Téma: Elektronické evidence tržeb - WTF
 
25.3.2015 v 19:52
Informaci o zavedení elektronické evidence tržeb (EET) kolem mě prošla takříkajíc bez povšimnutí do okamžiku, kdy jsem zjistil, že se mě má ve druhé vlně taky týkat. Zjistil jsem si tedy základní informace na stránkách finanční zprávy zde a musím říct, že jsem zděšenej.
Pro "postižené" živnostníky, firmy a jiné podnikatele to v zásadě znamená pokud tohle již nemají, pořízení počítače, placení internetového připojení a pořízení nějakého SW přes který to bude fungovat a samozřejmě člověka, který tomu bude muset věnovat čas. Např. pro stánkaře, který nic z výše uvedeného dosud ke své činnosti nepotřeboval, se jedná z mýho pohledu o poměrně výraznou částku.
A co že si od toho stát slibuje? Údajně lepší výběr daní. Když pominu to, že nasraní podnikatelé budou chtít svoje vynuceně investované peníze zpět (takže budou stát na daních krátit víc než dřív), musím se teda ptát v jaké konkrétní situaci dojde k výběru nějaké daně na základě systému EET, k jejímuž vybrání by bez EET nedošlo. Já na takový příklad dosud nepřišel. Kdo na něj přijde má bludišťáka - sorry to není motivace - takže foto koz manželky do PM

1 reakcí na tento příspěvek Elektronické evidence tržeb - WTF

17.3.2017 v 19:12 | Nahoru | #1
Plánovaná ekonomika je ekonomický systém, ve kterém významnou roli hraje stát. Ten určuje, co a jak se bude vyrábět, a částečně nebo plně se snaží nahradit roli trhu. Převážně se opírá o několikaleté plány, kterými definuje budoucí vývoj země. Tento systém se objevil již v starověkém Egyptě, který hospodářský vývoj země plánoval podle předvídané kvality záplav a potřeb vytváření zásob. V moderní době byl nejznámějším znakem tzv. reálně socialistických ekonomik, kde se používá termín centrálně plánovaná ekonomika, a také modelem, který byl uplatňován během válečného stavu ve všech hospodářských systémech.

Takovéto plánování se vztahuje na veškerou výrobu statků. Je prováděno v cyklech o různé délce, krátkodobé plánování (čtvrtroční, roční), střednědobé plánování (pět let – pětiletka) a dlouhodobé (deset a dvacet pět let).

Státy s plánovanými ekonomikami většinou zanikly po rozpadu SSSR a transformovaly se na smíšené ekonomiky. V roce 2013 na světě zbývaly pouze dva státy s plánovanými ekonomikami: Kuba a Severní Korea, ačkoli i ty kvůli přetrvávající neefektivitě plánované ekonomiky v poslední době podnikají protržní reformy.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Elektronické evidence tržeb - WTF

22.3.2017 v 20:40 | Nahoru | #2
gugo> Vidis , ja ti to rikal ze je super ze je Babis ve vlade, na ty mamrdy vyleze jeste tolik spiny , to bude jeste prdel

www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/EXKLUZIVNI-AUDIO-Tajne-si-nahrali-Babise-Takto-mluvil-pred-sesti-lety-o-Kalouskovi-Je-to-necekane-480627
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist