motozem_rijen

Téma: parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém stání
23.10.2018 v 18:03
Kolegové motorkáři,
narazil jsem na problém:

Hromadná parkovací stání pod bytovým domem jsou navrhována tak, že se uvažuje s jedním automobilem (popř. jedním jednostopým vozidlem) na jednom parkovacím stání. Motorka představuje jednostopé vozidlo, které musí být parkováno na dalším parkovacím stání. Na jednom stání nemůže parkovat více vozidel. Tak praví expert přes požární bezpečnost a vychází z ČSN 730810.
Tuto normu ale na webu nenajdete ke stažení - lze ji jen koupit za cca 600 Kč. Není na ni někde odkaz ?

Takže,
to, že motorka má kapacitu nádrže cca 3x menší než automobil nikoho nezajímá.
to, že motorka stojí v garážích, kde je obsazeno maximálně 60% parkovacích míst /lze ověřit na kamerovém záznamu/ také nikoho nezajímá.
S přepisy se nepolemizuje, ty se plní i kdyby to bylo životu nebezpečné.
Striktně vzato, ani auto požárního technika, jenž ve svém elaborátu upozornil na hrubé porušení požárních předpisů, v garáži nemělo co dělat, protože jeho vozidlo neúměrně zatížilo náš dům rizikem požáru. To se samozřejmě týká všech automobilů servisních organizací udržující chod domu, stejně tak policie. Vyjímky neexistují.

Pokud snad má někdo z Vás odborné znalosti k této problematice, zkuste prosím poradit, jestli se z této situace dá nějak vybruslit - například:
a) motorka bude bez benzínu. Tj. nebude požárně nebezpečná
b) parkování motorky "vypáruji" se sousedem, jenž tam neparkuje (tj. parkuji spolu s autem na vlastním stání, ale soused na svém neparkuje)
c) přijde někdo z HZS a řekne, že parking X ks motorek na 50 stání je v toleranci, aby s tím lidi neprudili.

Naposledy editováno 23.10.2018 18:08:39

1 reakcí na tento příspěvek parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

Skvělá odpověď, děkuji! 24.10.2018 v 18:50 | Nahoru | #1
Preventivní požární prohlídku (PPP) může provádět pouze osoba odborně způsobilá v PO (OZO). V případě, že v hromadné garáži parkuje na jednom parkovacím stání dvě vozidla( norma podle které projektant požárně bezpečnostního řešení objektu počítá požární zatížení daného prostoru nerozlišuje dvoustopá a jednostopá vozidla) je to závada a v zápisu z PPP se to musí objevit. Otázkou je náprava stavu. Nikdo asi majitele daných vozidel nedonutí k nápravě. (Poznatek z dlouholeté praxe, jsem OZO a PPP provádím). Celé se to bude řešit až se stane průšvih (buď kontrola z HZS, nebo nedej bože zahoření) V případě kontroly HZS jde pouze o případnou pokutu za kterou nese odpovědnost statutár SVJ (zákon), v případě zahoření je situace horší. Objekt musí být ze zákona pojištěn, ale pojišťovna vždy hledá důvod pro neplnit v plném rozsahu....a toto je bohužel důvod(zkušenosti opět z praxe).

(reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

24.10.2018 v 19:12 | Nahoru | #2
Porterfield> Něco takového jsem tušil :( Zmiňoval jsem možnost parkování bez benzínu, nebo se "vypárovat" s kolegou, jenž na svém stání neparkuje - tudy cesta nevede ?
Pokud nebyla dodána "projektová dokumentace požárně bezpečnostního řešení" , lze dovodit s jakým požárním zatížením parkovacího stání projektant počítal ?

Naposledy editováno 24.10.2018 19:30:12
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist