V šampionátu ESBK Vostatek poprvé v první desítce

V termínu 17. a 18. července 2021 pokračoval španělský šampionát ESBK v Barceloně, kde se opět dařilo českému závodníkovi Ondrovi Vostatkovi v kategorii Supersportů. Po počátečních technických problémech se mu dařilo v kvalifikaci i v závodech, kde bojoval o umístění v první desítce a nakonec vybojoval deváté a desáté místo.

Společně s týmem GM FUEL– VRC TEAM Ondřej řešil první dva tréninkové dny problémy s elektronikou a akcelerací motocyklu. Motocykl se na trati několikrát zastavil a Ondřej musel zpět do boxu. Naštěstí se podařilo závadu elektroniky odstranit do sobotní kvalifikace.

V první části kvalifikace Ondřej udával tempo a vedl, ve druhé polovině bojoval o páté až sedmé místo. Až v posledním kole se podařilo několika soupeřům zajet rychlejší kolo a Ondřej skončil na místě třináctém.

V prvním závodě Ondřej dobře odstartoval, ale závod byl po několika kolech zastaven červenou vlajkou kvůli velkému množství pádů na trati. Po restartu se Ondřej posunul dopředu a bojoval o osmé místo po sedm kol do konce závodu. Nakonec vybojoval místo deváté.

Ve druhém závodě se Ondřej dostal do vedoucí skupinky, ale brzy přišel pád jednoho ze soupeřů. Tím se vedoucí skupinka jezdců roztrhala. Ondřej ztratil kontakt se svými soupeři a musel dotahovat ztrátu. To se mu podařilo a začal boj s motocykly kategorie Open. Pokaždé, když je Ondřej předjel, začali s ním bojovat a vrátili mu předjetí zpět. Díky těmto soubojům se mu už nepodařilo dotáhnout na čelo závodu. Ondřej přesto dál bojoval až do cíle a závod dokončil i po druhé v top ten, tentokrát na desátém místě.

„Poprvé jsem se dostal mezi deset nejlepších jezdců, takže je za námi zase kus dobře odvedené práce,“ uvedl Ondřej Vostatek po závodech v Barceloně. „Měli jsme hodně technické problémy. Některé se podařilo vyřešit a některé bohužel přetrvávaly i v závodech. Nemohl jsem předjíždět soupeře na rovince ani ze slipstreamu, ale celkově se postupně zlepšujeme a doufám, že v tom budeme i nadále pokračovat.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist