 18 18.11.2020 v 21:22 Zdenis
Montážní sada opěrky spolujezdce Yamaha XV 1900 Midnight Star Yamaha original krepa 1 6.11.2020 v 01:48 Miranety
Spojkovy kos Yamaha XV 1900 Midnight Star, Yamaha XV 1900 Raider,... Cybernetyk 3 26.9.2020 v 20:29 Ondros
Chcípání Yamaha XV 1900 Midnightstar [1, 2, 3] Yamaha XV 1900 Midnight Star, Yamaha XV 1900 Raider,... Šíma31 67 11.9.2020 v 22:25 marek350

TOPlist