WSBK Magny-Cours - První závod vyhrál Álvaro Bautista

MS Supersport300 – Superpole

Pro první místo na startovním gridu si v SSP300 dojel Victor Steeman (MTM Kawasaki) s časem 1'51,859 sekundy. O výsledek se přitom nemusel obávat, druhý Dirk Geiger (Fusport-RT Motorsports by SKM-Kawasaki) na něj totiž ztratil 0,661 vteřiny. O další tři desetiny pomalejší byl pak Mirko Gennai (Team BrCorse). S výsledkem je však více než spokojený, je to totiž vůbec poprvé, co bude startovat z první řady. Druhá bude patřit Kevinu Sabatuccimu (Kawasaki GP Project), Inigovi Iglesiasovi (SMW Racing) a Marcu Garciovi (Yamaha MS Racing), za ně se postaví Gabriele Mastroluca (ProGP Racing), Hugo De Cancellis (Prodina Racing WorldSSP300) a Daniel Mogeda (Team#109 Kawasaki). Petr Svoboda (Accolade Smrz Racing) skončil na sedmnácté pozici se ztrátou 1,960 sekundy. Start superpole se nepovedl Yutovi Okayovi (MTM Kawasaki), který hned v úvodu dvacetiminutovky skončil na zemi. Jezdci se nic nestalo, vyřadilo ho to však z jakýchkoliv soubojů o co nejlepší umístění na trati.