Miroslav Popov na vodě havaroval

Voda, jenom voda. Tak vypadaly podmínky předposledního závodu mistrovství Itálie silničních motocyklů.

A mokrá trať vzala také šance talentovanému českému jezdci Miroslavu Popovovi (15) na podstatné vylepšení jeho nadějí na zisk prestižního italského titulu ve třídě 125GP. Popov před závodem v Misanu vedl šampionát s náskokem 24 bodů na Francesca Mauriella. Oba jezdci aprilie spolu také bojovali o vedení v závodě, ale Popov pár kilometrů před cílem lehce havaroval z druhého místa. Zůstal nezraněn, a tak znovu naskočil na motocykl a závod ještě stačil dokončit na 15. místě. Získal tak jeden bod a jeho náskok se před posledním závodem italského šampionátu, který se jede 17. října v Mugellu, smrskl na pouhých pět bodů.
Také v dalších třídách se děly věci. V posledním kole superbiků upadl Luca Conforti a prakticky tak předal titul už jeden závod před koncem mistráku do rukou svého týmového kolegy Alessandra Polity. Mimořádně dramatický závod se stal kořistí Flavia Gentileho (Ducati Althea Racing), druhý dojel právě Polita (Barni Team Ducati), třetí loňský šampion Norino Brignola (Honda).

Série havárií poznamenala také závod supersportů. V kačírku skončil i jeden z kandidátů na titul Ferruccio Lamborghini (Yamaha) a šachovnicovým praporem byl nakonec jako první odmávnut Gianluca Vizziello (Honda). Ten má před posledním závodem 89 bodů, Lamborghini 88 a Tamburini 86. Na titul ještě může za jistých okolností dosáhnout i Cristiano Migliorati, který zatím nasbíral 78 bodů. Poslední závod tedy slibuje mimořádně napínavý souboj...

Výsledky z Misana:

125 GP (11 kol)
1. F. Mauriello (Matteoni Racing) Aprilia 23:16,855 min.
….15. M. Popov (Ellegi Racing) Aprilia 24:47,822
Celkově před posledním závodem: 1. Popov 95 bodů, 2. Mauriello 90, 3. Pontone (Aprilia) 70
10. P. VinoBargy (Design Inverunese) Yamaha 24:25,063
Celkově před posledním závodem: 1. Vizziello 89 bodů, 2. Lamborghini 88, 3. Tamburini 86

Superbike (12 kol)
1. F. Gentile (Althea Racing) Ducati 23:26,231 min.
10. D. Caselli (Franciacorta Corse) BMW 25:08,554
Celkově před posledním závodem: 1. Polita 121, 2. Cruciani 85, 3. Conforti (všichni Ducati) 77