Czech Stunt Day 2020: Kaskadérské tituly rozdány

Minulý víkend se v Ostravě odehrál další ročník kaskadérského festivalu Czech Stunt Day a protože jeho součástí je i World Championship in StuntRiding, můžeme směle říct, že šlo o akci ne domácího, ale světového formátu.

Přes všechny nástrahy letošního roku, jako je v první řadě virová apokalypsa a v řadě druhé časté srážky, se v Ostravě všechno odehrálo, tak jak mělo a dalo by se říct, že akce bylo i lehce nad plán. Jezdců dorazily tři desítky a nechyběli zástupci zemí jako Řecko, Anglie, Dánsko, Maďarsko, Polsko nebo Slovensko a největší výkony ze sebe dostal dánský zástupce Mike Jensen. Kromě mezinárodní soutěže se mezi utkaly i známé české firmy a domácí titul si odnesl Mire Sporťák Frey. Tomu se dařilo i v březnové Czech stunt Grand Prix v Brně a podle zákulisních informací mu k letošním úspěchům pomohly nejen odvážné srdce a velké koule, ale i šikovné ruce. Během zimy totiž Mirek přepůlil svojí CBR 600RR v oblasti krku řízení a tuto část japonského motocyklu předělal v Kutné Hoře tak, že má rozvor o pár centimetrů kratší a úhel krku řízení nastavitelný. Vicemistrem se stal Patrik Peschel, ten sice není takový machr přes geometrii podvozku jako Mirek, ale zase nemá dvě děti, takže může trénovat co mu čas a spolehlivost jeho Kawasaki dovolí. Třetím mužem na stupni vítězů v domácím závodě se stal Marek Kalus, stejně jako Patrik zástupce ostravského kaskadérského výkvětu posledních let.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Takový byl Czech Stunt Day z pohledu stuntridingu a z ostatních bodů programu je potřeba vypíchnout hlavně spanilou jízdu Ostravou. Ta proběhla i letos a zúčastnit se průvodu stovek motorkářů, mezi kterými se prohání dvacet kaskadérů v možných i nemožných polohách, to je záležitost, kterou jinde než na Czech Stunt Day nezažijete.

Výsledky:

World Championship in StuntRiding
1.Mike Jensen (Dánsko)
2.Rafal Kanik (Polsko)
3.Pawel Karbownik (Polsko)

Mistrovství ČR ve StuntRidingu
1.Mirek Frey
2.Patrick Peschel
3.Marek Kalus

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist