Téma: Počítač na fotky - RAW
 
20.11.2016 v 10:45
Je tu spousta chytrejch lidí, tak mi jistě někdo poradí, dá tip.

Potřebuji koupit počítač primárně na fotky, zpracování RAW z FF. Rozpočet je daný, Max. 15.000 , to je opravdu strop, ideálně tak 13, 14.

Základní požadavky jsou 4 jádra, 8 GB RAM, grafika s vlastní pamětí (NVIDIA GeForce GTX 745?)

Našel jsem někde na netu doporučení na HP Pavilion 550-137nc Po zkušenostech se skenery a tiskárnami mám k HP vcelku negativní vztah, nicméně, chtěl jsem jim dát šanci. Dva počítače jsem vracel, vůbec nenabootovaly (problém diskama, napříč světem, jak jsem zjistil na netu, nějaká velká vadná serie). Třetí už opravdu zkoušet nebudu. Tím u mne značka HP navždy skončila .

Podobnou konfiguraci má Acer Aspire TC-220 Acer se bere jako lowcost, nicméně acerů jsme v rodině měli několik a nikdy žádný problém.

Další přichází do úvahy Lenovo IdeaCentre H50-55 Tam mi ale vůbec nic neříká typ procesoru a grafiky... Navíc jsem našel stížnosti že Lenovo počítač zasvilnil svým adware, což by asi znamenao hned na úvod přeinstalovat wokna přes nějaký ISO soubor. Ale zas má hybridní disk (což je ale otázka, zda je to tak velká výhoda).

Dál mne už nic nenapadá. Měl by někdo nějaký návrh? Teoreticky by šlo nechat si sestavit PC na přání (Alza, Mironet), ale tam se nechytám se vzájemnou kompaktibilitou komponentů a většinou to stejně vyjde dráž.

Hry žádný nehraju, střih videa minimálně, občas jen v Pinacle krátké sekvence z manželky kompaktu, z "hejbacích" věcí pak už jen občasné přehrání DVD.

EDIT: výsledek v příspěvku #67

Naposledy editováno 03.12.2016 12:13:49

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Počítač na fotky - RAW

20.11.2016 v 12:07 | Nahoru | #1

motograf píše: To byl jen příklad se startem, samozřejmě celková práce je mnohem rychlejší. Žena už taky tekla z pět let starého notebooku, byl pomalý, funěl, ona funěla. Koupil jsem jí SSD a je zase happy i se starým hardwarem kolem.
Pokud chceš skutečně nový stroj, šel bych třeba do toho, co jsem posílal. Na jaře jsem taky přemýšlel jestli repas nebo nový a koupil jsem nový - přece jen repas je tak tři roky starý stroj, který za dva roky bude zase pět let starý a může se cokoli vysrat. Takhle mám záruku, stroj šlape jako hodinky a komponenty umožní nějaký další rozvoj, kdyby nestačil, což repas umět nebude.jo, v podstatě takhle nějak taky uvažuju. Krom toho, co je to "repas"? Všechny mechanický díly asi sotva budou vyměněné. Třeba ložiska větráků, HDD.... Případná oblíbená kurvítka jako kondenzátory taky zůstanou původní. Takže to nejspíš jen vyfoukaj, max. zpřeházej díly mezi různými vraky, přeinstalujou a to je tak vše.

(reakce na) Počítač na fotky - RAW

20.11.2016 v 12:11 | Nahoru | #2
.

Naposledy editováno 09.07.2018 19:11:18

(reakce na) Počítač na fotky - RAW

20.11.2016 v 12:18 | Nahoru | #3

sardel píše: jo, v podstatě takhle nějak taky uvažuju. Krom toho, co je to "repas"? Všechny mechanický díly asi sotva budou vyměněné. Třeba ložiska větráků, HDD.... Případná oblíbená kurvítka jako kondenzátory taky zůstanou původní. Takže to nejspíš jen vyfoukaj, max. zpřeházej díly mezi různými vraky, přeinstalujou a to je tak vše.v podstate jak pises. ale zas je to puvodne pracovni stanice - tzn mely by to byt kvalitnejsi komponenty, vse navrhovano na to aby to jelo trvale a stabilne... zas je fakt, ze to nekolik let trvale bezelo :)
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist