GP Texasu - Pole position si posedmé v řadě vybojoval Marc Márquez

MotoGP - 2. kvalifikace

Čela se hned zkraje druhé kvalifikace ujal Marc Márquez (Repsol Honda Team), který v Austinu usiluje už o svou sedmou pole position v řadě. Na jeho čas 2'03,787 ztrácel druhý Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP) 2,066 sekundy. A zatímco se na třetí příčku dostal Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati), skončil na zemi Francesco Bagnaia (Pramac Racing). Problémy pak zaznamenal také Jorge Lorenzo (Repsol Honda Team), který nechal svůj motocykl opřený o boxovou zeď a běžel si ke svým mechanikům pro náhradní.

Mezitím se úřadujícímu mistru světa přiblížil na 0,733 sekundy Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) a odsunul tak do té chvíle druhého Mavericka Viñalese, před kterého se záhy dostal také Jack Miller (Pramac Racing). Páté místo opanoval Alex Rins (Team SUZUKI ECSTAR), šesté Cal Crutchlow (LCR Honda Castol) a sedmé Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati).

Pro Francesca Bagnaiu byla dnešní kvalifikace opravdu smolná. Z motocyklu totiž upadl také při svém druhém výjezdu na trať a do závodu tak odstartuje z dvanáctého místa.

Posedmé v řadě zvítězil v kvalifikaci na Velkou cenu Austinu Marc Márquez, jehož čas 2'03,787 nedokázal nikdo překonat. Vedle něj se na startovní rošt postaví Valentino Rossi Calem Crutchlowem, z druhé řady pak vyrazí Jack Miller, Pól Espargaro (Red Bull KTM Factory Racing) a Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP). Sedmý skončil Alex Rins, osmý Danilo Petrucci a devátý Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT). Jeho týmový kolega Franco Morbidelli pak uzavřel první desítku. Pro svůj letošní nejlepší kvalifikační výsledek si dojel Jorge Lorenzo, který v neděli odstartuje z místa jedenáctého.