GP Welkom - MotoGP

Vítězem závodu nejprestižnější třídy se stal vítěz kvalifikace Sete Gibernau, který za vítězství děkoval zesnulému Daijiru Katovi jemuž toto vítězství také věnoval.

GP Welkom - MotoGP
Drama nejsilnější třídy začalo již v zahřívacím kole, kdy vytekl ze Suzuki Kennyho Robertse olej a start závodu musel být kvůli úpravě okruhu odložen o 50 minut.
Zhruba po 50. minutách byl tedy znovu odstartován závod třídy MotoGP, do kterého zcela jednoznačně nejlépe odstartoval australský jezdec Troy Bayliss jenž tak potvrdil úžasné zrychlení nového stroje Ducati Desmosedici. V závodě se ustálilo pořadí kdy za vedoucím Baylissem jel druhý Sete Gibernau, třetí Max Biaggi a čtvrtý Valentino Rossi. Po jedenácti kolech udělal drobnou chybu Troy Bayliss, které využil Sete Gibernau a ujal se vedení, které vzápětí umocnil dvěma sekundami před svými pronásledovateli.
Na druhé místo se v těchto fázích dostal Ital Max Biaggi. Valentino Rossi sváděl pět kol urputný souboj s dlouho vedoucím Baylissem, vždy když ho předjel tak udělal chybu a Troy se dostal zpět na třetí místo. Nakonec vše vyřešili pneumatiky, které zpomalily Baylisse a tak se mohl Valentino plně věnovat stíhací jízdě za Maxem Biaggim, který mezitím od této dvojice ujel. Pět kol před cílem závodu dojel a také předjel Rossi Biaggiho a vydal se za vedoucím Sete Gibernauem.
Drama závodu vrcholilo v posledních dvou kolech, kdy Rossi dojel Seteho a pokousil se jej předjet. Všechny případné útoky Gibernau úspěšně zlikvidoval svou precizní jízdou, kdy prakticky Rossimu nedal šanci, a v závodě zvítězil (). Po projetí cílem Sete zdvihl ruce k nebi a dával jasně najevo, komu děkuje za své vítězství.
Druhý v napínavém závodě skončil Valentino Rossi (+0,363) a třetí Max Biaggi (+5,073). Čtvrté místo patřilo nejlepšímu nováčkovi v podobě Troye Baylisse, páté naopak velezkušenému Alexu Barrosovi před šestým Tohru Ukawou a sedmým Nicky Haydenem. Osmý dokončil závod Norick Abe před svým týmovým kolegou Carlosem Checou, desítku nejlepších uzavřel Olivier Jacque.
Jedenácté místo a tím pět bodů si zajistil Shinya Nakano před dvanáctým Nobuatsu Aokim na dvoutaktním Protonu KR3. Třináctý skončil John Hokins před čtrnáctým Makoto Tamadou. Patnácté místo a tím pouhý jeden bod bral Kenny Roberts jenž tak potvrdil ústup továrny Suzuki.
Závod si své dramatické místo spojené s nebezpečnou havárii vybral ihned na začátku, kdy Colin Edwards II. s rozkmitaným motocyklem nejprve vrazil do Jacqua a poté havaroval, v jízdě ještě stačil trefit Jeremy McWilliamse jenž také svůj stroj neudržel a závod tak předčasně skončil. Oba jezdci jsou naštěstí dle dostupných informací zdravotně v pořádku.
Továrna Kawasaki opět potvrdila svou nepřipravenost umístněním na samém konci startovního pole, kdy Andrew Pitt dojel na předposledním šestnáctém místě a Garry McCoy dokonce s jedním kolem ztráty na posledním sedmnáctém místě.
V celkovém pořadí šampionátu vede Valentino Rossi (45 bod) před Sete Gibernauem (38), Maxem Biaggim (36) a Troyem Baylissem (24).
Šampionát Grand Prix pokračuje za 14 dní kdy se jede ve španělském pekle jménem Jerez de la Frontera závod pod názvem Gran Premio Marlboro de España.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist