globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: jak to chodí u přestupkový komise?
 
13.9.2013 v 15:19
31.7. jsem "boural" na motorce, jel jsem do křižovatky (z vedlejší) na mokru asi 35-40 km/h a z nevyježděnosti jsem zmačknul přední brzdu celkem důrazně a předek mi podklouz a já sebou plácnul :D. Zlomil jsem si klíční kost, ale nikomu jinýmu jsem újmu na majetku ani zdraví nezpůsobil. Dneska mi přišel dopis o předvolání k přestupkový komisi, tak mě zajímá jak to tam probíha + co můžu čekat za pokutu. díky

Naposledy editováno 13.09.2013 15:33:48

1 reakcí na tento příspěvek jak to chodí u přestupkový komise?

25.9.2013 v 14:27 | Nahoru | #1
Tohle už je docela mimo téma, ke zbraním asi tolik, že blbá vzduchovka je kat. D, takže nesmí být nošena na veřejnosti, což pokud ti je do zahrádky vidět přes plot, už může někdo použít proti tobě. Na střelnici když někoho trefíš, tak jsi nejspíš porušil provozní řád, tj. taky se to obrátí proti tobě.
Zákony jsou prostě kouzelné - zpět k tématu, aktuální stav zákonů je takový, že jsi povinen se sám udat (příklad: v noci ve 4 usneš, porazíš značku, došlo ke škodě na majetku třetí osoby, ergo kladívko jsi povinen přivolat PČR - zajímavý kontrast vůči obecnému principu, že nikdo nemusí vypovídat proti sobě).
A když už takhle chválím zákonnou úpravu, tak lze zajít ještě dál - různí obránci "svobod" nadávají, že je stát špehuje, kamery atd., a úplně zapomínají na to, že každý je snadno sledovatelný podle mobilu, který je povinen s sebou vždy vozit - snadno dokážu: ve výše uvedeném příkladu nehody ráno ve 4 na liduprázdné komunikaci mimo město lze jen těžko splnit zákonnou povinnost přivolání PČR jinak, než voláním z vlastního mobilu. Příslovečné hlasité volání do lesa jistě neznamená splnění této zákonem uložené povinnosti.

(reakce na) jak to chodí u přestupkový komise?

25.9.2013 v 15:39 | Nahoru | #2
rrss> Technická: Oznámit nehodu policii jsou povinni účastníci dopravní nehody (§ 47 odst.3 písm. b) a e) zák. 361/2000 Sb. v posl.znění). Účastník se může (ale nemusí) rovnat viník nebo řidič. Takže jako účastník dopravní nehody dbalý zákonů oznámím policii, že se stala DN a současně odmítnu dále vypovídat. Pokud se udám, jsem jitrnice a dobře mi tak.
Určitě nejsem povinen s sebou mít vždy mobil. V zákoně nejsou direktivně určeny ani způsob, ani lhůta oznámení DN. Pokud s sebou nemám mobil, poštovního holuba nebo motospojku, oznámení učiním sice neprodleně, avšak ve lhůtě přiměřené okolnostem. Neprodleně nerovná se okamžitě.
A jestli nejsem úplně vymaštěnej, dostavím se další den na místo inkognito s kbelíkem písku a cementu a spravím to na svoje náklady.

Výše uvedené řeší případ, kdy se to stane mně. Pokud mi pobourá plot někdo cizí, použiju mozek a zvážím možnost vyřešit to s ním sám/za pomoci PČR.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist