globalmoto_kveten





Téma: Pritapeni pomoci klimatizace
 
12.4.2015 v 10:47
Ahoj nemá někdo zkusenosti s pritapenim v RD klimatizaci s invertorem? Pry to ma byt super vyhodne, ale nevim. Nema nekdo zkusenost?

Nabizi to napr. tady

http://www.topeni-klimatizaci.cz/klimatizace


1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Pritapeni pomoci klimatizace

14.4.2015 v 12:36 | Nahoru | #1

J.M.K. píše: havrajz> Kdežto když si uděláš smlouvu a budeš dodávat výkon do veřejné sítě, dostaneš zaplaceno s bídou 80h/kWh (a to jsem hodně optimistický) a to je hovno výdělek, těžko rentabilní, nehledě na cenu, jakou dáš za vyřízení všech povolení.



80h/kWh máš odkud? Prosil bych i odkaz na zdroj info, pokud to není jako s tou návratností co jsi psal...

V tomto článku píšou, že ceny za výkup by měly být tržní, nedotované.... což ale neni 80h/kwh!

citace z článku:
"„Obecně budou muset mít platnou revizi, dohodu o připojení do sítě s distribuční společností a pak budou prodávat za tržní ceny. Měli by platit podle požadované kapacity nějakou stálou měsíční platbu a proti tomu dostávat peníze za dodanou energii,“
Zdroj: http://ekonomika.id...174520_ekonomika_ozr
"

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Pritapeni pomoci klimatizace

14.4.2015 v 14:36 | Nahoru | #2
havrajz> Děkuju za upřesnění odkazů. Těch 80h/kWh bylo jako příklad, plácnul to zmíněný maník v reportáži. A pokud se jednotka napojí na síť, tak to každopádně schválení potřebuje, jen ta podmínka "měli by platit stálou platbu a oproti tomu dostávat peníze za dodanou energii" je trochu proti selskému rozumu. Platit za to, že třeba zrovna je furt pod mrakem a FV, kterou jsem pořídil za vlastní prostředky, nedává výkon, který by byl ziskový? Bude-li ale jednotka spřažena a akumulátorem, měničem a bude napájet jen třeba osvětlení, boiler, nebo zkrátka pro vše, co přes ni pojede, bude natažena v baráku paralelní síť, nenapojená na hlavní rozvod, tak není třeba žádná povolení řešit. Případně si u některých spotřebičů můžeš udělat přepínání, zda pojedou na síť, nebo na solár.
Pokud by ale šlo víceméně jen o vytápění, ohřev vody, bazénu apod., tak lepší je použít místo FV panelu horkovodní střešní panely, spřažené s termoakumulační nádrží a pomocným kotlem na dřevo. K tomu řídicí jednotka, pár čerpadel a trojcesťáků. Když totiž vezmeš v potaz čistě přenesenou energii (zde ve formě tepla), tak vynásob účinnosti FV panelu (účinnost tenkovrstvých článků cca 8%!!!), měniče a akumulátoru a uvidíš, jak by efektivita "okliky přes elektriku" byla nepatrná oproti účinnosti čistě tepelného řetězce. A případné zálohování napájení řídicí elektroniky a oběhových čerpadel tu nedávno někdo řešil.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist