GP Texasu - Pole position si posedmé v řadě vybojoval Marc Márquez

Moto3 - 1. kvalifikace

Po dlouhém odkládání se jezdci třídy Moto3 v 19:35 SEČ konečně vydali na trať, aby zabojovali o postup do druhé části kvalifikace. Po prvním odjetém kole byl na dráze nejrychlejší Darryn Binder (CIP Green Power) s časem 2'38,352 následovaný Canem Oncu (Red Bull KTM Ajo) a Raulem Fernandezem (Sama Qatar Angel Nieto Team). Český pilot Filip Salač (Redox PruestelGP) se pohyboval na 12. místě se ztrátou 6,704 sekundy.

Ve svém třetím kole odsunul Fernandeze ze třetího místa Marcos Ramirez (Leopard Racing). Záhy upadl v první zatáčce brněnský rodák, na zemi pak skončil také Vincente Perez (Reale Avintia Arizona 77), který byl z trati odnášen na nosítkách.

Mezitím dokázal Darryn Binder vylepšit svůj čas na 2'33,777, na druhou příčku se s více než dvousekundovou ztrátou na vedoucího jezdce posunul Jaume Masia (Bester Capital Dubai) a na třetí Ai Ogura.

Darryn Binder v závěru kvalifikace sice upadnul, jeho čas však už nikdo překonat nedokázal a Jihoafričan tak postoupil z prvního místa do druhé části kvalifikace. Do ní se podívají také Jaume Masia, Raul Fernandez a Marcos Ramirez.

Ze sedmé řady vyrazí do zítřejšího závodu Ai Ogura, Can Oncu a Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46), z osmé pak Makar Yurchenko (BOE Skull Rider Mugen Race), Tom Booth-Amos (CIP Green Power) a Kaito Toba (Honda Team Asia), jenž se ve svém posledním kole nedokázal udržet v sedle motocykl a skončil na zemi. Filip Salač odstartuje ze 28. pozice.

GP Texasu, Moto3 – 1. kvalifikace