WSBK Phillip Island – Na úvod byl nejrychlejší Scott Redding

První volné tréninky v pátek odstartovaly novou sezonu mistrovství světa superbikových motocyklů. Na Phillip Islandu ale od rána pršelo, takže úvodní jízdy byly poznamenány nepřízní počasí. Druhé tréninky už byly na suché trati a tomu i odpovídaly dosažené časy. Nejrychlejším jezdcem pátečních jízd je Scott Redding (Ducati), který zajel na první místo výsledkové tabulky jak na vodě, tak i na suchu. Druhý trénink supersportů vyhrál Randy Krummenacher (MV Agusta). Superpole SBK, SSP a první závod SBK je na programu v sobotu.

MS Superbike – 1.volný trénink

V prvním tréninku zajelo měřený čas jen třináct závodníků, ostatní zůstali sedět v boxech a na mokrou trať vůbec nevyjeli. Nejrychlejším jezdcem je Scott Redding (ARUBA.IT Racing – Ducati) s časem 1'41,195 sekundy. Sekundu ztrácí druhý v pořadí Loris Baz (Ten Kate Racing Yamaha), třetí Leon Haslam (Team HRC) byl o 1,073 sekundy pomalejší. Pětici nejrychlejších uzavřel Alex Lowes (Kawasaki Racig Team) a Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team).

Jako první vyjel na dráhu Álvaro Bautista (Team HRC), který trénink uzavřel osmým časem a ztrátou 2,6 sekundy na prvního. Šestý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) ztrácí 2,1 sekundy.