FIM Yamaha R3 bLU cRU v Barceloně, Zanin na stupních vítězů

Zahajovacím podnikem sezony světového poháru FIM Yamaha R3 bLU cRU 2024 byly závody v Barceloně. Mladí a talentovaní závodníci měli na programu dva závody a ve druhém získal umístění na stupních vítězů jezdec z České republiky Nicolas Zanin.

První závod světového poháru FIM Yamaha R3 bLU cRU 2024 vyhrál domácí favorit Gonzalo Sanchez (bLU cRU Yamaha Racing Spain). Patnáctiletý jezdec zvítězil na okruhu Barcelona-Catalunya s obrovským náskokem více než jedenácti sekund. Naopak vyrovnaná a to hodně, byla situace od druhého po osmého jezdce v pořadí. Na druhé pozici závod dokončil Brazilec Eduardo Burr (Yamaha AD78 FIM Latinoamérica), třetí skončil Marc Vich (DS Racing Schoo). Jezdec z České republiky Nicolas Zanin (Daft Motoracing) závod dokončil jedenáctý.

Španěl Gonzalo Sanchez dosáhl ve druhém klání světového poháru FIM Yamaha R3 bLU cRU dalšího vítězství a je nyní lídrem průběžného hodnocení. Na druhé pozici skončil Polák Dawid Nowak (Szkopek Team), třetí byl český závodník Nicolas Zanin, jeden z nejmladší jezdců světového poháru, jemuž v průběžném hodnocení patří šestá pozice.