Nejrychlejší kolo – Jonas Folger – Speed Up (2016) – 1'59,052
Rekord okruhu – Sam Lowes - Kalex (2016) – 1'59,421
Maximální rychlost – Robin Mulhauser – Kalex (2016) – 286,7 Km/h

Délka závodu MotoGP 2017 - 20 kol (107,6 km)
Stupně vítězů - 1.Morbidelli (Kalex), 2.Lüthi (Kalex), 3.Nakagami (Kalex)
Pole position – Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) – 2'00,349
Nejrychlejší kolo závodu – Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) – 2'00,087

Úřadující mistr světa Franco Morbidelli přestoupil do MotoGP, takže titul zaručeně neobhájí. Vicemistr světa Thomas Lüthi je rovněž jezdcem královské kubatury, takže prvním na řadě, pokud vezmeme loňské výsledky, je Portugalec Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo). Ten bude závodit v sedle KTM a dle jeho výkonů v předsezonní přípravě můžeme očekávat, že přesně on bude cílit na titul. Každopádně sezonu uzavřel třemi vítězstvími v řadě, což může mnohé napovědět. Samozřejmě Oliveira není jediný talent, protože i jeho týmový kolega Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) letos může zazářit. Loni skončil osmý a v testech byl vidět celkem dost nahoře.

Favoritem na vítězství v závodech a pochopitelně na celkové prvenství v soutěži bude Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Španěl obsadil čtvrté místo v sezoně 2017, má na kontě vítězství v závodech a letos bude jeho cílem bitva o titul. Márquez plánuje přestup do MotoGP, každopádně si chce počkat na lepší příležitost, což by byl okamžik zisku titulu mistra světa. Byl by to jeho druhý titul a skvělý odrazový můstek do světa královské kubatury.

Nováčkem roku 2017 byl Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46), který pokračuje v barvách týmu Valentina Rossiho. Italský závodník, stejně jako všichni výše jmenovaní, je rovněž skvělým kandidátem na vítězství. Je to talentovaný mladík, má skvěle připravenou techniku a výborné zázemí. Druhým jezdcem týmu je Luca Marini (SKY Racing Team VR46), který je nejen jezdcem Rossiho týmu, ale hlavně jeho bratrem.

Mezi favority musíme zařadit také italského závodníka Mattia Pasiniho (Italtrans Racing), který byl výraznou postavou loňské sezony. Z jeho hlavních soupeřů jich moc nezůstalo. Z první desítky celkového hodnocení Moto2 2017 odešel do MotoGP Morbidelli, Lüthi, Nakagami a Syahrin, Němec Simone Corsi už v sérii Grand Prix nepokračuje.

V šestistovkách máme také dva bývalé jezdce MotoGP. Britský závodník Sam Lowes (Swiss Innovative Investors) jede s KTM a v posledním testu byl nejrychlejší. Lowese známe jako jezdce mnoha pádů, uvidíme jak si povede v třídě Moto2, kde je samozřejmě žhavým želízkem v ohni. Španěl Hector Barbera (Pons HP40) už tak rychlý v testech nebyl, ale závody jsou jak víme zcela jiný příběh. Španěl nikdy s motorkou Moto2 nezávodil, nicméně pokud chce něčeho dosáhnout bude muset zabrat a každou neděli jet o vítězství.

Letošní sestava nováčků je v Moto2 dost silná. V první řadě je tu úřadující mistr světa Moto3 Joan Mir (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), který si ale nedávno zranil rameno při tréninku na motokrosové motorce a musel vynechat poslední testy v Jerezu. V šestistovkách je rovněž talentovaná dvojice Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers) a Bo Bendsneyder (Tech 3 Racing). Letošní ročník bude stát rozhodně za to, když vezmeme v úvahu, že mimo jezdeckých soubojů, tu bude také bitva výrobců KTM a Kalexu. Máme se na co těšit.