TZ Jakuba Smrže

Kuba, klokani, koaly a tři body - Tři body za 13. místo si veze český jezdec Jakub Smrž z Austrálie. Byl to již jeho osmý bodovaný výsledek letošní sezóny.

TZ Jakuba Smrže
V ranním warm upu, který se jel v Austrálii za jarního slunečné počasí, jenž vydrželo i po celý den závodů obsadil Jakub Smrž 16.příčku. Start do závodu však měl český jezdec skvělý. A v úvodních kolech se pohyboval dokonce v elitní desítce nejlepších světových jezdců, přesně na deváté příčce. Po té co ubyl benzín v nádrži, se ve střední části choval motocykl trochu nestabilně a tak Kuba nedokázal odolat náporu rychlejších Aprilií a cílem projel na 13.příčce. Podtržením po celý víkend stoupajícího výkonu je i 11. nejrychlejší kolo závodu. Vítězem se stal Sebastian Porto na Aprilii, titul však již patří nejmladšímu mistru světa v historii dvěstěpadesátek - Danielu Pedrosovi.
Jakub Smrž:
„Do warm upu jsem nechal staré gumy ze včera, abych si ještě jednou vyzkoušel jízdu s ojetýma gumama. Také jsem si nechal dát plnou nádrž a zkusil simulovat začátek závodu. Časy nebyly rozhodně špatné a tak se na závod už žádné změny nedělaly. Start byl jeden z nejlepších v letošní sezóně a i v prvním kole jsem dokázal držet tempo. Druhé kolo znamenalo mé nejrychlejší kolo v závodě a držel jsem se ve skupině kolem 10. místa. Motorka fungovala perfektně, i když nebyla tak dobrá jako v trénincích, ale v začátku závodu jsem mohl zajíždět rychlé a konstantní časy. Jediná chyba byla, že jsme nepočítali s teplejším počasím a zadní guma odešla rychleji, než jsem předpokládal. Od půlky závodu jsem začal mít problémy s příliš měkkými vidlicemi. Při prudkém dobržďování do pomalých zatáček se mi zavíralo řízení a v rychlých zatáčkách byla motorka nestabilní. V druhé třetině závodu už jsem pak nechtěl riskovat a dojel jsem si pro 3 body, které jsou pro mě i team velice cenné. Byl to jeden z nejlepších víkendů, i když jsem dnes měl na lepší výsledek. Letos poprvé se mi povedla kvalifikace i závod a už třetí závodní víkend jsem neupadl, což je hodně pozitivní. Pochvala patří také z velké části teamu, protože během tohoto víkendu motorka fungovala asi nejlépe z celé sezóny. Ještě se skočíme kouknout do divokého parku na klokany, koaly a jinou místní zvěř a pak zpátky domů. Už se těším i na poslední závod do Valencie, kde bych chtěl na závěr sezóny opět bodovat a nejraději v top10!“
Pořadí v cíli závodu:
1 Sebastian PORTO (APRILIA)
2 Alex DE ANGELIS (APRILIA)
3 Manuel POGGIALI (APRILIA)
4 Daniel PEDROSA (HONDA)
5 Toni ELIAS (HONDA)
….
13 Jakub SMRŽ (HONDA) /1.14,681 ztráta na prvního v cíli/

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist