motozem_rijen

Téma: Začátečník, jakou motorku a pár vysvětlení
3.8.2018 v 12:48
Dobrý den přátelé,

jmenuji se Jarda je mi 21 let, *měřím 196cm a momentálně si dělám řidičák na A2 motorku. Můj koníček je fotografování a rád bych po vyřízení řidičáku cestoval a fotil. Vybral jsem si motorku, protože na cesty budu pravděpodobně jezdit pořád sám, snáz se na místa dostanu a moje fotovybavení nepotřebuje zas tak velké úložné místo, takže mi auto přišlo vcelku zbytečné. Když říkám, že budu jezdit na cesty, tak myslím docela dlouhé, západ Francie, Španělsko, Itálie, atp. Samozřejmě nechci hned první den, co dostanu řidičák, sednout na motorku a vyjet na 5-8 hodinovou cestu..

Teď je řada na moje zkušenosti a znalosti a ty jsou docela na nízkém bodu. Vím, že mě nějaké věci naučí v autoškole, ale přeci jenom. Proto píši sem, píši Vám, zkušeným lidem, co mají řidičák a motorku nějaký ten pátek a už mají zkušenosti, znalosti a ví, jak to chodí. Rád bych si pořídil nějakou pěknou, hlavně pohodlnou motorku na klidné cesty. Určitě nebude na škodu připočítat, když někdy budu mít spolujezdce.

Moje cenová hranice je asi 150.000,-, rád bych si pořídil něco, co má např. 70kW, jelikož jsem četl, že se motorky dají takzvaně škrtit, takže bych to měl uškrcené na 35kW a po třech letech bych si nechal udělat řidičák A a nechal si to udělat zpět na 70kW, jelikož mi přijde akorát finančně složité si pořídit nejdříve motorku na 35kW a poté jí prodat a koupit si něco co má větší výkon. (Rád bych slyšel i na toto názor, jestli je to dobrý nápad, zdali to má cenu nebo si potom prostě koupit jinou s vyšším výkonem)

Dále bych se chtěl zeptat, jaký je rozdíl mezi objemem a výkonem, protože sem někde viděl, že motorka měla objem například 650 cm3 a výkon 49kW a některá zase objem 1312 cm3 a výkon 55kW, takže co bude výkonnější nebo jaký rozdíl v tom bude?

Z mé strany je to asi vše, snad jsem na nic nezapomněl. Velice si vážím a cením Vašich rad. Taktéž se omlouvám pokud jsem něco napsal špatně nebo to vyznělo špatně. Jsem v tom zkrátka začátečník.

Prozatím hezký den!


Naposledy editováno 03.08.2018 14:14:16
Předchozí
1 2
Následující

(reakce na) Začátečník, jakou motorku a pár vysvětlení

6.8.2018 v 21:54 | Nahoru | #31

Stromowner píše: Ahoj. Míchání motorky a focení mi přijde nepraktické. Pokud myslíš focení vážně,tak brzo zjistíš, že všechny potřebné věci na mašinu neposkládáš. Pro pěknou fotku je třeba zajít kus od silnice a v tuto chvíli zas budou překážet motohadry,boty,přilba. Navíc drahé fotovybavení na mašině trpí.fotím mobilem, takže pořádné fotografování jde mimo mě, super fotograf asi potřebuje vozit výbavu autem a pohybovat se v lehkém oblečení, aby měl na focení max. pohodu. Na motorce se pravděpodobně dostane blíž k objektu focení a pocity překonání překážek vyváží nepohodlí x pohodu, takže fotky budou víc osobní.

Začátečník, jakou motorku a pár vysvětlení

Skvělá odpověď, děkuji! 6.8.2018 v 22:45 | Nahoru | #32
Kamarád, který se fotografováním profesionálně živí, říká, že nejlepší foťák je ten, který máš právě u sebe.. Většinou je fotka víc o tom okamžiku, než nějaké superkvalitě.

Začátečník, jakou motorku a pár vysvětlení

Skvělá odpověď, děkuji! 7.8.2018 v 06:29 | Nahoru | #33
Vždyť toho není moc.
Zrcadlovka, 2 - 3 objektivy do fotobatohu. Ten do tankvaku na nádrž, možná dospod navíc trochu molitanu.
Nebo kup NC, tam je místo nádrže prostor na věci.
Stativ přivaž kamkoliv.

Začátečník, jakou motorku a pár vysvětlení

Skvělá odpověď, děkuji! 7.8.2018 v 06:34 | Nahoru | #34
Pořiď motorku co ti sedne a vyraž, nehledej v tom jadernou fyziku
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist